Українська мова згуртує
Але ж як бути з українською мовою?
Уже майже тридцять років, у своїй більшості україномовні націонал-демократи намагаються довести, що в Україні мають усі говорити українською, в іншому випадку, якщо російська переможе, то Україна як держава може не відбутися, а просто зникне як роса на сонці.
Ми бачимо, що для того щоб бути патріотом не обов’язково бути україномовним, на Донбасі гинуть і російськомовні українські патріоти. Очевидно, що, щоб бути патріотом достатньо бути представником української політичної нації, що у більшості своїй визначає приналежність до держави – громадянство.
Але ж як бути з українською мовою? Давно не є секретом, що Росія веде гібридну війну і проти української мови нав’язуючи нам російську. Соціологи кажуть, що російської стало більше. У Києві, на вулицях не тільки молоді люди які народилися вже в Україні говорять, як правило, російською, але й і малі діти. Чому? Адже, начебто усім має бути зрозуміло, що в Україні повним ходом повинна функціонувати українська мова, усюди, не тільки на державній службі, але й на вулицях і в усьому українському просторі.
Очевидно, що причини популярності російської мови мають як зовнішній так і внутрішній характер, а також і психологічний та навіть філософський. До зовнішнього віднесемо російську агресію, агресію не тільки на фронті, але й на фронті мовному. Телеканали, як російські так і українські проросійські ведуть видиму і не видиму агітацію за російську російською, інтернет-сайти (нібито, тому російською, бо більше оглядачів і читачів), засоби масової інформації в цілому переважно російські, радіо поступово переходить знову на російську. Кремлем «кидаються» чималі гроші на російщення українців. Зрозуміло чому, якщо розмовляєш російською, значить рускій, представник «руского міра» та російською подається маніпулятивна інформація для задурманення українських душ. Легше сприймається російськомовними. Тобто, за задумом Москви – зможемо нав’язати російську, зможемо сказати, що України не існує, є Малоросія. До речі, поведінка російськомовних часто нагадує поведінку росіян, де на Заході не дуже то і відрізняють громадянина України від громадянина Росії.
До внутрішнього характеру віднесемо два основних фактори: історичний і принциповий (село-місто). Як сто так і двісті років тому, проти української мови велася запекла боротьба, і тому дворяни і так звана еліта царської Росії користувалася російською, ставали російськомовними і українська шляхта, в іншому разі, скоріш за все, вони б не були шляхтою. Сто років тому російські більшовики отримали перемогу над українськими соціалістами і окупували Україну. Вони теж вели війну проти української мови. Комуністична еліта була російськомовною. У радянські часи, на звичайному українському підприємстві, на простому засіданні-зборах обов’язково потрібно було доповідати російською, дуже рідко українською. Так виховувалася російськомовна українська еліта. Хто хотів бути її представником переходив з звичної української на російську.
Як і в радянські часи, так і на жаль, сьогодні, принципово стоїть питання місто-село. І тоді і зараз у селі говорили українською, навіть на Сході країни, а у містах і містечках російською. Якщо тобі вдалося потрапити з села до міста, і ти говорив і говориш українською, то одразу ставав людиною другого сорту. Або переходив на російську (бо, нібито, яка різниця?), або вимушений і тоді і зараз боротися з тим, що ти не верблюд.
Одвічне питання, - так що робити? До тепер щось намагалася робити держава, приймалися закони Верховною Радою України на захист української, але, на жаль, як інші закони прийняті ВРУ не дуже виконуються. Видно, потрібно робити так як кажуть психологи, починати з середини, визначити причину. Не мучити себе питаннями село-місто, а підвищувати свій інтелект знаннями і вчити добре українську. Давати бій всюди де тільки можна русифікаційним процесам, не піддаватися на провокації Москви. Україномовним ніколи не переходити на російську, російськомовним не комплексувати і не вважати, що стаєш другосортною людиною. Якщо російська рідна, бо так сталося, нічого страшного, знаючи російську, українську вивчити не важко. Пам’ятаймо, говоримо і захищаємо українську, - захищаємо Україну і себе особисто, бо бути громадянином України, значить бути українцем, а бути українцем, значить знати і користуватися українською. Усе просто, щоб вижити у цьому глобалізованому світі усім нам разом в Україні, потрібно бути згуртованими, міцною монолітною нацією, а згуртувати може усіх нас – Українська мова. Потрібно до неї ставитися належно з повагою, тому що вона дасть нам силу перемогти у боротьбі за своє існування. Скоріш за все, усе це відбудеться, не завдяки державі, її законам і декретам, і тим більше примусом влади, - а природним самозахистом.
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук вчора о 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська вчора о 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
9782
-
Бізнес-тиждень: Ринки слухають перемовини, Нафтогаз шукає газ, Євросоюз повертає мита
Бізнес 5023
-
Де дивитися фінал Євробачення-2025 і з ким змагатиметься Україна
Життя 4516
-
Міжнародні вимоги до адаптації робочих місць для людей з інвалідністю. Як нам досягти інклюзивності?
Життя
3801 -
Що змінило хід виборів у Румунії і який урок з них має винести Україна
Думка 2668