Розподіл комісій, або Новій Київраді не до соціальних питань
Майже половина депутатів Київради VII скликання просто не захотіли вирішувати соціальні питання, дбати про культуру, екологію, освіту, медицину, місцеве самоврядування, слідкувати за дотриманням законності і боротися з корупцією, натомість виявилися готови
Під час передвиборчої кампанії кандидати у депутати Київської міської ради наввипередки обіцяли киянам боротися з корупцією, дбати про освіту, медицину та соціально незахищені верстви населення і за традицією вітчизняної політики пояснювали усі негаразди в місті діяльністю попередників. Після виборів хіба що лінивий не обговорював, хто ж насправді пройшов до Київради під прикриттям найпопулярніших політичних сил та під гордим іменем самовисуванців.
Зараз, коли вже прибрана мішура передвиборчої кампанії і столичні обранці проводять засідання міської ради, можна реально оцінити їхню діяльність – не за навішуванням особистих ярликів, а за справами та прийнятими рішеннями.
Першим кроком у діяльності ради нового скликання є обрання секретаря та формування комісій. І на цьому етапі на киян чекала прикра несподіванка. Як виявилося, не так багато новобраних представників столичної громади мають намір захищати її інтереси, вирішувати проблеми галузей освіти, науки, культури, медицини, екології, розвивати місцеве самоврядування, боротися з корупцією й працювати у відповідних комісіях.
Вперше в історії до деяких комісій Київради увійшли лише по три депутати – голова, його заступник та секретар. Така ситуація є абсурдною, адже хвороба чи відрядження одного з них можуть заблокувати роботу комісії. Всього у міській раді створено чотири таких комісії, в яких виявили бажання працювати лише по три депутати, - це комісія з питань освіти, науки та інноваційної політики; комісія з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків; комісія з питань сім'ї, молоді та спорту і комісія з питань дотримання законності, правопорядку та боротьби з корупцією. Не набагато чисельнішими стали комісії з питань культури та туризму – 4 депутати; з питань регламенту та депутатської етики – 5 столичних обранців; з питань екологічної політики – 6, з питань охорони здоров'я та соціального захисту – 7 депутатів.
Ось і бачимо справжні наміри тих, хто обіцяли боротися з корупцією, дбати про соціальний захист, освіту, медицину, довкілля, розвивати місцеве самоврядування, а зараз відмовились працювати у відповідних профільних комісіях.
Натомість комісії з питань бюджету, власності та землекористування не страждають на нестачу депутатів. Тільки до однієї комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування увійшли 20 представників новообраного депутатського корпусу. Це лише на дві людини менше, ніж загальна кількість депутатів, які забажали опікуватися культурою, молоддю, освітою, наукою, екологією, розвивати місцеве самоврядування та боротися з корупцією (в цілому у цих шести комісіях працюватимуть 22 депутати).
Ще одна цікава деталь – лише до трьох комісій – бюджетної, земельної та з питань власності – увійшли майже половина новобраних депутатів (51 зі 120). До слова, це саме ті три комісії, які за часів Черновецького «використовувались» для дерибану землі, майна і столичного бюджету.
Такі вони невтішні результати роботи перших пленарних засідань Київради VII скликання – майже половина депутатів просто не захотіли вирішувати соціальні питання, дбати про культуру, екологію, освіту, медицину, місцеве самоврядування, слідкувати за дотриманням законності і боротися з корупцією, натомість виявилися готовими розподіляти землю, майно і бюджетні кошти.
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський вчора о 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін вчора о 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель вчора о 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко вчора о 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Искусство наступать на грабли Володимир Стус 31.03.2025 17:05
- Нова судова практика – відсутній обов’язок надсилання копії скарги виконавцю Андрій Хомич 31.03.2025 16:01
- НАБУ: невиправдані надії Георгій Тука 31.03.2025 15:48
- Податкове резидентство для енерготрейдерів з іноземними бенефіціарами Ростислав Никітенко 31.03.2025 12:41
- Фінансова модель університетів майбутнього Віталій Кухарський 31.03.2025 12:21
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? 3757
- Шукайте жінку! Білоруський варіант 362
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів 249
- НАБУ: невиправдані надії 222
- Аудит українських надр. Відзив "сплячих" ліцензій. Передача надр іноземцям 155
-
У рейтингу мільярдерів Forbes з'явилось поповнення від України
Бізнес 54958
-
Колишній власник Галі Балуваної пояснив вихід з бізнесу: Було некомфортно
Бізнес 45557
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
20289
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17279
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
14781