Просто втомився від демагогії
Довго не хотів долучатися до розмови про питання мови. Але останнім часом те, що відбувається навколо цього питання, починає нагадувати погану гру художнього гуртка.
Довго не хотів долучатися до розмови про питання мови. Але останнім часом те, що відбувається навколо цього питання, починає нагадувати погану гру художнього гуртка.
Не менш дев'яносто відсотків повідомлень присвячені питанню на якій мові розмовляти депутатам, чиновникам, фахівцям. Про зміст розмов кажуть десять відсотків. Це нагадує театр абсурду. Час кричати "Караул, грабують!", але виявляється важливо, якою мовою кричати. Якщо кричати російською мовою, то це означає "Заслужив". А якщо кричати українською мовою, то "Патріот та борець з режимом".
Але ж дійсно "КАРАУЛ!".
Треба щось робити реальне. Невже економічні інструменти можуть бути запропоновані тільки українською мовою? Це означає, що Україна передрікає себе на те, що не може залучити грамотних економістів, фінансистів, технічних фахівців для роботи в Україні. Праці на рівні Держави, а не у приватному бізнесі. Тому все одно, хоч тунгус, головне голова була б на місці.
Фахівець, який пояснює свою позицію однією з шести офіційних мов Організації Об'єднаних Націй, не буде "почутий" тільки тому, що він не розмовляє або погано розмовляє українською мовою. Не важливо, що кажуть, головне якою мовою висловлюють свої думки. Панове, це абсурд. Це шлях в нікуди.
Відразу відкидаю звинувачення, що покриваю демагогів українофобів. Будь-які демагоги це не фахівці, хіба що в демагогії.
Відчуття, що велика частина влади та опозиції не можуть запропонувати суспільству нічого крім цієї надуманої "гри про мову". Але суспільство хоче жити в сучасній, безпечній країні, що розвивається, і мати гідний рівень життя. Мені шкода, що "слуги народу" витрачають час і гроші народу на з'ясування мовного питання. Постійно його загострюючи для нівелювання економічних питань суспільства до влади.
Потрібно визначити пріоритети. Неконкурентна економіка, падіння рівня життя, погіршення безпеки громадян, правове беззаконня, погана екологія - це пріоритети.
Якщо знайдеться "іншомовний", який чітко розповість і навчить, що і як робити для виходу з ситуації, то важаю, в цьому випадку треба поставити десяток перекладачів до того запрошеного фахівця для тих, хто не хоче "розуміти" сказане. Чи треба продовжувати кричати "Розмовляй українською"? Або слухати тих, які гарно розмовляють українською, але нічого не роблять проти розвалу країни?
Згадую Голову однієї патріотичної організації, який будучи на високій посаді, примудрився розвалити довгостроковий контракт на найдешевший газ для України з азіатської країни. Потім почалася низка дурниць. Я не пам'ятаю вибачень перед народом України від цієї патріотичної організації за свого лідера. А розмовляв він виключно українською, і розумів тільки українську. Перекладача завжди вимагав.
Збиток Україні від одного такого "патріота" дорівнює армії справжніх ворогів. Не треба робити ворогів з громадян України тільки за те, що вони розмовляють мовою своїх батьків. Так вийшло. Час усе розставить на свої місця.
Потрібно об'єднувати суспільство для пошуку шляхів виходу з ситуації, що склалася в країні, у тому числі завдяки демагогам всіх кольорів і відтінків. Об'єднувати всіх, у кого є розум і сили для облаштування Держави, запрошувати і збирати справжніх фахівців у різних галузях економіки, а українська мова не загине, не треба цим спекулювати.
Буде Держава, буде і мова.
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук 16:22
- Как оформить наследство в Украине, если вы находитесь за границей: пошаговая инструкция Віра Тарасенко 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова вчора о 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко вчора о 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер вчора о 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич 21.05.2025 11:39
- Хто вбив Андрія Портнова? 3406
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 216
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі 151
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 88
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 81
-
Нові 1920-ті, "кернесанс" і "Геть від Москви!": як живе Харків за 30 км від Росії
8218
-
Від $2000 за квадрат і робітники з Індії. Ігор Ніконов про майбутнє ринку нерухомості
Бізнес 7319
-
Виклик Маску: як Китай утричі обігнав Starlink за потужностями виробництва супутників
Думка 7234
-
Натреновані на вбивство: Кремлю доведеться розв'язувати проблему розлючених фронтовиків
Думка 6526
-
"Агресор космічного масштабу". Ексрозвідниця США про загрозу РФ, Китаю і нову роль України
5720