Як реанімувати український авіапром. Ч.2
Вплив політики ДК "Укроборонпром" на розвиток авіабудівної галузі. Імітація реформ.
---------------------------------------------
Продовження. Початок - тут.
---------------------------------------------
Вплив політики ДК «Укроборонпром» на розвиток авіабудівної галузі
Зазначена в частині 1. кризова ситуація галузі також погіршується невдалою управлінською політикою з боку уповноваженого органу управління – ДК «Укроборонпром». На прикладі ДП Антонов видно, що за період управління Концерном не укладено жодного твердого контракту на виробництво українських літаків, а на авіабудівних підприємствах не побудовано жодного серійного літака.
Концерн активно втручається в оперативну внутрішньогосподарську діяльність цих підприємств, встановлюючи для них обов’язок сплачувати в інтересах Концерну регулярні внески, які не передбачені законодавством. При цьому, Концерн, як орган управління даними підприємствами не забезпечив підприємства авіаційної промисловості жодним твердим замовленням на виробництво літаків.
Концерн вживає заходів щодо запровадження широкомасштабної корпоратизації, яка спрямована перш за все на тотальне поглинання Концерном цих держпідприємств шляхом отримання 100 відсотків їх пакетів акцій (після їх перетворення в акціонерні товариства) у статутний капітал Концерну (https://blog.liga.net/user/vplakhuta/article/30255). Такий стратегічний крок Концерну спрямований також на узаконення регулярних внесків та вирішення проблемних питань щодо утримання апарату Концерну, як управлінської надбудови над державними підприємствами ОПК за рахунок безпосереднього доступу до управління всіма прибутками підприємств від дивідендів через такі пакети акцій. При цьому, підприємствам, що будуть корпоратизовані у такий спосіб, зазначений крок не дасть поштовху для розвитку та стимулювання виробництва.
Концерн активно втручається у зовнішньоекономічну діяльність експортно-орієнтованих підприємств, якими є у першу чергу є державні та приватні підприємства авіаційної промисловості. Таке втручання відбувається через необхідність погодження експортерами з Концерном можливості проведення зовнішньоекономічних переговорів, укладання зовнішньоекономічних контрактів на продаж (купівлю) товарів військового та подвійного призначення та встановлення зовнішніх цін в таких контрактах (у тому числі й на продукцію власного виробництва).
Зазначене втручання відбувається на фоні повної відсутності допомоги з боку Концерну в отриманні підприємствами авіапромисловості зовнішньоекономічних контрактів, просування експортних інтересів приватних виробників.
---------------------------------------------
Імітація реформ Концерном
Концерн у 2015 році, зробив спробу імітувати реформування авіаційної галузі шляхом утворення так званого «авіаційного кластеру» у вигляді Корпорації «Українська авіабудівна компанія» (далі – Корпорація УАК) у складі Державного концерну «Укроборонпром». Корпорація УАК була утворена на добровільних засадах декількома підприємствами під егідою та патронатом Державного концерну «Укроборонпром». Проте, як свідчить досвід трьох років існування Корпорації УАК, зазначений «авіаційний кластер» виявився звичайною фікцією, а створення вертикально-інтегрованої компанії залишилися лише на папері. Фактично Корпорацією УАК не було реалізованого жодного дієвого авіаційного проекту. Внаслідок її створення не відбулося жодного інтеграційного процесу або стимулювання росту виробництва. За своєю організаційною формою Корпорація УАК є прибудовою до підприємств авіаційної промисловості, слабкою організацією, яка не має функцій та інструментів для впровадження інтеграції навколо розробників авіаційної техніки, а також зосередження їх ресурсів з орієнтацією на управління життєвим циклом авіаційної техніки.
Таким чином, зазначена політика ДК «Укроборонпром» щодо управління авіаційною галуззю є хибною та вкрай неефективною. Незважаючи на аргументовану мотивацію створення «авіаційного кластеру» у вигляді Корпорації УАК, запропонована політика є лише звичайною імітацією управління.
Далі буде…
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13677
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 7854
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 7003
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199
-
Відмова США від участі в "мирному процесі" – це благословення
Думка 4139