Укрпошта ініціювала звернення до всіх голів ОДА
Останнім часом почастішали скарги від громадян на поганий стан поштових скриньок в багатоквартирних будинках. Люди скаржаться як на технічний стан поштових скриньок, так і на їх відсутність. Також громадян турбує схоронність їхньої пошти, адже часто вони ї
Останнім часом почастішалискарги від громадян на поганий стан поштових скриньок в багатоквартирнихбудинках. Люди скаржаться як на технічний стан поштових скриньок, так і на їхвідсутність. Також громадян турбує схоронність їхньої пошти, адже часто вони їїпросто не отримують внаслідок дій зловмисників. З цією проблемою також щоденностикаються 34 тис. листонош Укрпошти.
Наразі в Україні з близько 13млн. абонентських скриньок майже 4 млн. потребують невідкладного ремонту тазаміни, тобто 30% наявних скриньок не можуть забезпечити громадянамгарантованої законом таємниці листування, належної схоронності поштовихвідправлень та передплачених видань.
Незадовільний стан, а частовзагалі відсутність абонентських поштових скриньок, перешкоджають наданнюякісних послуг поштового зв’язку. Також це призводить до зменшення передплатина журнали та газети, тобто звуження інформаційного простору для висвітленнядіяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування вУкраїні.
Відповідно до статті 12 ЗаконуУкраїни «Про поштовий зв’язок» місцеві органи виконавчої влади та органимісцевого самоврядування у межах своїх повноважень мають всебічно сприяти ефективнійдіяльності та розвитку об’єктів поштового зв’язку на відповідних територіях.Втім, не всі знають, що утримання в належному стані, ремонт та замінаабонентських поштових скриньок (поштових шаф) у багатоквартирних будинкахздійснюють суб’єкти господарювання, що надають послуги з утримання будинків іспоруд та прибудинкових територій.
Відповідно до Примірногопереліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій тапослуг з ремонту приміщень, будинків і споруд, затвердженого наказом ДержавногоКомітету України з питань житлово-комунального господарства від 10.08.2004 р. №150, до переліку послуг з утримання будинків належить, зокрема, ремонт абозаміна скриньок, їх фарбування.
Поряд з цим, відповідно доЗакону України «Про місцеві державні адміністрації», місцеві державніадміністрації забезпечують організацію обслуговування населення підприємствамижитлово-комунального господарства та зв’язку.
До того ж, статтею 23 ЗаконуУкраїни «Про поштовий зв’язок» передбачено, що придбання, установка і утриманняв належному стані абонентських поштових шаф (абонентських поштових скриньок)здійснюється власниками житлових та адміністративних будинків. Закон визначає,що невиконання вимог щодо розміщення абонентських поштових шаф (абонентськихпоштових скриньок) звільняє Укрпошту від відповідальності за доставку адресатупоштових відправлень.
Поштові абонентські скринькивключаються до спільного майна багатоквартирних будинків, які, в переважнійбільшості, знаходяться у комунальній власності, тому єдиним шляхом приведенняабонентського господарства до належного стану є виділення коштів на їх ремонтта заміну з місцевих бюджетів.
Саме тому Укрпошта ініціювалазвернення до всіх голів обласних державних адміністрацій України з приводувідновлення абонгосподарства в країні, яке, безумовно, є питанням державноїваги.
Ми звернулися до всіх голівоблдержадміністрацій з проханням посприяти вирішенню питання державногозначення. Я переконаний, що стан абонгосподарства – справа спільна і необхідна.У свою чергу, Укрпошта виконує окремі роботи, зокрема ремонт або заміну замківу шафах, встановлення придбаних населенням нових абонентських шаф тощо. Однакці роботи не в змозі суттєво вплинути на поліпшення загального стануабонгосподарства в кожному регіоні.
Також ми будемо звертатися доорганів місцевого самоврядування, міських голів з проханням забезпечитиналежний стан абонгосподарства в будинках, що перебувають у комунальнійвласності відповідних територіальних громад. Приємно, що мешканцібагатоквартирних будинків, особливо там, де існує ОСББ, вже починаютьусвідомлювати, що абонентська поштова шафа є їх спільною власністю, і вонимають також нести за неї відповідальність.
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук 06.07.2025 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення 703
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 412
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 179
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 130
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 124
-
10 липня зійде Оленяча повня: о котрій її спостерігати
Життя 16400
-
Не картайте себе за стрес. Поради від експерток, як впоратися з високим рівнем кортизолу
Життя 13317
-
Психологія мільярдерів: чому вони купують наддорогі речі і навіщо їм це
Життя 9170
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6380
-
Від поранення до власної справи: історія ветерана Федора Самбурського
Життя
4825