Один платник – один рахунок і один координатор
Проект комплексного обслуговування великих платників дозволить значно спростити процес сплати податків і покращити їх адміністрування.
Уявіть собі системусплати податків, за якої платник буде подавати один звіт до органу контролю повсіх об’єктах оподаткування по кожному податку і перераховувати гроші наодин-єдиний рахунок, з якого вони автоматично будуть розподілятися на іншірахунки відповідно до його декларування. І це все – замість того, щобформувати звіти окремо для кожного з органів контролю, яких у нас – більше семисотень. Наразі 1364 платника Офісу сукупно подають більше 27 тисяч звітів вбільше як 741 районне ДПІ не за основним місцем обліку. Чи можливо в такійситуації змінити цю картину на ту, що я описав раніше?
Так. Ми розробилипроект переходу до коплексного обслуговування великого платника податку івпевнені, що ця фантастика, яка суттєво спростить процес сплати податків,цілком можлива. Більше того: якщо почати роботу просто зараз, то вже з 1 січня2019 року Офіс зможе адмініструвати не лише податки, що сплачуються додержавного бюджету, а й екологічний податок, ренту, податок на майно,туристичний збір, збір за місця паркування транспортних засобів – тобто, усі тіподатки, що сплачуються великим платником до місцевих бюджетів. При цьому, Офіслише адмініструватиме ці платежі, а гроші будуть надходити до місцевих бюджетів- згідно з нормами Бюджетного кодексу.
Адміністрування ж усіх місцевихподатків буде здійснюватись за тим самим принципом «один платник – один координатор», за яким наразі працює Офіс. Тобтоподатковий координатор буде адмініструвати всі види податків і зборів великогоплатника податків незалежно від місця розташування його об’єктів оподаткування.
То що необхідно, аби реалізувати цей амбітнийплан? Зробити три кроки: перетворити Офіс ВПП на єдине місце обліку великого платника,впровадити єдиний казначейський рахунок для сплати усіх податків і зборів (крімПДВ) та розробити й впровадити відповідне програмне забезпечення.
КРОКІ. Єдине місце обліку
Перетворення Офісу ВПП на єдине місце облікувеликого платника потребує:
1. внесення відповідних змін до законодавчих, нормативних та іншихдокументів у частині визначення єдиногомісця обліку великого платника податків (скасування основного і неосновногомісця обліку), до якого подається уся звітність (за загальнодержавними тамісцевими податками) та здійснюється адміністрування усіх податків;
2. зміни форми декларації та забезпечення принципу «1декларація – 1картка»;
3. відкриття на рівні ГУ Державної казначейської служби України в областяхбюджетних рахунків, відкритих для Офісу з ознакою «99»;
4. ліквідації відомчих ознактериторіальних управлінь Офісу – 2801, 2804, 2806, 2808, 2809 (передача КОР зтериторіальних управлінь до Офісу);
5. створення зведеної картки – забезпечення доступу координатора до ІКППпо всім територіям, де у великого платника відкриті об’єкти оподаткування (насьогодні працює в режимі «перегляду» та «без історії»).
КРОК ІІ.Єдиний казначейський рахунок
Мушу відмітити, що ще в 2016році завдання змінити процедуру розрахунків платників податків з бюджетамичерез запровадження єдиного рахунку з автоматичним рознесенням коштіввідповідно до задекларованих податків, було внесено до Плану заходів зреалізації Стратегії реформування системи управління державними фінансами на2017-2020 (спільно КМУ та МФУ) та Плану пріоритетних дій Уряду на 2017 рік(КМУ). Впровадження єдиного казначейського рахунку потребує комплексних змін івідпрацювання нової системи:
1. ухвалення законопроекту, яким будуть внесені зміни до:
- Податкового кодексу України,
- ЗУ «Про збір та облік єдиноговнеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»,
- ЗУ «Про виконавче провадження» участині функціонування єдиного рахунку;
2. розробки відповідного програмного забезпечення;
3. доопрацювання ІС «Податковий блок» за принципом «карточка особовогорахунку іде за платником» (а не за територіальною ознакою), що надасть доступкоординатору до усіх карток особових рахунків великого платника.
КРОК ІІІ.ІТ-рішення
В умовах підвищення навантаженняна координатора необхідно буде розробтити відповідні ІТ-рішення для ефективногоадміністрування усіх податків:
1. впровадити електронну камеральну перевірку з системою автоматичноговиявлення ризиків недоплати податків;
2. узагальнити на центральному рівні інформацію про ставки місцевихподатків;
3. внести зміни до програмного забезпечення ІТС «Податковий блок» вчастині автоматичного рознесення платіжних доручень за платежами, які будутьперераховуватися на бюджетні рахунки, відкриті на рівні ГУ ДКСУ в областях зознакою «99» від платників податків, які знаходяться на обліку в Офісі, місцерозташування об’єкту оподаткування яких не співпадає з місцем розташуванняспеціалізованого контролюючого органу.
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков вчора о 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін 02.05.2025 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков 02.05.2025 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
- Инструкция для семей: как проверить статус военного и оформить необходимые выплаты Віра Тарасенко 30.04.2025 23:25
- Схеми "золотих паспортів" у ЄС під забороною: удар по російських олігархах Володимир Горковенко 30.04.2025 23:08
- Захист прав національних спільнот – основний критерій вступу України в Європейський Союз Сергій Пєтков 30.04.2025 18:12
- Час убезпечувати тил Євген Магда 30.04.2025 15:36
- Шанс або вирок: як бути бізнесу в епоху цифрової трансформації Богдан Данилко 30.04.2025 15:16
- Звільнення багатодітних батьків від оподаткування на об’єкти житлової нерухомості Юрій Стеценко 30.04.2025 13:39
- Це не працює в B2B-маркетингу: як уникнути найпоширеніших помилок Алла Болоховська 30.04.2025 11:46
- Проєкт регулювання криптоактивів в UK Олександр Черних 30.04.2025 11:00
-
Сотні КАБів щодня, евакуації з області та весна. Як живуть прифронтові Суми і Сумщина
8703
-
Кульмінаційний пункт позаду. Росія втратила останній шанс закінчити війну внічию
Думка 8591
-
Anti-age міфи: що насправді працює, а що — просто маркетинг
Життя 5004
-
Нерухомість генерала РФ Капашина передали в управління компанії українського ветерана
Бізнес 4885
-
Україна не допустить союзників Росії до відбудови. У "нейтральних" не буде пріоритету
Бізнес 4473