5 помилок власників бізнесу під час коронакризи та як їх виправити
У той час, як урядам країн світу доводиться вже півтора роки вводити все нові й нові заходи по боротьбі з COVID-19, бізнесу потрібно ще оперативніше пристосовуються до мінливих «правил гри».
І мова йде про потреби - своїх співробітників, споживачів та постачальників. Ні для кого не секрет, що за цей час тільки в нашій країні закрилися тисячі компаній, адже припустилися помилок або просто згаяли час. Отже, сьогодні про помилки власників бізнесу під час коронакризи та способи їх не допускати.
Помилка №1 Призупинення комунікацій з клієнтами
Коли починається криза, то очевидно, що всім складно, але не варто замикатися – не комікувати з аудиторією під час карантинних обмежень не варто. Навпаки, якщо є можливість – краще активізуватися.
По-перше, не потрібно відмовлятися від ведення соціальних мереж та відповідей на запитання пацієнтів у дірект. Звісно, ж не варто припиняти роботу колл-центру.
Ми пішли далі та використали цей час для підтримки та розвитку брендингу клініки. Запропонували наш брендований автомобіль для користування медикам міської інфекційної лікарні, адже у той період громадський транспорт не працював і у лікарів були складності з пресуванням від дому до роботи. Ми знайшли та оплатили роботу водія, за власний кошт заправляли автомобіль бензином, котрий три місяці возив медиків державної лікарні до роботи.
По-друге, ми вирішили, що в цей період наші пацієнти позбавлені опіки та турботи про зуби, тому підібрали для них та членів їх сімей зубні щітки та пасти й відправили поштою прямо додому. На це ми витратили біля 250 000 гривень, але так і не змогли відправити засоби по догляду усім нашим пацієнтам, втім, ті що отримали таке нагадування про необхідність догляду за зубами навіть у пандемію – охоче ділилися цим у соціальних мережах, згадуючи нашу компанію. Таким чином, ми отримали мільйонні охоплення, згадування та цитування діяльності нашої компанії у соціальних медіа.
По-третє, у нас був вільний час і ми вирішили потратити його на запис декількох важливих відео про те, як не заразитися у стоматолога та що зміниться у сфері медичних послуг у карантинні часи. Розказали про те, як не заразитися під час лікування зубів та імплантації. Навіщо кожному пацієнтові важливо знати про те, що таке кабінет стерилізації та чи чисті й безпечні інструменти, котрими його будуть лікувати.
Отже, навіть під час суворих локдаунів не варто призупиняти спілкування (хоча б і віртуальне) з пацієнтами.
Помилка №2 Відмова від додаткових витрат на оплату медичної безпеки або покладання цих витрат на пацієнта
Під час першого локдауна виявилось, що найбільш небезпечна професія – це стоматолог, тому що вірус знаходиться в слині, а при лікуванні зубів у повітрі утворюється аерозоль (поєднання води зі слиною), який вдихає стоматолог. Ми поставились до цього питання дуже серйозно. Вжили максимальних засобів захисту, одягнувши наших лікарів у маски, щитки, шапки та костюми – майже як лікарів інфекційних лікарень. Вся для того, щоб не розповсюджувати вірус.
Такий захист лікаря вартує біля 500 грн, і багато клінік зобов’язали пацієнтів сплачувати за цей «ковідний набір» додатково. Нововведення, звісно, багатьом пацієнтам не сподобалось. Але у наших клініках ми не ввели оплату за додатковий захист та очікуємо часу, коли небезпека зараження вірусом COVID-19 мине та не потрібно буде купляти цих «ковідних наборів». Ми прийняли рішення працювати зі збитками для компанії, але не покладати ці видатки на пацієнтів.
Помилка №3 Відмова від фінансової підтримки співробітників під час локдаунів.
Незважаючи на те, що під час локдаунів ми не працювали та не отримували доходу, прийняли рішення фінансово підтримати співробітників.
На підтримку співробітників під час локдауну у нас пішло понад 1 мільйон гривень. Це ваговитий момент, адже під час кризи важливо зберегти команду.
Помилка №4 Руйнування працюючих схем спілкування та менеджменту всередині компаній
Глобальна пандемія COVID-19 назавжди змінила наш досвід - споживчий, професійний та людський. І в подальшому це безумовно змінить наші установки і поведінку. На час карантину ми відмінили усі наради та збори, де розглядалося безліч важливих питань щодо організації роботи, контролю якості послуг й сервісу. Як результат, на деякий час у нас стали гіршими контакти всередині компанії та співробітників між собою.
Я переконаний, що он-лайн режим себе не оправдав. І досі через масковий режим та дистанцію не можемо у повній мірі відновити щотижневі збори та наради з колективом клініки, через те, що не маємо змоги зустрічатися в одному приміщенні.
Отже, на мою думку, власники бізнесу повинні оперативно реагувати на зміни ринку, але при цьому підтримувати безперервність та якість операційної діяльності, щоб забезпечити ефективне функціонування свого бізнесу сьогодні та в майбутньому.
Помилка №5 Песимізм та апокаліптичні настрої
Внаслідок відчутного тиску, спричиненого пандемією COVID-19, бізнес-процеси в більшості галузей серйозно порушені. Для того, щоб підтримувати оптимізм та гарний настрій ми з колегами та друзями бізнесменами львів’янами записали пісню про Львів. Вона має назву «Карантин у Львові», котра стала додатковою комунікацією з людьми та підтримала гарний настрій та оптимізм.
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко вчора о 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова вчора о 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак вчора о 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак вчора о 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин вчора о 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк вчора о 11:09
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук 06.07.2025 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський 04.07.2025 22:05
- Готують підвищення тарифів для населення 689
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 404
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 179
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 125
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 101
-
Що обрати замість моря – найкращі місця для відпочинку в Україні, ціни та тренди 2025
Життя 15892
-
10 липня зійде Оленяча повня: о котрій її спостерігати
Життя 11683
-
Не картайте себе за стрес. Поради від експерток, як впоратися з високим рівнем кортизолу
Життя 9795
-
Від поранення до власної справи: історія ветерана Федора Самбурського
Життя
4649 -
Психологія мільярдерів: чому вони купують наддорогі речі і навіщо їм це
Життя 4387