Відновлення Східних регіонів - екологія must have
Розпочалися Консультації щодо розробки Концепції Державної цільової програми питань відновлення та розбудови миру в Cхідних регіонах України.
Ще до початкувійськових дій на Сході України, низький рівень екологічної свідомостісуспільства, надмірнезабруднення поверхневих і підземних вод, атмосферного повітря, земельнихресурсів, відсутність комплексного підходу до вирішення проблем для стабілізаціїекологічної ситуації на територіях ,особливо Південно-Східної України, створилиситуацію за якою виснажувались і території, і населення, яке проживало на них.
19 лютогорозпочалися Консультації щодо розробки Концепції Державної цільової програми з питаньвідновлення та розбудови миру в Східних регіонах України. За словамипредставників міжнародних організацій-донорів, ці консультації будутьпрезентувати найкращі практики для проведення змін.
Програма має:
- ставити в центр уваги процес, а не результат, що по-суті означаєнеобхідність залучення усіх верств населення;
- бути орієнтована на забезпечення розбудови довіри до проектівпортфелю Програми;
- здійснювати направлення великого обсягу інвестицій за різниминапрямками.
Присутнідепутати наголошували на важливості розвитку інфраструктури, соціальномузахисті ( забезпечення роботою, заробітною платнею ).
Керівникпрограм з питань інфраструктури та сталого розвитку Україна, Білорусь таМолдова (Група Світового Банку) у своїй доповіді зазначила, що дана Програмамає бути підтримана самими жителями країни, які мають бути готовими до проблемі при цьому досягнути довготриваючого ефекту.
Старшийконсультант з відновлення територій після воєнних конфліктів Світового Банкувідзначив особливості реалізації подібних програм та основні цілі. Булонаголошено, що програма буде мати лімітовані ресурси і тому Концепція потрібнадля досягнення максимального ефекту. Для акумулювання грошей запропоновано створити Міжпартнерський трастовий Фонд (МПТФ) та Раду з питань розбудови миру у Східних регіонах.
До оголошеннястарту вже має бути однозначна відповідь на питання, чи готові заінтересованіособи добитися успіху у найближчі два роки ?
Експерти з десятилітніми досвідомроботи у програмах відновлення територій, які постраждали внаслідок збройнихконфліктів визначають наступні пріоритети :
- Освіта
- Охорона здоров*я
- Енергетика
- Водопостачання та водовідведення
- Реконструкція адміністративних будівель
- Стрімке нарощування робочих місць
Не дивно, щоосвіта посідає перше місце, адже Радник ПРООН з питань відновлення тастабілізації території після збройних конфліктів зазначив, що головнимінструментом є люди, їхні знання, вміння. Водночас, це все буде марним, якщобуде відсутня соціальна мобілізація, прагнення до змін.
Такіпріоритети є результатом напрацювань вході досліджень впливу воєнних конфліктів на довкілля, як проводились свогочасу Регіональним центром довкілля Центральної та Східної Європи, СвітовимБанком, ООН та ін.
Типовиминегативним наслідками для довкілля були: високий загальний рівень забруднення,який вникає із-за повсюдного застосування зброї; забруднення водних екосистем(річки, підземні води); проблема забезпечення якісною питною водою можеотримати ознаки хронічної на землях, де відбувались воєнні конфлікти;забруднені ґрунти, і як наслідок, продукти харчування; забруднення атмосферногоповітря особливо внаслідок пожеж на хімічних підприємствах.Все це призводить до завдання шкоди здоров’ю людей, що стало характерним длятериторій колишньої Югославії, Сектору Газу, Лівану, Судану, Косово.
В офіційнихзвітах про стан довкілля та його вплив на здоров’я людей після військовихконфліктів було наголошено на низькій позиції влади у вирішенні екологічнихпитань, які мають прямий вплив на здоров’я місцевих мешканців.
Без здоров’ялюди не зможуть скористатися усіма можливостями, які пропонується створити анонсованоюПрограмою з питань відновлення та розбудови миру в Східних регіонах України.
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук вчора о 16:22
- Как оформить наследство в Украине, если вы находитесь за границей: пошаговая инструкция Віра Тарасенко вчора о 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова 23.05.2025 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко 23.05.2025 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер 23.05.2025 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич 21.05.2025 11:39
- Хто вбив Андрія Портнова? 3432
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 216
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі 151
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 95
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 85
-
Нові 1920-ті, "кернесанс" і "Геть від Москви!": як живе Харків за 30 км від Росії
9172
-
Від $2000 за квадрат і робітники з Індії. Ігор Ніконов про майбутнє ринку нерухомості
Бізнес 8002
-
Виклик Маску: як Китай утричі обігнав Starlink за потужностями виробництва супутників
Думка 7352
-
Натреновані на вбивство: Кремлю доведеться розв'язувати проблему розлючених фронтовиків
Думка 6721
-
"Агресор космічного масштабу". Ексрозвідниця США про загрозу РФ, Китаю і нову роль України
5835