Вибрати стоматологічну клініку – це як виграти у російську рулетку!
Самому пацієнту зробити це надзвичайно складно. Адже, скоріш за все він буде керуватися порадами знайомих та друзів, котрі мали біль-менш позитивний досвід
Самому пацієнту зробити це надзвичайно складно. Адже, скоріш за все він буде керуватися порадами знайомих та друзів, котрі мали біль-менш позитивний досвід. І цей досвід не завжди вказує на високий рівень клініки, компетентність та майстерність лікарів, а тим паче – на високий рівень медичної безпеки.
Правило №1
Якщо вам потрібна просто пломба, то вибирайте ту клініку – де вам зручніше чи ближче пройти лікування. В Україні багато хороших стоматологів, які добре вміють робити пломби.
Буває так, що у вас випала пломба, то не спішіть звинувачувати у цьому лікаря чи шукати іншу клініку. Можливо – ще була не дуже якісно виконана робота. А можливо й інше – ймовірно вночі ви, самі цього не знаючи, трете або тиснете вашими зубами з неймовірною силою. Тоді шукайте клініку, де вам це діагностують та допоможуть вирішити проблему.
Правило №2
Якщо перед вами постала потреба у складному лікуванні. Наприклад, видаленні чотирьох зубів мудрості, у відновленні відсутніх зубів, лікування, що потребує нарощення кістки, вирощуванні ясен, ортодонтичному лікуванні, тощо… Тоді вам потрібен не просто лікар-стоматолог, а дуже професійна клініка, що спеціалізована на складному лікуванні.
Не існує лікаря, який вміє все - вам потрібна команда лікарів – «оркестр віртуозів», де кожен лікар займається чимось одним, складним та спеціалізованим.
Правило №3
Якщо ви шукаєте хорошу стоматологічну клініку – завжди звертайте увагу на бренд та репутацію клініки.
А ще – на рівень обладнання, медикаментів для наркозу, будь-яких матеріалів (пломб чи імплантатів). А також на те, що сьогодні найважливіше – на рівень медичної або інфекційної безпеки. Важливо нічим не заразитись! Також важливо розуміти, що це прерогатива власника клініки – хоче він вкладати в це гроші чи ні. І ніяк не лікаря, який працює в клініці.
Якщо на вході в клініку ви побачите бахіли, то, швидше за все, власник не розуміється, що таке інфекційна безпека, а створює лише видимість такої безпеки.
Правило №4
В клініці має бути обладнана операційна для зубних імплантацій, а не звичайний кабінет. В операційній все – від крісла до меблів має бути мобільним – щоб все це можна було відсунути та ретельно прибрати кімнату, продезінфікувати.
Також зверніть увагу, що в операційній немає бути води та каналізації – це зводить до мінімуму доступ мікроорганізмів.
Запитання – навіщо вам, як пацієнту, знати, як має виглядає стоматологічний кабінет? Відповідь – щоб нічим не заразитися. Все просто – перед вами у цьому кабінеті могла бути інша людина і вона могла бути хворою. Вам же відомо, що короновірус, як і вірус гепатиту С, знаходиться в слині. Так ось запитання – чи все в цій клініці зробили, чи ретельно за правилами прибрали, чи гарно помили, продезінфікували для того, щоб пізніше приймати там вас? Ви скажете – що занадто дорого ретельно мити та дезінфікувати після кожного клієнта. Так дорого, але сьогодні всі мають розуміти, що за безпеку потрібно платити!
Правило №5
Пам’ятайте, самостійно у вашому роті лікар не бачить більшості проблем. Тому панорамний рентген перед початком лікування – обов’язковий. Зверніть увагу на те, що, якщо у вашій новій клініці не запропонували вам зробити знімок – то це має насторожити. Перед лікуванням кожному лікарю треба ретельно все вивчити (зуби, суглоби, м’язи). Потім, клініка яка займається складним лікуванням - це команда, а не один лікар. Тому не один лікар вирішує ваш план лікування, а команда. Навіть я професор, який консультує усіх дорослих пацієнтів, висловлює лише припущення, а план лікування погоджує консиліум.
Далі складається остаточний план лікування, а лише тоді – можна приступати до його реалізації.
І останнє. Якщо ви прийшли в нову для вас клініку – просто попросіть зробити вам екскурсію. Придивіться до всього того, що я описав вище. І лише потім приймайте рішення про лікування.
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко вчора о 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова вчора о 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак вчора о 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак вчора о 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин вчора о 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк вчора о 11:09
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук 06.07.2025 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський 04.07.2025 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова 04.07.2025 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян 04.07.2025 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак 04.07.2025 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський 04.07.2025 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Готують підвищення тарифів для населення 686
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 403
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 178
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 113
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 92
-
Що обрати замість моря – найкращі місця для відпочинку в Україні, ціни та тренди 2025
Життя 15851
-
10 липня зійде Оленяча повня: о котрій її спостерігати
Життя 9364
-
Не картайте себе за стрес. Поради від експерток, як впоратися з високим рівнем кортизолу
Життя 8659
-
Батьки першокласників отримають по 5000 грн від держави: деталі
Фінанси 3942
-
Психологія мільярдерів: чому вони купують наддорогі речі і навіщо їм це
Життя 3461