Росія звинувачує Україну у підготовці до застосування "брудної" бомби. Це повний абсурд
Росія вісім місяців поспіль веде пропагандистську війну з Україною поряд з військовою агресією.
23 жовтня глава міноборони рф Сергій Шойгу звинуватив Україну у провокаціях для подальшого використання «брудної» бомби і нібито, що "одночасно з цим за дорученням Володимира Зеленського працівники Офісу президента України з його близького оточення здійснюють негласні контакти з представниками Великої Британії щодо можливої передачі київській владі компонентів ядерної зброї". Росія вісім місяців поспіль веде пропагандистську війну з Україною поряд з військовою агресією.
Ба більше, росіяни самі вірять у те, що говорять. Навіть у такі абсурдні речі, як використання «брудної» бомби українцями. Зрештою, чому це абсурд і чому Україна ніколи не зробить такий крок. Розберемося у цьому. Але спершу, поясню, що ж таке «брудна» бомба.
«Брудні бомби» — це звичайна зброя, заряджена радіоактивним матеріалом, яка використовується для променевої терапії, консервування харчових продуктів або тестування промислових матеріалів у контрольованих умовах.
У «брудних» бомбах вибухові речовини розміщуються поряд з радіоактивним матеріалом, який викидається назовні силою вибуху. Тобто це практично звичайна бомба, але з елементами радіоактивних речовин. Що з радіоактивки може туди потрапити? На думку Шойгу, відпрацьоване ядерне паливо із ЗАЕС. Бо ніби саме на Запорізькій атомній електростанції ми маємо створити бомбу. Це абсурд. З декількох причин.
По-перше, ЗАЕС контролюється російськими військами. І навіть якби Україна теоретично хотіла це зробити, у війні з нашого боку це нічого не змінить, бо «брудна» бомба не дорівнює ракеті, яка може подолати сотні кілометрів, аби досягти ворожої цілі.
Думаю, вже всі бачили картинки з пакетами, в яких міститься порошок білого кольору і написом уран. Ось з цього випливає друга причина абсурду. Україна наразі не видобуває уран. Навіть попри найбільші його світові запаси. Тому надто абсурдно експортувати його для такої мети. На думку України. В росіїї та серед її «помічників» пішли далі. Говорять, що «брудна» бомба та ядерна – одне і теж. Звісно, це зовсім не так.
Так, і те, і те може бути смертельним для людей. Але якщо ядерна бомба практично моментально зітре з землі більшість живого у місці потрапляння та навколишньому радіусі, а наслідки відчуватимуться протягом десятиріч далеко від епіцентру (багато залежить від виду ядерки), то наслідки від викиду речовин з брудної бомби є не такими руйнівними для людства. Як зазначив член дослідницької групи з політики безпеки Stiftung Wissenschaft und Politik (SWP) Вольфганг Ріхтер, безпосередня небезпека брудної бомби навряд чи виходить за рамки самого заряду вибухівки. Це можна порівняти з променевою терапією після видалення злоякісної пухлини. Терапія призначається саме на ту ділянку, де був епіцентр. Теоретично, інші тканини та органи не повинні постраждати. Але ключове слово тут – теоретично. Бо навіть найдосвідченіший професор не передбачить наслідків зі стовідсотковою точністю. І бути впевненим, що щось не надто шкідливе точно не нашкодить, - не варто.
Повернімося тепер до «брудної» бомби. Чому Україна її не застосовуватиме? Бо ніхто не може спрогнозувати, що вона спрацює лише по позиціях ворога, якщо теоретично її кинуть наші військові на нулі. А якщо і спрацює, то немає гарантії, що зачепить російську армію. Багато що тут вирішує напрям вітру, який, як і наслідки хвороби чи процент відновлення, спрогнозувати складно. Тобто, з потоком вітру існує ймовірність потрапляння радіоактивних речовин за сотні кілометрів. Тоді постраждає цивільне населення. Нехай і не відразу.
А чи є це метою українського уряду та ЗСУ? Запитання риторичне.
Як і риторичне воно у ключі, чи потрібна «брудна» бомба рф.
З високою ймовірністю така зброя вже є в рф. Найбільше, через те, що самі росіяни про це говорять. А відтак, можуть застосувати і в Україні у війні проти цивільного населення. Що вони і робили, гатячи по українських ТЕС та ТЕЦ.
«Брудна» бомба легка у транспортуванні, тому вибухнути вона може у ТЦ, метро, просто на узбіччі. Саме це робить її для людей небезпечною і безпосередньо у момент вибуху, і у подальшому. Саме так виглядає один із планів путіна в черговому етапі війни з цивільним населенням.
І лише тому в їхньому інфопросторі розганяється фейк про українську «брудну» бомбу, аби за безвихідних обставин кинути бомбу і звинуватити у тому нас. Особливо на анексованих територіях, які ЗСУ не контролюють, а відтак ніби можуть вдаватися до таких дій.
Що робити українцям?
1. Не піддаватися навіть на найсильнішу пропаганду з боку рф.
2. Не чіпати руками незрозумілі пакунки (це правило діяло для всіх і до повномасштабного вторгнення).
3. Вірити в ЗСУ та перемогу України і пам’ятати, що росії не вдасться нас зламати, скільки би ще спроб вона не зробила. Ні в теорії, ні на практиці.
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 10:36
- З чого починати описувати бізнес-процеси? Жанна Кудрицька вчора о 23:46
- Неустойка за неповернення майна з оренди: між штрафом та пенею Дмитро Шаповал вчора о 13:56
- Стягнення шкоди з закладу освіти та батьків внаслідок пошкодження ока дитині Артур Кір’яков вчора о 13:11
- СЗЧ – вихід з ситуації є Сергій Пєтков вчора о 10:18
- Декілька ФОП: оптимізація податків чи дроблення бізнесу? Сергій Пагер вчора о 09:07
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська 23.04.2025 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов 23.04.2025 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков 23.04.2025 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський 23.04.2025 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 158
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 139
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям 102
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? 92
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 92
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 39980
-
"Я приніс вам мир". Чому зірвались мирні переговори у Лондоні і що далі – сценарії
33509
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 23465
-
Виробництво шоколаду та ковбас під загрозою через блокування імпорту ароматизаторів
Бізнес 12830
-
У Вашингтоні вже розуміють, що не зможуть лише самотужки домогтися миру
Думка 8190