Вимагаю у Яценюка, щоб МЗС і Мініфраструктури знайшли спільну мову і п
РФ фактично відмовляється від консультацій між Державіаслужбою України і представниками авіаційних властей РФ з питань порушення російськими авіакомпаніями Угоди між Урядами України та РФ про повітряне сполучення та співробітництво у сфері повітряного тран
РФ фактичновідмовляється від консультацій між Державіаслужбою України і представниками авіаційнихвластей РФ з питань порушення російськими авіакомпаніями Угоди між УрядамиУкраїни та РФ про повітряне сполучення та співробітництво у сфері повітряноготранспорту від 12 січня 1994 року.
Про це я дізнавсяіз відповіді на своє звернення щодо вжиття відповідних заходів направлених назастосування санкцій до російських авіакомпаній, які здійснюють рейси до Криму.
Нагадаю, до мененадійшло звернення громадян, які вкрай стурбовані тим, що Eurocontrol(Європейська організація з безпеки повітряної навігації) не застосовує санкційдо російських авіакомпаній, які здійснюють рейси до Криму, тільки лише тому, щоУкраїна цього попросту не вимагає.
Як пояснило Міністерство інфраструктури України, у зв’язку із тим, що РосійськаФедерація не є членом Європейської організації з безпеки аеронавігації (Євроконтроль),застосування з боку Євроконтролю санкцій по відношенню до російськихавіакомпаній не вбачається можливим.
На сьогодні, питаннязастосування санкцій по відношенню до авіакомпаній РФ, що безперестанно тагрубо порушують порядок використання повітряного простору України розглядаєтьсяДержавіаслужбою України у рамках двох процедур: процедури Міжнародноїорганізації цивільної авіації (ІКАО) та процедури, передбаченої двосторонньоюміжурядовою угодою про повітряне сполучення.
Наразі Україноюне завершений переговорний процес з Російською Федерацією з питань врегулюванняситуації з аеронавігаційним обслуговуванням у повітряному просторі надтериторією анексованої РФ АР Крим. Проведено два раунди неформальнихконсультацій. Незабаром планується проведення третього раунду консультацій зцього питання у Парижі, однак пропозиції щодо конкретної дати з боку ІКАО досіне надходили.
На сьогодніпитання застосування санкцій до російських авіакомпаній можливо швидко порушитилише у рамках двосторонньої угоди між Урядами України та РФ про повітряне сполученнята співробітництво у сфері повітряного транспорту від 12 січня 1994 року. У зв’язкуіз очевидними численними фактами порушення зі сторони російських авіакомпанійпорядку використання повітряного простору України, Державіаслужбою України булорозроблено проект листа на адресу керівництва Федерального агентства повітряноготранспорту РФ з вимогою якомога скоріше припинити такі порушення. В іншомувипадку Державіаслужба України залишає за собою право на підставі пункту 1 ст. 6Угоди скасувати дозволи на виконання регулярних польотів в/з аеропортівУкраїни. Видані авіакомпаніями РФ.
За результатамипогодження зазначеного проекту листа із Міністерством закордонних справУкраїни, Державіаслужбу поінформовано про позицію МЗС, яке вважає доцільнимпровести невідкладні консультації з представниками авіаційних властей РФ зпитань порушення російськими авіакомпаніями положень ст. 8 Угоди. Водночас, МЗСУкраїни акцентує увагу на змісті ноти МЗС РФ від 02.07.2014 року, відповідно доякої РФ фактично відмовляється від таких консультацій.
Станом насьогодні, до російських авіакомпаній-порушників застосовано фінансові санкції увигляді штрафів. Зокрема виписано 181 постанову про накладання штрафів заправопорушення у галузі цивільної авіації на загальну суму 24 млн. 616 тис. грн.
Я звернувся до Прем’єр-міністраУкраїни з тим, що Мініфраструктури і МЗС мають неузгоджену позицію дії щодосистемних порушень російськими авіакомпаніями українського авіапростору бездозволу України. У зв’язку із цим, прошу його створити робочу групу щодо цього питанняі виробити позицію держави, яка би дієво протистояла незаконним діям РФ. Абоприсвятити цьому питанню частину одного із засідань Кабміну. У всіх випадкахпрошу це зробити за моєї участі, або за моєї присутності.
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко вчора о 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова вчора о 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак вчора о 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак вчора о 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин вчора о 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк вчора о 11:09
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук 06.07.2025 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення 689
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 404
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 179
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 127
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 102
-
10 липня зійде Оленяча повня: о котрій її спостерігати
Життя 12505
-
Не картайте себе за стрес. Поради від експерток, як впоратися з високим рівнем кортизолу
Життя 10168
-
Від поранення до власної справи: історія ветерана Федора Самбурського
Життя
4807 -
Психологія мільярдерів: чому вони купують наддорогі речі і навіщо їм це
Життя 4720
-
Батьки першокласників отримають по 5000 грн від держави: деталі
Фінанси 4119