Новий порядок надання субсидій може спростити життя багатьом киянам
Згідно зі статистикою, субсидіями зараз користуються лише близько 1,1 млн сімей в Україні. Хоча за розрахунками експертів, в країні налічується 2,5-3 млн малозабезпечених родин. Тобто планується, що в майбутньому ледве не третина населення країни користува
Центральна влада поліпшилапроцедуру надання субсидій. Вже у цьому році заплановано, що до травня їїкористувачами стане більше українців ніж звичайно.
У бюджеті країни для такихпотреб виділено 24,4 млрд грн., що майже вдвічі більше ніж зазвичай. Ці коштикомпенсуватимуть підвищення цін і тарифів. Задля того, щоб система працювалабез збоїв, в час підняття тарифів і низької платоспроможності населення, необхіднодокорінно змінити систему надання субсидій. Так і сталося: її максимальновідкрили, спростили, а головне надали більшій кількості людей нею скористатисязадля зниження градусу напруги в суспільстві.
Згідно зі статистикою,субсидіями зараз користуються лише близько 1,1 млн сімей в Україні. Хоча зарозрахунками експертів, в країні налічується 2,5-3 млн малозабезпечених родин. Тобтопланується, що в майбутньому ледве не третина населення країникористуватиметься допомогою від держави.
На даний момент, якщо заточку відліку взяти столицю України, то приблизна загальна вартість комунальнихпослуг, без урахування витрат наопалення складає близько 600-700 грн. на 3-х кімнатну квартиру на околиціКиєва, площею 65-70 квадратних метрів. Тут не зайвим буде нагадати, що лишетретина усіх київських багатоквартирних будинків оснащена лічильниками, тобтобудинковими системами обліку тепла. При тому, реально розрахунки ведутьсятільки з половиною з них. А для іншої половини "Київенерго" вигадуєрізні способи, як не ставити лічильник на облік: він старий, не повірений, абощось інше. Компанія, яка хоче продавати тепло на ринку муніципалітету, повиннапротягом 2015 оснастити 100% системами обліку в наших будинках. Обговорювати,як це зробити - це питання фахівців, а не рядових киян!
Отже тепер, згідно з новимПорядком, затвердженим Кабінетом міністрів України, бажаючі отримати субсидіюмають подати два документи - заяву та декларацію (без довідки про доходи).Вимагати інші документи від людей забороняється. Раніше система була ускладненатим, вимагали величезний пакет документів. Для отримання субсидії основнимидокументами були: заява на призначення житлової субсидії, декларація продоходи, довідка про всі доходи (зарплата, пенсія, допомога, аліменти тощо)кожного, прописаного в житлі, спеціальна довідка ф-3 для призначення житловоїсубсидії, а також інші документи, що підтверджували майнове становище. Також це могли бути документи про правовласності на автомобіль, довідки про дохід членів родини, не прописаних у квартирі,але які перебувають у родинних відносинах з особою, на яку оформлюєтьсясубсидія. Субсидія, як правило, не призначалася за наявності боргу з квартплатина момент оформлення субсидії. Більш того, Положення про призначення субсидій вдеяких випадках передбачало навіть попереднє відвідування квартири соцінспекторами.
Тепер критерій для отриманняправа на субсидію буде лише один - дохід сім'ї. Органи соцзахисту перевіряютьдостовірність даних вже після призначення субсидії, отримуючи необхідну інформаціювід Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду, а також від організацій,які надають комунальні послуги. Якщо декларант помилився (невеликірозбіжності), то соцпрацівники його поправлять, а якщо він збрехав, то внаступний місяць повинен буде відшкодувати подвійний розмір субсидії.
У разі зміни обставин (змінакількості проживаючих у квартирі, зміни переліку комунальних послуг, покупкадорогих товарів або послуг) громадянин зобов'язаний протягом місяця повідомитипро це органи соцзахисту.
Бланки заяви та деклараціїдля отримання субсидії повинні виготовити і доставити в квітні і жовтнівласникам квартир і будинків підприємства, що постачають газ, електрику таопалення (у столиці це "Київгаз" та "Київенерго").
Субсидії призначаютьсявідразу на 12 місяців, а не на опалювальний сезон. Після закінчення цьоготерміну не потрібно знову подавати документи для отримання субсидії - дієавтоматичний принцип надання субсидії на новий період (якщо не зміниласяситуація з доходами і майном). Подавати документи слід до Управління праці тасоцзахисту населення за місцем реєстрації. Заяву та декларацію можна надіслатипоштою.
За субсидією повинензвернутися член сім'ї, на якого відкрито особовий рахунок на оплатужитлово-комунальних послуг. Також уряддозволив звертатися за субсидією громадянам, котрі орендують житло і оплачуютьза комунальні послуги. Для цього вони повинні показати письмовий договіроренди житла.
Звертатися за субсидіямиможуть ті сім'ї, у яких витрати на оплату ЖКП, виходячи з соціальних норм, перевищуютьрозмір фактичного платежу. Для довідки: соціальна норма житла - 13,65 кв. м наодну людину + 35,22 кв. м на сім'ю. Соціальні норми на сім'ю з двох осіб: 62,52кв. м житла, 130 кВт / год на місяць і 1,6 куб. м гарячої води на одну людину.
Дозволяється звертатися засубсидією:
- Власникамдвох квартир, двох автомобілів;
- Тим,хто здає в оренду житло;
- Тим,хто робить покупки на суму до 50 тис. грн;
- Членамсімей, де є безробітний (працездатний, що не перебуває на обліку на біржіпраці, і не навчається).
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак вчора о 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко вчора о 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал вчора о 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов вчора о 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Тести заходів контролю: коли і як виконувати 434
- Гра в імітацію 347
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 210
- Втрачені мільйони: як місцеві бюджети недоотримують через неефективне використання земель 112
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 84
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 9442
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 8580
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6304
-
У країнах ЄС ціни на вершкове масло зросли на 40%. Україна скорочує експорт
Бізнес 4793
-
ЄС інвестує 32 млн євро у реконструкцію 375 км залізниці у Молдові
Бізнес 3445