Як розблокувати мирний процес на Донбасі?
США - це наша надія на мир. Туди треба стукати, туди треба спрямовувати сили та дипломатичні зусилля.
Вчора, 30 березня 2021 року, у Верховній Раді відбулись важливі події. По-перше, рада прийняла постанову про ескалацію конфлікту на Донбасі із закликом до Росії припинити бойові дії та повернутись до режиму тиші. По-друге, заслухала доповідь Головнокомандувача Збройними силами України Руслана Хомчака про ситуацію на лінії зіткнення і не лише там. По-третє, прийняла закон, який дозволяє призивати резервістів упродовж доби без оголошення мобілізації за рішенням Президента.
Хомчак доповів, що Росія концентрує свої сили уздовж кордону з Україною. За його словами, на Донбасі знаходиться близько 28 тисяч військовослужбовців РФ, в Криму - 32 тисячі. Біля українського кордону у Білорусії заплановані військові навчання.
Так само вчора, 30 березня, прес-секретар Путіна Пєсков, розповідаючи про зовнішню політику Росії, поділив країни світу на друзів та недругів. Україна в списку недругів є, як і Грузія, і країни Балтії. Росія живе в оточенні країн-недругів, така виходить кремлівська філософія.
І також учора, 30 березня, відбулась розмова канцлерки Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона з Путіним без участі України. Такий собі Нормандський формат по формулі «без України» замість «про Україну ні слова без України». По результатах розмови, Париж та Берлін сухо заявили, що обговорювали ситуацію на Донбасі та необхідність повернутись до режиму припинення вогню.
Натомість Росія у своїй заяві традиційно звинуватила Україну у порушенні перемир’я та підкреслила необхідність проведення переговорів з сепаратистами. Росія невпинно посилює тиск і веде свою риторику про громадянську війну в Україні. Країни-члени ООН днями зробили заяву і прямо назвали РФ стороною конфлікту. Росія ж себе такою не визнає, підкреслює свою роль виключно у якості посередника і водночас робить все, щоб у питанні миру ми не просунулись на жоден крок. А тим часом, нарощує свої сили біля наших кордонів.
Як вийти з глухого кута? Без США ми не просунемося вперед у мирному процесі. Відразу після перемоги Володимира Зеленського на виборах, я радив штурмувати питання розширення Нормандського формату та залучення США до переговорного процесу. Вважаю, що після перемоги Джо Байдена склалась ще більш сприятлива ситуація для посилення позицій України у Нормандських перемовинах через залучення такого союзника, як США.
І хоча прямого контакту між Президентами Володимиром Зеленським та Джо Байденом ще не відбулось, обережний оптимізм має місце. Голова ОП Андрій Єрмак 29 березня наважився озвучити питання участі США у розв’язанні конфлікту на Донбасі у розмові з радником Джо Байдена з питань національної безпеки Джейкобом Салліваном.
Меседж надісланий за адресою. Позитивним сигналом є миттєва заява США про намір актуалізувати стратегічне партнерство з Україною. Сподіваюсь, ОП остаточно зрозуміє, що США - це наша надія на мир. Туди треба стукати, туди треба спрямовувати сили і дипломатичні зусилля. Тим більше, що Меркель йде з політичної арени цього року, а Макрона чекають вибори президента через рік. Чи залишаться Німеччина та Франція послідовними у підтримці України після зміни влади, ще не факт.
- Стамбул 2.0 Василь Мокан 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
45476
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
22863
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 16348
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 12883
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11056