Екоманіфест: за розширення "зони комфорту"!
Суспільство має право на гідне довкілля. Та як його відстояти? Спробою відповісти на це питання є пропонована чернетка екологічного маніфесту, що ґрунтується на концепції примусового розширення особистої «зони комфорту».
Небажання займатися екологічними проблемами туті зараз – помилка, за яку доведеться дорого заплатити в майбутньому.Адже стан довкілля суттєво впливає на іншігалузі суспільного життя: економіку, культуру, промисловість, соціальну сферу.Так, енергетична неефективність знижуєконкурентоспроможність вироблених товарів. Забруднення довкілля призводить дочисленних хвороб і зменшення тривалості життя.
Тому комплексна боротьба за кращу країну неможливабез покращення екологічної ситуації в державі. Особливо це стосується України,де показове нераціональне природокористування стало не просто нормою, а навітьпоказником успіху.
Суспільство має право на гідне довкілля. Та якйого відстояти? Спробою відповісти на це питання є пропонована чернетка екологічногоманіфесту, що ґрунтується на концепції примусового розширення особистої «зони комфорту».
Громадянин і довкілля
Кожна людина має власну «зону комфорту» –територію, на якій індивід почувається спокійно й безпечно. Цей простірособистість готова захищати, розвивати й оберігати.
На жаль, «зона комфорту» більшості українцівобмежується територією їхніх квартир чи кімнат. А за все, що знаходиться за дверима помешкань,мовляв, «відповідають комунальні служби». Звідси – обмальовані під’їзди,розбиті двори, машини, припарковані на дитячих майданчиках, сміття. Поза моєю «зоноюкомфорту» – хай хоч потоп.
Щоб змінити ситуацію на краще, необхідно примусоворозширити простір персональної відповідальності громадян, спонукати їх відмовитисявід шкідливих побутових звичок і почати власноруч створювати комфортний світнавколо себе. Звісно, цей процес потребує часу й чималих зусиль. Потрібнаефективна пропаганда, масштабні екологічні акції – будь-що, що дозволить залучитиукраїнців до екологічного руху.
Кожен громадянин має хоч якось докласти руку дозахисту довкілля: поширити відповідну інформацію, організувати однодумців чидопомогти матеріально. Навіть малоефективне, здавалося б, прибирання пляжу, парку чи двору може справити конкретний терапевтичнийефект: розширити «зону комфорту» людини, змусивши її відчутивідповідальність за шматок землі, на якому вона щойно навела лад.
Особисто беручи участь у екологічному русі,громадяни поступово перетворюватимуться з пересічних мешканців свого будинку/району/містана його реальних господарів. А це перший крок до розбудови екологічно свідомогосуспільства.
Суспільство і довкілля
Боротьба за чисте довкілля – це спільна справа,яка потребує зусиль кожного громадянина. Досягти успіху в царині екології можналише гуртом.
Та домогтися безпосередньої участі всіхукраїнців нереально. Адже в СРСР нас роками привчали до необмеженого споживанняресурсів. І хоча радянська система вже давно відійшла в небуття, радянськоїсвідомості народ не може позбутися досі.
Тому наразі в екологічному русі слід спиратисяна окремих активних громадянах, котрі здатні підтримувати лад хоча б навласному подвір’ї. Таких українців треба об’єднувати, залучати до виконаннякорисних справ. Тоді з часом їх ставатиме все більше, і ця критична маса якісно змінить ментальність решти громадян.
Наш головний ворог – звичка покладатися накогось іншого. Держави, котра раніше бралася за розв’язання всіх проблем,більше немає. Тож маємо нарешті взяти відповідальність за своє життя на себе.Інакше зрушити ситуацію з місця просто не вдасться.
Держава і довкілля
Змінивши свідомість спочатку окремогогромадянина, а потім і всього суспільства, треба братися за реформуваннядержавної екологічної політики, яка в нашій країні залишає бажати кращого.
Так, українська промисловість наразі є однією знайменш енергонеефективних на одиницю виробленого продукту. Це ставить нас венергетичну залежність від агресивного сусіда й змушує державу підвищувати цінина комунальні послуги до рівня, непосильного для більшості громадян.
Українські заводи, що належать великимпромислово-фінансовим групам, перетворюють наш спільний дім на суцільний відстійник.Олігархи безсоромно й безкарно руйнують довкілля заради власного збагачення.
А що робить держава? Заохочує антиекологічнихдіячів і карає активних громадян, що допомагають будувати нову, кращу країну. Амає бути навпаки. Держава повинна захищати життєву зону українців, а нескорочувати її до мінімуму. Вона зобов’язана забезпечувати населенню гідніумови для існування, а не труїти й обкрадати його.
Тому наша спільна мета – змусити державу відстоюватиінтереси людей, слугувати для них позитивним прикладом; навчити суспільствооб’єднуватися, щоб разом заявляти про нагальні проблеми; спонукати громадянбути відповідальними й небайдужими.
Лише такми зможемо створити середовище, придатне не тільки для існування, а й дляздорового й щасливого життя. Усе інше – порожні балачки.
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева вчора о 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський вчора о 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер вчора о 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 226
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 190
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 181
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 139
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 117
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 10485
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 9342
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 9232
-
Harley-Davidson запустить власну гоночну серію з MotoGP у 2026 році
Бізнес 5133
-
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Думка 4136