Гемодіаліз
Проблема лікування пацієнтів хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу є дуже гострою вже довгий час. Фактично це постійна зона ризику для людей і нормативно сіра зона для держави, яка відповідає за надання медичної допомог
Проблема лікування пацієнтів хворих нахронічну ниркову недостатність методом гемодіалізує дуже гостроювже довгий час. Фактично це постійна зона ризику для людей і нормативно сіразона для держави, яка відповідає за надання медичної допомоги і зазакупівлю витратних матеріалів. Трансплантація нирки є майже неможливою згідноз чинним законодавством, нове законодавство не приймається і розуміння коли цебуде зроблено у мене особисто немає.
Закупівлі витратних матеріалівздійснюються за державні кошти та/або кошти місцевих бюджетів і, зазвичай, оголошені тендери мають велику кількість скарг до АМКУ саме через оскарження вимог до предметузакупівлі, порядку їх формування, об’єднання в лоти, і містять постійні суперечностічерез відсутність зрозумілого та чіткого порядку визначення взаємозаміщеннявитратних матеріалів під різні види обладнання.
Ми маємо ситуацію, коли в наявності влікарнях є різне обладнання, предмет закупівлі витратних матеріалів, зазвичай,формується під відповідний тип обладнання, а постачальники оскаржують тендернудокументацію, пропонуючи витратніматеріали різних виробників, мотивуючи тим, що вони підходять під наявне обладнання. Немає жодного нормативного документу, яким визначена можливістьвикористання витратних матеріалів різних виробників до різних типів обладнання,в яких випадках це можливо або неможливо, чи не може це спричинити шкоду для здоров’япацієнтів, чи можна замінювати матеріали одного виробника іншими під час проведення лікування та інше.
В решті решт, тендери на закупівлю витратних матеріалів оскаржуються як на етапі тендерної документації, так і за результатами, і ми маємопроблему, яка впливає на пацієнтів в першу чергу, спотворює конкуренцію та призводитьдо затягування закупівель витратних матеріалів.
Враховуючи це, сьогодні в результаті проведеного дослідження ринків витратних матеріалів та обладнання:
Надали Міністерству охорони здоров'яУкраїни та Міністерству економічного розвитку і торгівліУкраїни з метою розвитку конкуренції на ринках витратних матеріалів длягемодіалізу, формування конкурентного середовища у сфері публічних закупівель відповіднихвитратних матеріалів,
вжити дієвих заходів щодо усунення законодавчих існуючих прогалин у сферах технічного регулювання, стандартизації, та уніфікації медико-технологічноїсумісності та взаємозамінності витратних матеріалів такі обов’язкові длярозгляду Рекомендації шляхом розроблення та затвердження, вмежах повноважень:
1. Технічнихта медико-технологічних умов/інструкцій/стандартівабо інших нормативних документів взаємозамінності (взаємозаміщення) витратнихматеріалів длякожного з апаратів гемодіалізу, що експлуатуються в лікарнях України, напідставі проведених експертних оцінок співвідношення користі/ризику, та зурахуванням світового досвіду країн,регуляторні органи яких застосовують високі стандарти якості.
2. Доповнень дозатверджених наказом МОЗ України від 11.02.2016 № 89 «Прозатвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизаціїмедичної допомоги пацієнтам з ХНН V стадії зі застосуванням гемодіалізу абоперитонеального діалізу» уніфікованих клінічних протоколів вторинної(спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомогипацієнтам з ХНН V стадії, які лікуються методом гемодіалізу,
щодо показань, станів, підстав та порядку переведення хворих на ХНН V стадії під час їх поточного лікуванняметодом гемодіалізуз витратних матеріалів одного виробника до витратнихматеріалів іншого.
3. Методичних рекомендацій/інструкцій або іншого нормативного документу щодо стандартизації вимог до формування предмета закупівліз урахуванням властивостей витратних матеріалів для гемодіалізу щодоїх взаємозамінності (взаємозаміщення) та оригінальності.
Я щиро сподіваюсь, що МОЗ України, в першу чергу, таМЕРТ в найкоротші строки розроблять та затвердять такі документи задляуникнення проблем в закупівлях витратних матеріалів для гемодіалізу.
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко вчора о 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова вчора о 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак вчора о 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак вчора о 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин вчора о 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк вчора о 11:09
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук 06.07.2025 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення 700
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 405
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 179
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 127
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 102
-
10 липня зійде Оленяча повня: о котрій її спостерігати
Життя 13206
-
Не картайте себе за стрес. Поради від експерток, як впоратися з високим рівнем кортизолу
Життя 10486
-
Психологія мільярдерів: чому вони купують наддорогі речі і навіщо їм це
Життя 5004
-
Від поранення до власної справи: історія ветерана Федора Самбурського
Життя
4811 -
Батьки першокласників отримають по 5000 грн від держави: деталі
Фінанси 4148