Час закінчувати маразм з "електронним адмініструванням ПДВ"
Вже всі зрозуміли, що так далі не може бути: вже всі побачили абсурдність та маразм ДФС з її "електронними сервісами".
Фактично Закономвід 28.12.2014 було введено електронне адміністрування ПДВ, тотальнийподатковий контроль-втручання у господарські операції платників ПДВ черезтотальну реєстрацію податкових накладних. Введення «ПДВ-рахунків» суперечитьпрактиці країн ЄС. Гучні тези про те, що європейська практика активнозастосовує електронне адміністрування ПДВ у тому вигляді, як його ввівпарламент та як його адмініструє ДФС не витримують критики.
По-перше, убільшості країн членів ЄС взагалі відсутній такий документ як «податкованакладна», відсутня вимога розкривати кожну фінансово-господарську операціючерез реєстрацію «податкової накладної» на сервері державного фіскального органу.
По-друге, у всіхюрисдикція ЄС відсутня можливість зловживання знана в Україні як «9й-стан».Жоден фіскальний орган ЄС не може вирішувати існує чи не існує суб’єктпідприємницької діяльності. Жоден фіскальний орган країн ЄС не може своїмрішенням «про розірвання електронного договору» зупинити роботу підприємства. Сьогодні коженплатник ПДВ зіштовхнувся з проблемою неможливості працювати, оскільки податковаміліція ставить 9-й стан коли хоче, як хоче і кому хоче. Як наслідок,дотриматися жорстких термінів реєстрації податкових документів стає не можливо.
По-третє, успішнийдосвід електронного адміністрування ПДВ у більш м’якій формі (без тотальноїреєстрації податкових накладних) підтверджений на практиці таких країн якЗамбія, Габон, Коста-Ріка, Таджикистан, Азербайджан. Звертаємо Вашу увагу, що узазначених юрисдикціях використовується тільки касовий метод обліку ПДВ. Разомз тим, в Україні зараз використовується паралельно і «касовий метод» і «правилопершої події»: у кредит можна ставити тільки оплачений дебет ПДВ, а податковінакладні мають складатися відповідно до правила першої події. Таким чином,платники податків не розуміють у чому успішність і прогресивність «ПДВ-рахунків»та електронного адміністрування ПДВ в Україні.
По-четверте, ужодній з країн ЄС не існує «зустрічних звірок», які по суті не є перевірками,але на підставі яких можуть бути народжені акти про нікчемність, «нікчеми».Податкова або проводить перевірку або не проводить перевірку. Кількість запитівна так звані «зустрічні звірки» значно зросла з 01.01.2015. Разом з тим,більшість запитів, надісланих платникам податків складені з порушеннями,«дефектами форми». Водночас, навіть за умови надання відповіді на такий запитДФС ніколи не інформує платника податків про результат обробки йогоповідомлення в установлений ПКУ строк.
По-п’яте, введення електронногоадміністрування ПДВ з тотальною реєстрацію податкових накладних де-факто тількивідкинуло Україну від гармонізації законодавства з країнами ЄС. В той час, якЄвропейська Комісія активно розробляє Директиву про захист комерційноїтаємниці, ДФСУ робить все аби максимально розкрити комерційну таємницюукраїнських платників ПДВ. Адже, якщо ДФСУ не може забезпечити технічневирішення проблеми подання звітності та реєстрації податкових накладних, колиспівробітники ДФСУ активно зловживають «9м-станом», то як ДФСУ може гарантуватизахист комерційної таємниці: ціни та різновидів товарів та послуг,постачальників та продавців?
Певно прийшов час скасовувати маразматичні новели і починати притягувати до відповідальності посадових-осіб, які спричинили масштабну економічну диверсію своїми діями/бездіяльністю, створивши несприятливі умови для ведення бізнесу в Україні з 01.01.2015 по сьогодні.
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль вчора о 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов вчора о 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 9715
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 6712
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5144
-
"Справжній бедрум панк": музичні новинки тижня
Життя 4021
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 3903