Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
28.10.2015 11:15
Про що Україна говоритиме світові?
Уряд почав робити перші кроки до зміщення акцентів національної інформаційної політики протидії інформаційно-пропагандистській кампанії Кремля від суто заборонних, обмежувальних заходів.
Уряд почав робити перші кроки до зміщення акцентів національної інформаційної політики протидії інформаційно-пропагандистській кампанії Кремля від суто заборонних, обмежувальних заходів.
Міністерство інформаційної політики України відзвітувало про завершення реформи іноземного мовлення і запуск з початку жовтня «Мультимедійної платформи іномовлення України». Це, безумовно, позитивна тенденція. Однак чи можемо ми скористатися нею в повній мірі?
Поточна ситуація в зоні антитерористичної операції вселяє оптимізм, але водночас містить в собі цілий ряд потенційних небезпек.
По-перше, припинення вогню зовсім не означає встановлення хоча б мінімально надійного перемир’я – конфлікт може знову спалахнути будь-якої миті (все залежатиме від настрою та бачення конкретної людини в Кремлі). Відтак, Україна не застрахована від майбутньої необхідності поновлення активних бойових дій в зоні АТО.
По-друге, таке затишшя грає на руку російській пропаганді – оскільки потік інформації про збройні сутички на українському Донбасі, який раніше з різною мірою інтенсивності циркулював у світовому інформаційному просторі, перетворився на ледь помітний струмочок, Україна поступово втрачає своє виграшне сприйняття жертви збройної агресії сусідньої держави. Натомість, світ зосереджує увагу на інших, не дуже приємних на даному етапі для нашої держави речах: темпові реформ, соціально-економічному становищі, ефективності державної влади в цілому.
Це, в свою чергу, збільшує ефективність російської «пропаганди-2.0», пере націленої з «київської фашистської хунти» і «розіп’ятих хлопчиків» на доведення світові того, що Україна є нібито «державою-невдахою» (failed state).
Ця стратегія є значно не безпечнішою для Києва, позаяк ґрунтується в багатьох випадках на невтішних реаліях, а не на вигадках хворобливої фантазії штатних і позаштатних кремлівських пропагандистів.
Відтак насьогодні перед Україною постають серйозні виклики в сфері інформаційної безпеки. Оскільки АТО на Сході нашої держави далека до завершення, нам слід приділяти максимальну увагу інформуванню світової громадськості не лише про її хід та прогрес мирного процесу, але й про потенційні небезпеки, які криються чи то в замороженні, чи то у відтермінуванні конфлікту з РФ.
Починати варто з Закону України «Про боротьбу з тероризмом», який регулює інформаційне забезпечення антитерористичних операцій. Однак Закон, повністю списаний зі свого російського аналога, регулює інформування громадськості про боротьбу з тероризмом цілком у стилі Кремля – забороняючи поширювати конкретну інформацію.
В той час як подібні заборони в певних обставинах мають сенс, видавати їх за «інформаційне забезпечення» помилково і небезпечно – громадяни мають право знати, як саме держава захищає їх від терористичної загрози. Однак чинна нормативна база, на жаль, не дає відповіді на ці запитання…
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак вчора о 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов вчора о 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль 16.11.2024 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов 16.11.2024 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
Топ за тиждень
Популярне
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 9973
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 7600
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 6478
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5208
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4174
Контакти
E-mail: [email protected]