Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС
ЄС прагне створити повністю інтегровану, взаємопов’язану та синхронізовану енергетичну систему в Європі
Загарбницька війна Росії в Україні призвела до енергетичної кризи в Європі, що підштовхнуло лідерів Європейського Союзу до радикальних змін у підходах до енергетичної політики. У березні 2022 року була підписана Версальська декларація, в якій керівники країн ЄС погодилися на покращення взаємозв’язку європейських газових та електричних мереж і повну синхронізацію електромереж у всьому ЄС. Це стало першим кроком до створення енергетичного союзу, здатного забезпечити стабільність і незалежність від зовнішніх постачальників, особливо від Росії.
"З 2004 року частка відновлюваних джерел енергії у виробництві електроенергії зросла більш ніж удвічі й досягла майже 40%. Висновки Ради узгоджуються з цим розвитком і відображають прагнення Європейського Союзу стати більш екологічним, конкурентоспроможним і стійким в енергетичному секторі, наголошуючи на необхідності розгортання супермережі ЄС для включення більшої кількості відновлюваних джерел енергії, підтримки електрифікації, стабілізації цін і підвищення енергетичної безпеки" - Тінне Ван дер Стратен, міністр енергетики Бельгії.
У квітні 2024 року Європейська рада зробила ще один важливий крок, закликавши продовжити роботу над енергетикою як рушійною силою конкурентоспроможності.
У своїх висновках вона підкреслила необхідність створення справжнього енергетичного союзу, який служитиме двом цілям: досягненню енергетичного суверенітету Європи та кліматичної нейтральності. Для цього передбачено амбітний перехід до електроенергетики та значні інвестиції в мережі, сховища та взаємозв’язки.
Однією з основних новин стало те, що ЄС прагне створити повністю інтегровану, взаємопов’язану та синхронізовану енергетичну систему в Європі. Висновки Ради ЄС підкреслюють необхідність довгострокового скоординованого планування інфраструктури електромережі на європейському рівні. Особливу увагу було приділено зростаючій проблемі перевантаження мережі, що вимагає нових підходів та інноваційних рішень.
Таке планування має поєднуватися з координацією національних планів на регіональному рівні знизу вгору та враховувати особливості регіонів, які не пов’язані між собою або недостатньо взаємопов’язані. Це є ключовим для забезпечення енергетичної безпеки та стабільності в усіх куточках ЄС.
Рада також нагадала про висновки Європейської ради щодо досягнення справжнього Енергетичного Союзу та важливості взаємозв’язків у досягненні цієї мети. Європейська комісія отримала завдання запропонувати посилену структуру, яка гарантує, що планування та розгортання мережі відповідатиме кліматичним та енергетичним цілям ЄС. Це має підвищити прозорість і відстежуваність всього процесу планування та розвитку електромережі.
Висновки також закликають Комісію оцінити та виявити прогалини, а також розробити заходи для покращення системи управління на рівні ЄС щодо планування, вибору та впровадження транскордонної інфраструктури. Мета полягає в забезпеченні достатньо інтегрованого європейського та регіонального підходу.
Таким чином, Європейський Союз рухається стрімким кроком до визначених цілей Green Deal. Реалізація цих планів не лише забезпечить енергетичну незалежність Європи, але й сприятиме досягненню кліматичної нейтральності, що є важливим елементом у боротьбі зі зміною клімату. Інвестиції в енергетичні мережі та синхронізація зусиль на європейському рівні створять стабільне та безпечне енергетичне майбутнє для всіх громадян ЄС.
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук 16:22
- Как оформить наследство в Украине, если вы находитесь за границей: пошаговая инструкция Віра Тарасенко 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова вчора о 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко вчора о 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер вчора о 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич 21.05.2025 11:39
- Хто вбив Андрія Портнова? 3420
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 216
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі 151
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 94
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 84
-
Нові 1920-ті, "кернесанс" і "Геть від Москви!": як живе Харків за 30 км від Росії
8786
-
Від $2000 за квадрат і робітники з Індії. Ігор Ніконов про майбутнє ринку нерухомості
Бізнес 7690
-
Виклик Маску: як Китай утричі обігнав Starlink за потужностями виробництва супутників
Думка 7306
-
Натреновані на вбивство: Кремлю доведеться розв'язувати проблему розлючених фронтовиків
Думка 6647
-
"Агресор космічного масштабу". Ексрозвідниця США про загрозу РФ, Китаю і нову роль України
5783