Знову пахне Кримом
Чим ближче чергова річниця анексії Криму, тим частіше в Україні згадують про колаборантів - колишні українські, а також світові бренди, які продовжують працювати на анексованій території, підлаштувавшись під місцеве законодавство.
Мірою наближення чергової річниці анексії Криму (на цю дату в цьому році єзуїтськи призначені виборипрезидента Росії), то частіше в Україні згадують про колаборантів - колишніукраїнські, а також світові бренди, які продовжують працювати на анексованійросіянами території, підлаштувавшись під місцеве законодавство.
Активізація кримськоїтеми цього року (протягом попередніх років хіба не помічали?), крім іншого,може бути пов'язана із законом про так звану «деокупацію Донбасу», де про анексованийпівострів фактично «забули».
Як «компенсацію»(дуже своєрідну, варто зазначити), кримчани отримали «стурбованість» українськихпосадовців та політиків незаконною торгівлею з анексованим півостровом.Спочатку роботою Adidas, Puma і DHL в Криму раптом перейнялася СБУ. Потім зіспеціальною заявою в інтерв'ю німецькій пресі виступив міністр закордоннихсправ Павло Клімкін, який пригрозив санкціями Volkswagen і Adidas за роботу наокупованих територіях.
Піднімається і тема присутності та роботи вКриму вітчизняних мереж. Наприклад, буквально напередодні програма «Схеми: Корупціяв деталях» вийшла із сюжетом про торгівлю в Криму мережі будівельнихсупермаркетів «Новацентр К». Усі охочі можуть ознайомитися із деталями запосиланням (https://www.youtube.com/watch?v=n5tPB4hxw8E).
Журналісти знайшликомпанії у Підмосков'ї і у Севастополі, через які з України управляєтьсякримська мережа «Новацентр К», що працює в приміщеннях і за форматом українського«Епіцентру». Більше того, «Схеми» встановили, що і товар в «Новацентр»поставляється з материкової України. Оскільки «Епіцентром» в Україні володієнародний депутат Олександр Герега з дружиною, це може вилитися у великийскандал: показний патріот платить податки країні-агресору.
За аналогічноюсхемою свого часу збудувала роботу і мережа «АТБ», яка в Криму називається «ПУД»(Продукти у дома). Журналісти також неодноразово знаходили ланки між офшорами,які володіють російськими активами і українським бізнесом. Більш того,вказувалася навіть сума податків, які були заплачені, відповідно до офіційноїзвітності: близько $ 10 млн за останні кілька років.
Проте мережа всезаперечувала. Але нещодавно профільні ЗМІ написали, що магазини «АТБ» в Кримупродано компаніям найближчого соратника Путіна - міністра аграрної політикиОлександра Ткачова (відомого як «Саша-Тузла»: в 2003 він був губернаторомКраснодарського краю і одним з ініціаторів захоплення української коси).
До слова, кейс«АТБ», першим серед роздрібних мереж і взагалі «екс-українського» бізнесу вКриму - може стати показовим прикладом реального покарання за такийколабораціонізм.
Справа в тому, щонардеп Віталій Купрій від Укропу написав на «АТБ» і власника мережі ГеннадіяБуткевича заяву в прокуратуру про скоєння злочину проти територіальноїцілісності (фінансування держави-агресора через податки). Відповідь прокуратуриКриму, де сказано про відкриття кримінального провадження, депутат розмістив насвоїй сторінці в facebook. Підслідність справи повинна визначити Генпрокуратура
(https://www.facebook.com/vitaliy.kupriy/posts/1872880946079160?pnref=story)
Цілком можливо, щоцей приклад можуть наслідувати як інші активні громадяни, так і саміправоохоронні органи. Тим більше, що схвалення керівництвом країни додаткових санкцій заторгівлю з анексованим Кримом та на території півострова фактично отримано.
А порушеннявідповідних кримінальних проваджень як демонстрація неприйняття анексії іпорушення територіальної цілісності країни - напередодні українських виборівможе бути використано як хороший піар-привід як провладними, так і опозиційнимикандидатами від демократичного табору.
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков вчора о 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін 02.05.2025 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков 02.05.2025 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
- Инструкция для семей: как проверить статус военного и оформить необходимые выплаты Віра Тарасенко 30.04.2025 23:25
- Схеми "золотих паспортів" у ЄС під забороною: удар по російських олігархах Володимир Горковенко 30.04.2025 23:08
- Захист прав національних спільнот – основний критерій вступу України в Європейський Союз Сергій Пєтков 30.04.2025 18:12
- Час убезпечувати тил Євген Магда 30.04.2025 15:36
- Шанс або вирок: як бути бізнесу в епоху цифрової трансформації Богдан Данилко 30.04.2025 15:16
- Звільнення багатодітних батьків від оподаткування на об’єкти житлової нерухомості Юрій Стеценко 30.04.2025 13:39
- Це не працює в B2B-маркетингу: як уникнути найпоширеніших помилок Алла Болоховська 30.04.2025 11:46
- Проєкт регулювання криптоактивів в UK Олександр Черних 30.04.2025 11:00
-
Кульмінаційний пункт позаду. Росія втратила останній шанс закінчити війну внічию
Думка 8526
-
Сотні КАБів щодня, евакуації з області та весна. Як живуть прифронтові Суми і Сумщина
8031
-
Книга рекордів Гіннеса назвала найстарішу людину у світі. Жінка ділиться своїм секретом довголіття
Життя 6731
-
Нерухомість генерала РФ Капашина передали в управління компанії українського ветерана
Бізнес 4520
-
Україна не допустить союзників Росії до відбудови. У "нейтральних" не буде пріоритету
Бізнес 4296