Про що домовились МВС та парламентська ТСК під час масштабної зустрічі з бізнесом?
Місяць тому ми ініціювали велику зустріч бізнесу з керівництвом МВС та ТСК. Першу у подібному складі, форматі та масштабі
Тимчасова спеціальна комісія із захисту інвесторів (ТСК) посилює співпрацю з ключовими для вирішення проблем підприємців органами державної влади. Так, місяць тому ми ініціювали велику зустріч бізнесу з керівництвом МВС та Спецкомісією. Першу у подібному складі, форматі та масштабі. Сьогодні вже маємо перші вирішені звернення, які порушувались під час зустрічі – про це повідомляють учасники від бізнесу. Що зміниться у комунікації між ТСК та МВС – далі більш детально.
Меморандум ТСК vs МВС
Інвестиційна привабливість України сьогодні напряму залежить від якості роботи і неупередженості правоохоронних органів. Попри їх чисельність в нашій державі, Національна поліція – це все ще 90% усіх справ, які є в ЄРДР.
Крім того, за даними Офісу Генерального прокурора, 84% корупційних злочинів розкриваються саме Національною поліцією. Яка, будемо відвертими, і забезпечена менше, ніж антикорупційні органи, і має величезне навантаження із розслідування інших типів злочинів.
Тим не менш, МВС і Нацполіція відіграють свою важливу роль у формуванні інвестиційної репутації України. Для ТСК з питань захисту прав інвесторів співпраця з МВС є важливим пріоритетом ще й тому, що маємо низку звернень бізнесу, які стосуються роботи Нацполіції.
Обговорити їх, а також озвучити питання інвесторів до МВС вдалося під час великої наради з міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським за ініціативи Спецкомісії.
У ній взяли участь 17 керівників МВС вищого рівня, голова Нацполіції, народні депутати-члени Парламентської Спецкомісії та представники більше 40 великих компаній, серед яких OKKO, Philip Morris, UPG, MTI, а також найбільші бізнес-асоціації, включно з Американською торгово-промисловою палатою, Європейською бізнес-асоціацією, CEO Club, Федерацією роботодавців України та ТПП. Відверто говорили про проблеми бізнесу, які накопичились в державі і потребують реакції МВС.
Результатом зустрічі стало укладання Меморандуму про співпрацю між ТСК з питань захисту прав інвесторів та Міністерством внутрішніх справ. У ньому ми зафіксували нові формати взаємодії по питаннях захисту бізнесу між Міністерством і Верховної Радою, та курс на зміну комунікації МВС по зверненнях підприємців.
Хто захищатиме бізнес
Для цього був створений Офіс захисту бізнесу в структурі МВС. З такою ініціативою під час зустрічі виступив міністр Денис Монастирський і одразу призначив відповідальних за цей процес посадовців.
Ними стали заступник міністра МВС Євген Єнін, керівник Національної поліції України Ігор Клименко, а також начальник Головного слідчого управління Нацполіції та його заступник, Максим Цуцкерідзе та Сергій Пантелєєв. Координувати цей напрям в МВС буде радник міністра Антон Геращенко.
Ключовим завданням новоствореної структури стане комплексне рішення проблемних сфер та захист легального бізнесу, який сплачує усі податки.
Для ТСК підписання цього Меморандуму є продовженням нашої системної роботи із побудови співпраці з ключовими для нас органами державної влади.
Так, вже маємо позитивний досвід співпраці та спільні вирішені кейси ТСК з Офісом Генерального прокурора. Де за ініціативи Ірини Венедіктової був створений спеціальний Департамент кримінально-правової політики та захисту інвестицій, відповідальний за протидію незаконному втручанню в підприємницьку та інвестиційну діяльність. Його керівник Олексій Бонюк є нашим партнером та частим гостем на засіданнях ТСК.
За аналогічним принципом будемо будувати й нашу комунікацію з МВС. Тому свої звернення бізнес може направляти на адресу ТСК з питань захисту прав інвесторів у Верховній Раді.
До речі, результати реакції МВС на наші звернення можна буде оцінити й на найближчому засіданні ТСК у листопаді у Верховній Раді. Де ми публічно заслухаємо 3 справи із земельного рейдерства в Київській та Хмельницькій областях.
***
Ця зустріч продемонструвала готовність МВС брати на себе частину відповідальності у питанні формування інвестклімату в державі. Та дає сигнал для бізнесу, що, звернувшись до правоохоронців, він може розраховувати на справедливий розгляд звернення та отримати захист.
Я розумію, що ми не зможемо вирішити всіх проблем бізнесу за лічені тижні, однак, системна робота та чесний діалог обов’язково дадуть результат. І тут наші позиції з міністром є абсолютно спільними.
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Як зруйнувати країну 355
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 207
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 153
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 126
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 116
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
36862
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11757
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 11643
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
11383
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 10454