Відповідність як основа для ефективного функціонування освітніх закладів в сучасних умовах
Перед українським суспільством стоїть глобальне питання, чи спроможні ми відмежуватись від радянського минулого щоб творити європейське майбутнє.
Російсько-українська війна – глобальний виклик для української держави. Перед українським суспільством стоїть глобальне питання, чи спроможні ми відмежуватись від радянського минулого, щоб творити європейське майбутнє. Це стосується всіх сторін державного будівництва, всіх соціально-економічних відносин.
Вищі навчальні заклади під час кризи мають стати флагманами розвитку інноваційних технологій, та системних рішень. Науковий, педагогічний, технічний, спортивний, культурний потенціал, який десятиліттями накопичувався в університетах, інститутах, академіях, коледжах має бути базою для формування соціально-економічного простору країни.
Однак досі залишаються невирішеними питання правового, кадрового, інформаційного та фінансового забезпечення освітньої діяльності. Вражає рівень некомпетентності керівництва окремих вищих навчальних закладів, очільники, яких не маючи ані наукового ступеня, ані досвіду роботи на наукових та педагогічних посадах, оточують себе такими ж фахівцями, які взагалі не бажають займатись освітньою діяльністю: розробляти методичні посібники, проводити лекційні та семінарські заняття, організовувати наукові заходи, а лише здійснюють керівництво.
До того ж головною метою таких структур є отримання надвисокої заробітної платні, а в умовах війни ухилення від служби у Збройних Силах України та продаж ліцензованих місць особам, які ухиляються від служби.
В умовах війни потрібно оптимізувати зусилля в напряму підвищення ефективності діяльності всіх складових освітнього процесу, спрямованих на отримання бажаного і такого необхідного високого результату.
Фахівець після навчання в вищому закладі повинен мати всі компетенції та практичні навички, щоб після призначення на посаду відразу виконувати покладені завдання на належному рівні, ба більше донести до співробітників нові передові знання.
В цьому контексті слід наголосити, що такий рівень підготовки можна отримати тільки під час стаціонарного, денного навчання. Звісно, за сучасного стану, з використанням сучасних засобів дистанційного спілкування. Кафедра у вищому навчальному закладі як провідний суб’єкт підготовки фахівців повинна бути очолена доктором відповідних наук.
На жаль, в деяких навчальних закладах є кафедри, які очолюють фахівці без відповідної підготовки, засвідченої атестаційними комісіями державного рівня інколи, приміром, кафедру психології очолює кандидат політологічних наук, а кафедру психології – кандидат політологічних наук. Викликає здивування коли це відбувається в одному закладі.
Відповідно, лекції мають читати лише професори, семінарські заняття вести доценти, а практичні заняття вести асистенти, які мають науковий ступінь. При кожній кафедрі повинна діяти наукова лабораторія, в якій вивчається науково-дослідна тема з державною реєстрацією. За таких підходів кожен вищий навчальний заклад і його випускники відповідатимуть визначеному нормативними актами рівня.
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський вчора о 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін вчора о 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков вчора о 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
- Инструкция для семей: как проверить статус военного и оформить необходимые выплаты Віра Тарасенко 30.04.2025 23:25
- Схеми "золотих паспортів" у ЄС під забороною: удар по російських олігархах Володимир Горковенко 30.04.2025 23:08
- Захист прав національних спільнот – основний критерій вступу України в Європейський Союз Сергій Пєтков 30.04.2025 18:12
- Час убезпечувати тил Євген Магда 30.04.2025 15:36
- Шанс або вирок: як бути бізнесу в епоху цифрової трансформації Богдан Данилко 30.04.2025 15:16
- Звільнення багатодітних батьків від оподаткування на об’єкти житлової нерухомості Юрій Стеценко 30.04.2025 13:39
- Це не працює в B2B-маркетингу: як уникнути найпоширеніших помилок Алла Болоховська 30.04.2025 11:46
- Проєкт регулювання криптоактивів в UK Олександр Черних 30.04.2025 11:00
- Проблеми з концентрацією уваги: чому виникають і чи варто бити на сполох? Ольга Малахова 29.04.2025 20:51
- Пенсійна реформа 2025 року 282
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 202
- Проєкт регулювання криптоактивів в UK 176
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого 121
- Корпоративна безпека під час війни: як управляти ризиками в умовах невизначеності 89
-
Курська ганьба Кремля: плюси та мінуси операції ЗСУ на території Росії
Думка 9786
-
Кульмінаційний пункт позаду. Росія втратила останній шанс закінчити війну внічию
Думка 7110
-
Книга рекордів Гіннеса назвала найстарішу людину у світі. Жінка ділиться своїм секретом довголіття
Життя 6231
-
Угоду підписано: ресурси, перемир'я та гра на нервах
Думка 5301
-
Хто сплатить податок із доходів на цифрових платформах: новий законопроєкт
Думка 3908