В черговий раз про звіт за формою 3-ПН
Подання звіту про наявність вакансій на підприємстві можливо одна з найбридливіших речей для кадровиків та бухгалтерів підприємств. Новий порядок складання та подання цієї форми радше збільшив кількість питань.
Необхідність подання звіту диктується, як я розумію, бажанням держави організувати "західний" формат участі держави у заповненні вакансій. Тобто коли у підприємства з'являється вакансія, воно повідомляє відповідну службу зайнятості, яка на підставі своїх баз даних і пропонує відповідних працівників компанії.
Думаю, що всім очевидна практична незастосовність цієї формули співпраці у ситуації, за якої компанії на практиці займаються кадровим підбором виключно самостійно. Напевно подібна схема будучи по формі "продвинутою" та "європейською" за змістом є радше пережитком адміністративно-командної економіки та породжує додатковий непотрібний обсяг роботи як для підприємств так і для бюрократів.
Ти не менш, вказану форму звітності та порядок їїподання затверджено Наказом МСПУ від 31.05.2013 року № 316. Нею фактичнозамінено стару форму З-ПН. Тобто нову форму звіту було введено, але це незменшило кількості питань щодо даної форми звітності – радше навпаки: питаньпобільшало.
Отже згідно з вказаним наказом форма подається за наявності у роботодавцяпопиту на робочу силу (вакансії) не пізніше 10-ти робочих днів з дати відкриттявакансії(й). Датою відкриття вакансії є наступний день після створення робочогомісця чи припинення трудових відносин з працівником, робоче місце якого стаєвакантним, або дата, починаючи з якої може бути укладений трудовий договір знайманим працівником.
Як бачимо необхідною умовою поданняформи є створення робочого місця,або припинення трудових відносин зпрацівником, при цьому деякий час робоче місце такого працівника має бутивакантним.
Тобто у випадку, якщо на робоче місце,працівника, який звільнився одразу було прийнято нового працівника, звіт заформою З-ПН не подається. Така позиція викладена і у Роз’ясненні Київськогоміського центру зайнятості, викладене на сайті Державної служби зайнятості.
Поширеною була практика багатьохпідприємств, особливо із невеликою кількістю працівників перезатверджуватиштатний розклад підприємства після звільнення одного співробітника та прийняттяодразу нового співробітника. Думаю, що враховуючи подібне формулювання текстуНаказу та позицію Держслужби зайнятості необхідності у подібномуперезатвердженні немає.
У разі, якщо роботодавець плануєукомплектувати вакансію самостійно, без допомоги служби зайнятості, він такожзобов’язаний подати форму №3-ПН, при цьому, згідно з Порядком подання цієїзвітності, зазначивши у ній, що він не потребує укомплектування вакансіїза сприяння державної служби зайнятості.
У випадку, якщо вакансія передбаченаштатним розписом, роботодавець має подавати інформацію за формою №3-ПН довнесення відповідних змін у штатний розпис.
Ну і насамкінець, найголовніше, що потрібновідзначити: за неподання вказаної звітності штрафні санкції не передбачені.При цьому така позиція знайшла відображення у Листі Міністерства соціальноїполітики України від 31.07.2013 г. N 636/021/106-13.
Сподіваюсь, що у даному питанні наступить якась стала практика, скажімо підприємства просто не будуть подавати форму звіту, що можливо спонукає Мінсоцполітики клопотати щодо нормативного закріплення необов'язковості для цієї, зрештою, непотрібної підприємствам форми звітності.
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 11:09
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук вчора о 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський 04.07.2025 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова 04.07.2025 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян 04.07.2025 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак 04.07.2025 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський 04.07.2025 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Готують підвищення тарифів для населення 594
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 570
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 365
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 175
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 86
-
Що обрати замість моря – найкращі місця для відпочинку в Україні, ціни та тренди 2025
Життя 15743
-
Перевтілення Будди та нагляд партії. 90 років боротьби далай-лами з Китаєм – що далі
8415
-
Ідеальний формат харчування у готелі чи круїзі – гід для мандрівників
Життя 3438
-
Не картайте себе за стрес. Поради від експерток, як впоратися з високим рівнем кортизолу
Життя 3170
-
Батьки першокласників отримають по 5000 грн від держави: деталі
Фінанси 2667