ГПУ бере під контроль роботу фондів соціального страхування
Громадська Палата України бере під контроль роботу фондів соціального страхування України.
Громадська Палата України бере під контроль роботу фондів соціального страхування України.
Оскільки Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до деякихзаконів України (щодо забезпечення гласності і прозорості у діяльності фондівзагальнообов’язкового державного соціального страхування)», Громадська Палата Українидолучається до здійснення громадського контролю за роботою фондів соціального страхування.
.
Змінами передбачено зобов’язати Фонд соціального страхування на випадокбезробіття, Фонд соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратоюпрацездатності і Фонд соціального страхування від нещасного випадку навиробництві та професійного захворювання оформлювати рішення своїх правлінь увигляді постанов та протягом 5-ти робочих днів після прийняття оприлюднювати їхна офіційних сторінках відповідних фондів.
На сьогодні рішення, які приймаються органами управління відповіднихфондів, не оприлюднюються або оприлюднюються вибірково, процес формування,затвердження та виконання бюджету фондів відбувається не гласно і не прозородля громадськості і громадян. Цестворює додаткові ризики неефективного управління фондами, нецільовоговикористання коштів, або їх використання не в інтересах застрахованих осіб.
Закон зобов’язує Фонд соціального страхування на випадок безробіття, Фондсоціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності і Фондсоціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійногозахворювання оприлюднювати свої бюджети, зміни до них та звіти про виконаннябюджетів за попередній рік протягом 5-ти робочих днів після затвердження наофіційних сторінках відповідних фондів та протягом двох тижнів публікувати цідокументи у офіційних виданнях Верховної Ради України та Кабінету міністрівУкраїни.
Зважаючи на те, що сукупний обсяг коштів, які акумульовані у відповіднихфондах, складає понад 30 млрд грн., очевидно,що такі великі суспільні фінанси мають перебувати під контролем громадськості іповинні розподілятися у максимально прозорий спосіб.
У цьому зацікалені страхувальники, застраховані особи, і страховики, якімають прагнути до зростання суспільної довіри до своєї діяльності, ГромадськаПалата України не може залишатися осторонь цього процесу і включається доздійснення громадського контролю за роботою цих фондів.
Про хід такого контролю Громадська Палата України буде систематичноінформувати суспільство і громаскість.
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков вчора о 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін вчора о 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад вчора о 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка вчора о 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна вчора о 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький вчора о 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль вчора о 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер вчора о 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін 27.04.2025 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука 27.04.2025 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді Павло Васильєв 25.04.2025 21:39
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 25.04.2025 10:36
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 482
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 163
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 133
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 101
- 100 днів, які не повернули мир в Україну 94
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 19291
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 11142
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 8016
-
Іспанія та Португалія залишилися без світла: блекаут на всьому Піренейському півострові
Бізнес 5200
-
Мирного рішення не буде: умовляння не працюють, а застосовувати силу Захід не бажає
Думка 4846