Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
11.05.2016 11:53
Окремі проблемні аспекти правового статусу заповідача (частина 4)
В даній статті розглядається доцільність гарантуванняя права на заповітнеповнолітній фізичній особі, яка зареєструвала шлюб.
Загальновідомо,що окремі учасники цивільно-правових відносин володіють правом на складаннязаповіту. Чи можуть вчиняти вищевказаний правочин неповнолітні особи, щозареєстрували шлюб?
На мою думку, вказані учасникицивільно-правових відносин володіють правом на складання заповіту. Даний підхідя обґрунтовую такими доводами.
По-перше, право на заповіт гарантовано невсім учасникам правовідносин. Зокрема відповідно до ч. 1 ст. 1234 ЦК Українивчиняти вказаний правочин можуть тільки фізичні особи, що володіють повноюцивільною дієздатністю. Така здатність виникає з обов’язковим настанням певнихюридичних фактів. Тобто, ч. 1 ст. 34 ЦК України закріплює в собі безпосереднювказівку про те, що повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досяглаповноліття. Однак не треба забувати про те, що даному правилу властиві істотнівинятки. Наприклад, як закріплено ч. 1 ст. 34 ЦК України, повну цивільнудієздатність набуває фізична особа, що, не досягши повноліття, зареєструвала шлюб.
По-друге, шлюб виступає достатнімпідґрунтям для створення міцної сім’ї. Належний рівень її матеріальногодобробуту перебуває в істотній залежності від ефективного вчинення безпосереднімисуб’єктами цивільних відносин, завдяки яким вона була створена, різноманітнихза своєю суттю правочинів. Наприклад, згаданіособи можуть вчинити договір найму житлового будинку, договір купівлі-продажулегкового автомобіля, а також інші легальні діяння. Переважну більшість вказаних дій самостійноможуть вчиняти фізичні особи, які володіють повною цивільною дієздатністю.
По-третє, як відомо, одна ззагальновизнаних юридичних формул гласить: «всі є рівними перед законом».Чоловіки та жінки, які зареєстрували шлюби, неє якимось винятком зі вказаного правила. Зокрема, будь-якому подружжюнадається рівні можливості в реалізації гарантованих їм прав та в дотриманнізакріплених за ними обов’язків. Те або інше порушення зазначеного правила можнатрактувати як своєрідну дискримінацію, суть якої полягатиме в тому, щоповнолітні фізичні особи, якими зареєстровано шлюби, будуть володіти повноюцивільною дієздатністю, а неповнолітні – ні.
По-четверте, чим більший в особи обсяг правта свобод, які гарантовані їй, а також обов’язків, що покладені на неї, тимвищий рівень її відповідальності перед іншими особами і громадянським суспільством,членами якого вони є. Не є якосьвинятком з вищевказаного правила й повна цивільна дієздатність. Її беззаперечнанаявність в тієї фізичної особи, яка, будучи неповнолітньою, зареєструвалашлюб, повинна позитивно впливати на зазначеного суб’єкта. Зокрема учасникправових стосунків, який має повну цивільну дієздатність, забезпечуючи високийрівень матеріальних та духовних статків своєї родини, з великою старанністю будездійснювати права й свободи, якими він володіє, та виконуватиме покладені нанього обов’язки. Вказана поведінка обумовить неминуче настання відповіднихнаслідків. Дане судження пояснюється тим, що сім’я, членом якої є неповнолітняфізична особа, що зареєструвала шлюб, всукупності з іншими сім’ями буде міцною основою ефективної розбудови незалежноїУкраїни, як правової та демократичної держави.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук вчора о 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська вчора о 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 15.05.2025 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов 15.05.2025 10:15
Топ за тиждень
Популярне
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
9691
-
Угорщина та Словаччина свідомо залежать від енергоносіїв з РФ, маючи альтернативу: звіт
Бізнес 5477
-
Бізнес-тиждень: Ринки слухають перемовини, Нафтогаз шукає газ, Євросоюз повертає мита
Бізнес 5005
-
Де дивитися фінал Євробачення-2025 і з ким змагатиметься Україна
Життя 4512
-
Укрнафта замість Chevron. Спецдозвіл на Олеське родовище змінив власника
Бізнес 3964
Контакти
E-mail: [email protected]