Про зміни до Закону щодо розбудови інституційної спроможності НБУ
Порівняно із прийнятим у першому читанні закону №2742 щодо розбудови інституційної спроможності Національного банку України, комітетом з питань фінансової політики та банківської діяльності, додатково було внесено 162 правки – розказує депутат фракції Парт
Порівняно із прийнятим упершому читанні закону №2742 щодо розбудови інституційної спроможностіНаціонального банку України, комітетом з питань фінансової політики табанківської діяльності, додатково було внесено 162 правки – розказує депутатфракції Партії «Блок Петра Порошенка». В основному правки стосувалисьповноважень Ради НБУ, органу який включає представників призначенихПрезидентом, Верховною Радою та Кабміном і завданням якого є контроль діяльності НБУ.
«Правки стосувались більшоюмірою саме Ради НБУ, оскільки на даний момент цей орган фактично не працює, яктого вимагає стабільна грошова система розвинутих країн та суспільство» -підкреслює Руслан Демчак, заступник голови комітету з питань фінансовоїполітики та банківської діяльності.
Прийняття даного закону єобов’язковою умовою Міжнародного валютного фонду щодо видачі наступного траншуу розмірі 500 млн. доларів на стабілізацію фінансової системи України і томудуже важливо, щоб до кінця цієї сесії Верховна Рада прийняла закон щодорозбудови інституційної спроможності НБУ.
Руслан Демчак пояснює, що інституційна незалежність полягає у закріпленніна законодавчому рівні положення, згідно з яким НБУ є самостійним і незалежнимдержавним органом, на який ніхто не зможездійснювати тиск. Закон дає можливість НБУ регулювати грошово-валютну політикубільш вдало.
«Щодо розподілу прибуткуНБУ. Наприклад, за попередній рік НБУ заробив 90 млрд. грн., які були вилученіще достроково у бюджет. І таким чином, як ми пам’ятаємо у лютому 2015 року, у Нацбанку не було ресурсу для стабілізаціїкурсу. Зараз же передбачається, що буде заборонено вилучати наперед авансовимиплатежами прибуток НБУ. І тільки після того, як закінчиться рік, буде проведеноаудит із залученням міжнародної аудиторської компанії, аж тоді прибутокрозподілиться в бюджет України. Таким чином, прибуток Національного банку впершу чергу буде спрямовуватись на його резерви, щоб він міг збалансовуватифінансову систему» - пояснює парламентар.
Серед інших змін закону:зменшення кількості членів правління НБУ з 11 до 6, скорочення кількості членівРади НБУ з 15 до 9 осіб. Також буде більш розширено функції контролю за аудитомНБУ. Для цього буде створена окрема аудиторська служба – Аудиторський комітет.
Отже, в цілому зміщуютьсяпріоритети діяльності НБУ, а також надаються нові можливості і повноваженнячленам Ради Національного банку.
Для пересічних українців,прийняття закону в першу чергу буде виражено в утримувані національної валюти взапланованих межах валютного коридору.
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський вчора о 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус вчора о 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський вчора о 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик вчора о 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський вчора о 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін вчора о 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський вчора о 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13344
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 12318
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5154
-
"Червоні двері, жовті двері": небезпечна гра серед підлітків чи черговий тренд із TikTok
Життя 4410
-
Сто днів на відповідь: став остаточно зрозумілим дедлайн Трампа для Путіна
Думка 4051