Складні переговори: що треба знати бізнесу
У цій статті ми розібрали основні положення, які потрібно розуміти власникам, щоб досягти бажаних результатів у бізнес-переговорах.
Презентуємо всім читачам блогу статтю, яка стане першою із серії статей, присвячених переговорам, а точніше — складним переговорам.
Ми розглянемо переговори у сфері бізнес-активності суб’єктів господарювання через свої представницькі органи, а також із позиції власників бізнесу.
Чому переговори ми називаємо складними?
Це не тому, що їхнім учасникам складно говорити. Причина проста: вони складаються з багаторівневої структури побудови взаємозв’язків, в основі яких покладено домовленості щодо досягнення ближніх і перспективних цілей.
Я як юрист супроводжую переговори по-різному: як безпосередньо, з фізичною присутністю під час їхнього проведення, так і опосередковано — через підготовку клієнта до переговорів та їхній дистанційний супровід.
Що ж таке переговори?
Тут потрібно розібратися із загальноприйнятим визначенням: переговорів — це дискусія, взаємне спілкування з метою досягнення спільного рішення.
Своєю чергою, дискусія — це форма колективного обговорення, мета якого — виявити істину або знайти правильне розв’язання порушеного питання. Її учасники роблять це через висловлення власних міркувань і зіставлення поглядів опонентів на проблему.
Спілкування ж — це передача інформації в будь-якій формі від однієї особи до іншої безпосередньо або за допомогою засобів зв’язку будь-якого типу.
Розібралися з термінами — тепер ближче до справи.
Переговори — один із ключових аспектів компанії бути конкурентною на відповідному ринку. Вони виступають вагомим інструментом позиціювання бізнесу серед інших компаній, а також врегулювання різних позицій всередині підприємства.
Щодня ви ведете переговори щодо різних напрямів роботи бізнесу: ресурси, процеси, конфлікти, угоди тощо. Ви навіть ведете переговори «самі з собою», — у сенсі вагання під час прийняття власного рішення. Через переговори відбувається інформаційна комунікація, досягнення домовленостей, регулювання й контроль, координація дій.
Розгляд основних положень переговорного процесу умовно свідчить про рівність сторін, як на початку переговорного процесу, так і під час його закінчення — на етапі досягнення домовленостей).
У чому ж полягає умовність і чому переговори займають ключову позицію у веденні бізнесу?
Умовність полягає в тому, що в будь-якому випадку одна зі сторін переговорного процесу буде у вигіднішому становищі, ніж інша, за результатами його завершення — незалежно від того, чи досягнуть сторони консенсусу, чи ні. І це при тому, що кожен учасник переговорів дає свідому вольову згоду з їхніми результатами.
Умовна рівність полягає виключно в можливості кожної зі сторін переговорного процесу однаково проявити свою волю щодо результатів переговорів.
На додачу, переговори займають ключову позицію у веденні бізнесу, з огляду на такі моменти:
1. Домовленості, прийняті за результатами переговорів — це є мета та ціль, заради досягнення яких рухається підприємець.
2. На основі рішень, прийнятих на переговорах, опоненти можуть вчиняти вигідні для сторони дії.
3. Переговори формують імідж і «харизму» компанії.
4. У процесі переговорів з’ясовується позиція опонента, її сильні та слабкі сторони, наміри, мета та гіпотетично можливі кроки опонента в конкурентній боротьбі на ринку.
5. Юриспруденція, фінанси, кадри, матеріальні й нематеріальні активи — усе це є інструментами для реалізації рішень, отриманих у процесі переговорів.
Тож як найкраще підготуватися до складних переговорів і навіщо вам буде потрібен юрист у цьому процесі — читайте в наступних статтях у блозі.
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков вчора о 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін 02.05.2025 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков 02.05.2025 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
- Инструкция для семей: как проверить статус военного и оформить необходимые выплаты Віра Тарасенко 30.04.2025 23:25
- Схеми "золотих паспортів" у ЄС під забороною: удар по російських олігархах Володимир Горковенко 30.04.2025 23:08
- Захист прав національних спільнот – основний критерій вступу України в Європейський Союз Сергій Пєтков 30.04.2025 18:12
- Час убезпечувати тил Євген Магда 30.04.2025 15:36
- Шанс або вирок: як бути бізнесу в епоху цифрової трансформації Богдан Данилко 30.04.2025 15:16
- Звільнення багатодітних батьків від оподаткування на об’єкти житлової нерухомості Юрій Стеценко 30.04.2025 13:39
- Це не працює в B2B-маркетингу: як уникнути найпоширеніших помилок Алла Болоховська 30.04.2025 11:46
- Проєкт регулювання криптоактивів в UK Олександр Черних 30.04.2025 11:00
-
Сотні КАБів щодня, евакуації з області та весна. Як живуть прифронтові Суми і Сумщина
9963
-
Anti-age міфи: що насправді працює, а що — просто маркетинг
Життя 5938
-
Нерухомість генерала РФ Капашина передали в управління компанії українського ветерана
Бізнес 5560
-
Україна не допустить союзників Росії до відбудови. У "нейтральних" не буде пріоритету
Бізнес 4626
-
Україна та Ізраїль наново вчать світ, що мораль вимагає протистояти злу
Думка 4117