Держава надасть допомогу жертвами сексуального насильства російських окупантів
В першому читанні проголосовано проєкт Закону про статус осіб, постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією РФ проти України, та невідкладні проміжні репарації.
"Війна все спише", - любить казати наш ворог. Здебільшого маючи на увазі власні злочини. А злочинів так, як ви знаєте дуже багато. Особливо на тимчасово окупованих територіях.
Навряд чи я когось здивую, якщо скажу, що для російських окупантів характерною рисою є використання сексуального насильства. Причому, це й інструмент залякування, й спосіб тиску, й форма покарання, а іноді просто окупанти так задовольняють свої звірячі потреби.
Жертвами сексуального насильства російських окупантів стають як жінки, так і чоловіки, як діти, так і люди похилого віку, як цивільні, так і військові.
І завдання держави не лише притягнути злочинців до відповідальності. Хоча це, безумовно, важливо. А й допомогти жертвам цих страшних злочинів. Сьогодні Радою було у першому читанні проголосовано проєкт Закону про статус осіб, постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією РФ проти України, та невідкладні проміжні репарації. Цим законом буде визначена процедура надання допомоги постраждалим від таких типів злочинів, в тому числі й фінансової.
Це результат кропіткої роботи нашої ТСК: десятків годин консультацій з експертами та фахівцями. Цей законопроєкт має на законодавчому рівні визначити правовий статус осіб, постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією РФ проти України, та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб, та правові основи надання їм невідкладних проміжних репарацій.
Законопроєктом пропонується на законодавчому рівні закріпити визначення понять "сексуальне насильство, пов’язане зі збройною агресією РФ проти України", "постраждала особа", "невідкладні проміжні репарації", "невідкладна компенсація" та ін.
Визначаються й основні принципи захисту прав постраждалих осіб і членів сімей загиблих (померлих) таких осіб, а також реалізації права та надання невідкладних проміжних репарацій.
Також даним Законом визначається порядок обліку інформації про таких осіб та захист їхніх персональних даних, зокрема інформації про особисте та сімейне життя. Адже, на жаль, українське суспільство не завжди толерантне до жертв насилля, що спонукає останніх приховувати факт подібних злочинів, остерігаючись суспільного осуду. Держава має гарантувати безпеку подібної інформації, що, своєю чергою, спонукатиме жертв подібних злочинів частіше звертатися за допомогою.
Щодо питання грошових відшкодувань, законопроєктом пропонується створити Фонд виплати невідкладних компенсацій особам, постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією РФ проти України. Джерелами наповнення Фонду можуть бути кошти міжнародних фінансових організацій, інших кредиторів та інвесторів, міжнародна технічна та/або поворотна чи безповоротна фінансова допомога, а також кошти отримані в порядку регресу до заподіювача шкоди, репарації чи інші стягнення з РФ. І це не виключний перелік джерел фінансування.
Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування фактів сексуального насильства, вчиненого внаслідок збройної агресії РФ проти України, до складу якої входжу і я, ґрунтовно пропрацювали питання, тому тепер завдання парламенту якомога швидше прийняти цей законопроєкт у другому читанні та в цілому. Адже ми не можемо залишити жертв сексуального насилля з боку окупантів без допомоги, яка їм так потрібна!
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук вчора о 16:22
- Как оформить наследство в Украине, если вы находитесь за границей: пошаговая инструкция Віра Тарасенко вчора о 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова 23.05.2025 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко 23.05.2025 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер 23.05.2025 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич 21.05.2025 11:39
- Хто вбив Андрія Портнова? 3436
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 216
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі 152
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 97
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 87
-
Нові 1920-ті, "кернесанс" і "Геть від Москви!": як живе Харків за 30 км від Росії
9505
-
Від $2000 за квадрат і робітники з Індії. Ігор Ніконов про майбутнє ринку нерухомості
Бізнес 8219
-
Виклик Маску: як Китай утричі обігнав Starlink за потужностями виробництва супутників
Думка 7412
-
Натреновані на вбивство: Кремлю доведеться розв'язувати проблему розлючених фронтовиків
Думка 6774
-
"Агресор космічного масштабу". Ексрозвідниця США про загрозу РФ, Китаю і нову роль України
5869