Цифровий інструментарій Фонду держмайна: створюємо зручні сервіси для кожного українця
Для залучення сталих інвестицій в українську економіку Фонд державного майна України впроваджує і модернізує зручні та прозорі механізми розкриття інформації
Ця важлива тема заслуговує на окрему увагу, тому цим дописом я розпочинаю серію блогів, в яких познайомлю вас із цифровими сервісами Фонду держмайна, які забезпечують можливість громадянам отримувати інформацію та послуги швидко, зручно та прозоро.
Цікавий факт: реєстр, в якому містяться активи держави, - Єдиний реєстр об’єктів державної власності, розпорядником та адміністратором якого є Фонд держмайна.
Разом із цим, щодо окремих об’єктів, переданих на приватизацію, не проводилася державна реєстрація права власності. Тому одним із важливих етапів підготовки об’єктів до приватизації є виготовлення технічної документації, внесення даних до Єдиного реєстру об’єктів держвласності, а також до Реєстру речових прав на нерухоме майно. Розпорядником останнього є Міністерство юстиції України, відомості до нього вносяться на підставі даних Фонду держмайна. Відбувається це тому, що зволікання суб’єктами управління з прийняттям рішення про передачу на приватизацію непрофільних державних активів погіршило їх технічний стан. Якщо така ситуація буде й надалі, то кількість об’єктів, що підлягають «ліквідації», збільшиться в рази. Тому вихід із цієї ситуації один - якнайшвидша підготовка активів до приватизації. У ньому обліковуються всі активи державної власності, починаючи з 2005 року. А це - більше мільйона різних за видами активів. Існує міф, що управляє всім державним майном саме Фонд держмайна, та хочу одразу його розвіяти: в Єдиному реєстрі об’єктів держвласності обліковуються активи, якими управляє більше 150 органів управління - це різні міністерства, відомства тощо. В управління Фонду передають окремо визначені Кабінетом Міністрів України активи і часто в занедбаному стані.
Саме тому облік та своєчасне оновлення інформації в Єдиному реєстрі об’єктів держвласності - це гарантія того, що об’єкти не будуть втрачені чи виведені з державної власності злочинним шляхом.
Для цього Фонд держмайна в пріоритетному порядку займається модернізацією Єдиного реєстру об’єктів держвласності. Якісний та сучасний реєстр - це дієвий інструмент в боротьбі з корупцією, зручність у користуванні та оперативне надання даних.
На сьогодні Фондом організовано співпрацю зі 152 суб’єктами управління та надано 57 тисяч адміністративних послуг «Надання інформації (відомостей або витягу) з Єдиного реєстру об’єктів державної власності» з метою проведення за спрощеною процедурою державної реєстрації прав державної та комунальної власності на об’єкти нерухомого майна, захисту майнових прав держави у судах тощо.
Інформація з Реєстру щоквартально оприлюднюється на офіційному сайті Фонду держмайна.
Наразі команда Фонду держмайна працює над створенням на єдиній сучасній ІТ-платформі централізованого інформаційного ресурсу, в якому будуть обліковуватися всі активи держави з використанням геопросторових даних та їх транзакції (приватизація, передача в оренду та до комунальної власності тощо).
Такі важливі для держави реєстри повинні відповідати сучасним вимогам програмного забезпечення та технічної оснащеності. На жаль, раніше у Фонді державного майна не були спроможні забезпечити достатній IT-потенціал для актуалізації реєстрів у зв’язку із недостатнім фінансуванням, тому сьогодні маємо застаріле обладнання та програмне забезпечення.
Наша мета - покращити зручність доступу та прозорість отримання даних із реєстрів для всіх зацікавлених сторін.
Ми вже ефективно співпрацюємо з Transparency International Ukraine в напрямі управління держмайном, а саме розпочали проєкт, в рамках якого будуть здійснюватися заходи щодо модернізації Єдиного реєстру об’єктів державної власності. Також залучаємо донорські кошти, а також громадські організації, які діють в цій сфері та надають консультації стосовно структури даних, яка була б найбільш зручною та сучасною для відображення відомостей про все державне майно громадянам України.
Все це робиться з метою модернізації Єдиного реєстру об’єктів державної власності, яка забезпечить:
- ведення актуального обліку активів держави, зокрема об'єктів критичної інфраструктури та зручний доступ до даних за відповідними критеріями пошуку;
- ефективне управління активами та прозорість транзакцій з державними активами;
- створення основи для прийняття ефективних управлінських рішень щодо використання активів держави;
- відображення об'єктів на мапі з використанням геопросторових даних про об’єкт;
- оприлюднення відомостей з Реєстру на Єдиному державному порталі відкритих даних та на порталі “Дія”;
- зручність доступу для кожного громадянина до всіх даних щодо державного майна.
Попереду ще багато роботи, проте ми послідовно рухаємося до нашої мети та співпрацюємо з нашими партнерами з Мінекономіки, Мін’юсту, Держгеокадастру та Мінрегіону.
Та чи не найважливішим партнером в цьому проєкті є профільне Міністерство цифрової трансформації, з яким ми співпрацюємо в рамках п’яти спільних програм, однією з яких є цифрова трансформація ведення Єдиного реєстру об’єктів державної власності.
На сайті Мінцифри кожен може отримати інформацію щодо проєктів цифровізації Фонду, яка постійно оновлюється. Фонд державного майна України робить все для того, щоб кожен українець отримував інформацію та послуги швидко та зручно, а Україна стала дійсно цифровою державою.
- Робоче навантаження аудитора або чому варто навчитися грамотному плануванню аудиту Ольга Рубитель вчора о 19:36
- Повноваження суду самостійно розраховувати податковий борг для платника податків Євген Морозов вчора о 10:05
- Антисоціальні подарунки під ялинку від слуг народу Андрій Павловський 04.01.2025 11:54
- Здійснення оплати судового збору особою, яка не є стороною у справі Євген Морозов 04.01.2025 10:19
- Міцний крафт в Україні: як недосконале законодавство гальмує галузь Катерина Камишева 04.01.2025 00:16
- Імпорт російського урану до Німеччини зріс майже 70% Володимир Горковенко 03.01.2025 22:07
- Чи є місце Ханукії в центрі Києва? Олег Вишняков 03.01.2025 13:28
- Про газ для "чайників" Євген Магда 03.01.2025 12:23
- Особливості аудиту земельних ділянок для успішної реалізації будівельних проєктів Ольга Сидорчук 03.01.2025 11:39
- Витяг з держреєстру не є належним доказом самопредставництва в суді для юрособи Євген Морозов 03.01.2025 09:35
- Як стати відомим адвокатом за 1 рік? Тетяна Лежух 02.01.2025 16:26
- Як українським трейдерам успішно працювати на біржі EPEX Spot Ростислав Никітенко 02.01.2025 12:29
- Синьо-жовтий прапор у Гаазі: як Україна змінює правила глобального правосуддя Дмитро Зенкін 02.01.2025 12:05
- Юридичні послуги у 2025 році: виклики, перспективи та етика професії Світлана Приймак 02.01.2025 10:00
- Стягнення на один і той самий предмет іпотеки в різні способи Євген Морозов 02.01.2025 09:48
-
"Не залишиться місць, де можна сховати награбоване". АРМА впроваджує в роботу супутники
Бізнес 11141
-
Байден заборонить нові нафтові розробки на площах Атлантики та Тихого океану
Бізнес 9858
-
Криза в російській авіації: одразу у двох літаків відмовили двигуни під час польотів
Бізнес 7032
-
Серіал "Дипломатка" претендує на "Золотий глобус": продюсерка й актори розповідають про шоу
Життя 3332
-
П’ять архітектурних проєктів, що можуть змінити світ у 2025 році — фото
Життя 2705