Практика застосування податкового компромісу
17 січня 2015 року вступили в силу зміни до Податкового Кодексу щодо укладання податкового компромісу.
17 січня 2015 року вступили в силу зміни до Податкового Кодексу щодо укладання податкового компромісу. Тобто до 1 квітня суб’єкти господарювання можуть укласти з Державною фіскальною службою компроміс, за яким до бюджету сплачується лише 5% від задекларованої або оспорюваної суми. Це стосується як зобов’язань, які не були задекларовані платником податків, тобто відносно яких він ухилився від сплати, так і тих, що оспорюваються у судах. Але лише по податку на додану вартість та прибутку.
Податковий компроміс має окремий механізм щодо зобов’язань, які виникають та тих, що вже були виявлені та винесене податкове повідомлення-рішення.
Щодо першого потрібно подати уточнюючий розрахунок та очікувати рішення фіскальної служби, яка протягом 10 днів приймає рішення про проведення перевірки або застосування компромісу без проведення документальної позапланової перевірки. Перевірка може проходити лише по тим зобов’язанням, які задекларував платник податків.
Днем узгодження у такому разі вважається день отримання повідомлення контролюючого органу про відсутність необхідності проведення документальної позапланової перевірки, а в разі прийняття рішення про необхідність проведення документальної позапланової перевірки - день отримання довідки, що підтверджує правомірність визначення сум податкових зобов’язань в уточнюючому розрахунку, або день отримання податкового повідомлення-рішення, прийнятого за результатами такої перевірки.
У деяких податкових інспекціях у разі подання уточнюючої декларації запропонують провести зустріч з керівництвом районної інспекції для вирішення питання щодо проведення документальної перевірки.
У разі наявності податкового повідомлення-рішення 5% сплачується лише з суми основного боргу.
Необхідно подати заяву про намір досягнення податкового компромісу, у якій вказати номер судової справи, номер податкових повідомлень-рішень, суму донарахувань по ПДВ та прибутку, контрагента, з яким проводились операції, що викликали спір, реквізити договору та накладних. Днем узгодження платником податків податкових зобов’язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні, є день подання такої заяви до контролюючого органу. Після цього необхідно сплатити протягом 10 календарних днів 5% узгодженої суми. Сплата проводиться на ці самі рахунки, що були вказані у повідомленні-рішенні по 5% окремо по кожному повідомленню-рішенню по кожному виду податку, тобто ПДВ та прибутку. Якщо з якоїсь причини платник податків не встиг сплатити вказану суму або сплатив її не повністю, закон не забороняє подати нову заяву про намір досягнення податкового компромісу на загальну суму або по якомусь окремому повідомленню-рішенню. Лише після сплати можна отримати документи, підтверджуючі факт застосування податкового компромісу.
При цьому, якщо справа розглядається у адміністративному суді, то необхідно подати клопотання щодо перенесення розгляду справи у зв’язку з поданням заяви про намір досягнення податкового компромісу. При цьому таку ж заяву повинна подати й Фіскальна служба. У разі укладання податкового компромісу у адміністративному суді буде укладена мирова угода.
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Изменения в порядок оформления отсрочки. Постановление 1558 и 560 Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух 22.01.2025 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков 22.01.2025 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов 22.01.2025 09:26
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 11818
-
"Січневий яйцепад". Хто обвалив ціни на яйця
Бізнес 3349
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 2849
-
TikTok погодиться на угоду, щоб залишитися доступним у США
Бізнес 1968
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 1934