Способи захисту корпоративних прав
Між засновниками доцільно на етапі створення компанії впровадити механізми захисту корпоративних прав та врегулювання конфліктних ситуацій всередині компанії.
Засновницький договір
Засновницький договір укладається на етапі створення компанії між засновниками. Цей договір застосовується для врегулювання відносин засновників акціонерних товариств.
Засновницький договір може встановлювати та регулювати взаємовідносини між засновниками під час створення компанії, закріплювати порядок дій, необхідних для її створення, а також включати підготовку та подання установчих документів, реєстрацію компанії, розміри часток засновників, порядок та способи формування статутного капіталу, визначати порядок формування і зони відповідальності керівних органів компанії.
Слід звернути увагу на деталізацію відомостей про кожного із засновників компанії, в тому числі їх права і обов'язки.
Крім того, визначенню розміру часток у статутному капіталі та порядок внесення цих внесків. Одним з головних кроків є - визначення конкретних кроків і відповідальних осіб за реєстрацію компанії, умови відповідальності засновників за невиконання або неналежне виконання своїх зобов'язань один перед одним.
Засновницький договір є суттєвим інструментом, що регулює взаємовідносини між її засновниками. Документ допоможе уникнути значної кількості проблем на первинному етапі створення компанії та є основою для успішного функціонування в майбутньому.
Корпоративний договір
Цей документ містить детальні правила щодо взаємовідносин між засновниками компанії, в тому числі, порядок розподілу дивідендів, порядок реалізації засновниками та акціонерами своїх прав, порядок голосування на загальних зборах, процедури вирішення конфліктів, правила виходу з бізнесу, положення про не конкуренцію, конфіденційність, способи прийняття рішень, порядок фінансування компанії та інші специфічні домовленості між засновниками.
При підготовці проєкту корпоративного договору слід звернути увагу на процедури внутрішнього вирішення спорів, голосування, залучення незалежних експертів/медіаторів, медіацію та арбітраж для вирішення конфліктів, процедури прийняття нових засновників, умови та порядок збільшення статутного капіталу компанії, порядок визначення часток в бізнесі та їх сплати власниками. Крім того, слід чітко викласти умови та порядок виходу засновника з компанії, зокрема механізм викупу його частки іншими учасниками або третьою стороною, процедури оцінки цієї частки.
Корпоративний договір суттєво доповнює статут та заповнює прогалини, що не відображені або лише частково відображені у статуті. Сьогодні все більше власників бізнесу погоджуються на укладання корпоративного договору.
Статут компанії
Діяльність всіх підприємств на території України регулюється – статутом. Статут - це ключовий документ, що затверджується засновниками компанії і регулює її діяльність, визначає правила і порядок її функціонування. Однак, багато засновників підприємств не приділяють значної уваги цьому статуту.
Саме статут визначає організаційну структуру компанії, управлінські органи та їх повноваження, а також регламентує порядок та механізми прийняття рішень управлінськими та керівними органами.
Статутом також, можуть бути врегульовані питання розподілу прибутку між власниками бізнесу, процедура прийняття нових учасників, підстави та порядок виключення діючих власників компанії або їх добровільного виходу зі складу компанії, порядок врегулювання внутрішніх спорів та інше.
Отже, чітко та якісно складений статут допоможе уникнути багатьох проблем та конфліктів, забезпечить правову визначеність та захист інтересів усіх учасників.
Захистить якісно ваш бізнес !
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський вчора о 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін вчора о 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков вчора о 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
- Инструкция для семей: как проверить статус военного и оформить необходимые выплаты Віра Тарасенко 30.04.2025 23:25
- Схеми "золотих паспортів" у ЄС під забороною: удар по російських олігархах Володимир Горковенко 30.04.2025 23:08
- Захист прав національних спільнот – основний критерій вступу України в Європейський Союз Сергій Пєтков 30.04.2025 18:12
- Час убезпечувати тил Євген Магда 30.04.2025 15:36
- Шанс або вирок: як бути бізнесу в епоху цифрової трансформації Богдан Данилко 30.04.2025 15:16
- Звільнення багатодітних батьків від оподаткування на об’єкти житлової нерухомості Юрій Стеценко 30.04.2025 13:39
- Це не працює в B2B-маркетингу: як уникнути найпоширеніших помилок Алла Болоховська 30.04.2025 11:46
- Проєкт регулювання криптоактивів в UK Олександр Черних 30.04.2025 11:00
- Пенсійна реформа 2025 року 309
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 205
- Проєкт регулювання криптоактивів в UK 180
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого 121
- Корпоративна безпека під час війни: як управляти ризиками в умовах невизначеності 90
-
Кульмінаційний пункт позаду. Росія втратила останній шанс закінчити війну внічию
Думка 7986
-
Книга рекордів Гіннеса назвала найстарішу людину у світі. Жінка ділиться своїм секретом довголіття
Життя 6561
-
Україна може оголосити дефолт за ВВП-варантами Яресько. Чому це сталось і які ризики
Фінанси 4144
-
"Б'є" по здоров'ю на клітинному рівні: чому сидяча робота небезпечна навіть для тих, хто "у формі"
Життя 3723
-
Усик завершує професійну кар'єру, але перед цим проведе ще два поєдинки: деталі
Життя 3568