Новий порядок надання субсидій може спростити життя багатьом киянам
Згідно зі статистикою, субсидіями зараз користуються лише близько 1,1 млн сімей в Україні. Хоча за розрахунками експертів, в країні налічується 2,5-3 млн малозабезпечених родин. Тобто планується, що в майбутньому ледве не третина населення країни користува
Центральна влада поліпшилапроцедуру надання субсидій. Вже у цьому році заплановано, що до травня їїкористувачами стане більше українців ніж звичайно.
У бюджеті країни для такихпотреб виділено 24,4 млрд грн., що майже вдвічі більше ніж зазвичай. Ці коштикомпенсуватимуть підвищення цін і тарифів. Задля того, щоб система працювалабез збоїв, в час підняття тарифів і низької платоспроможності населення, необхіднодокорінно змінити систему надання субсидій. Так і сталося: її максимальновідкрили, спростили, а головне надали більшій кількості людей нею скористатисязадля зниження градусу напруги в суспільстві.
Згідно зі статистикою,субсидіями зараз користуються лише близько 1,1 млн сімей в Україні. Хоча зарозрахунками експертів, в країні налічується 2,5-3 млн малозабезпечених родин. Тобтопланується, що в майбутньому ледве не третина населення країникористуватиметься допомогою від держави.
На даний момент, якщо заточку відліку взяти столицю України, то приблизна загальна вартість комунальнихпослуг, без урахування витрат наопалення складає близько 600-700 грн. на 3-х кімнатну квартиру на околиціКиєва, площею 65-70 квадратних метрів. Тут не зайвим буде нагадати, що лишетретина усіх київських багатоквартирних будинків оснащена лічильниками, тобтобудинковими системами обліку тепла. При тому, реально розрахунки ведутьсятільки з половиною з них. А для іншої половини "Київенерго" вигадуєрізні способи, як не ставити лічильник на облік: він старий, не повірений, абощось інше. Компанія, яка хоче продавати тепло на ринку муніципалітету, повиннапротягом 2015 оснастити 100% системами обліку в наших будинках. Обговорювати,як це зробити - це питання фахівців, а не рядових киян!
Отже тепер, згідно з новимПорядком, затвердженим Кабінетом міністрів України, бажаючі отримати субсидіюмають подати два документи - заяву та декларацію (без довідки про доходи).Вимагати інші документи від людей забороняється. Раніше система була ускладненатим, вимагали величезний пакет документів. Для отримання субсидії основнимидокументами були: заява на призначення житлової субсидії, декларація продоходи, довідка про всі доходи (зарплата, пенсія, допомога, аліменти тощо)кожного, прописаного в житлі, спеціальна довідка ф-3 для призначення житловоїсубсидії, а також інші документи, що підтверджували майнове становище. Також це могли бути документи про правовласності на автомобіль, довідки про дохід членів родини, не прописаних у квартирі,але які перебувають у родинних відносинах з особою, на яку оформлюєтьсясубсидія. Субсидія, як правило, не призначалася за наявності боргу з квартплатина момент оформлення субсидії. Більш того, Положення про призначення субсидій вдеяких випадках передбачало навіть попереднє відвідування квартири соцінспекторами.
Тепер критерій для отриманняправа на субсидію буде лише один - дохід сім'ї. Органи соцзахисту перевіряютьдостовірність даних вже після призначення субсидії, отримуючи необхідну інформаціювід Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду, а також від організацій,які надають комунальні послуги. Якщо декларант помилився (невеликірозбіжності), то соцпрацівники його поправлять, а якщо він збрехав, то внаступний місяць повинен буде відшкодувати подвійний розмір субсидії.
У разі зміни обставин (змінакількості проживаючих у квартирі, зміни переліку комунальних послуг, покупкадорогих товарів або послуг) громадянин зобов'язаний протягом місяця повідомитипро це органи соцзахисту.
Бланки заяви та деклараціїдля отримання субсидії повинні виготовити і доставити в квітні і жовтнівласникам квартир і будинків підприємства, що постачають газ, електрику таопалення (у столиці це "Київгаз" та "Київенерго").
Субсидії призначаютьсявідразу на 12 місяців, а не на опалювальний сезон. Після закінчення цьоготерміну не потрібно знову подавати документи для отримання субсидії - дієавтоматичний принцип надання субсидії на новий період (якщо не зміниласяситуація з доходами і майном). Подавати документи слід до Управління праці тасоцзахисту населення за місцем реєстрації. Заяву та декларацію можна надіслатипоштою.
За субсидією повинензвернутися член сім'ї, на якого відкрито особовий рахунок на оплатужитлово-комунальних послуг. Також уряддозволив звертатися за субсидією громадянам, котрі орендують житло і оплачуютьза комунальні послуги. Для цього вони повинні показати письмовий договіроренди житла.
Звертатися за субсидіямиможуть ті сім'ї, у яких витрати на оплату ЖКП, виходячи з соціальних норм, перевищуютьрозмір фактичного платежу. Для довідки: соціальна норма житла - 13,65 кв. м наодну людину + 35,22 кв. м на сім'ю. Соціальні норми на сім'ю з двох осіб: 62,52кв. м житла, 130 кВт / год на місяць і 1,6 куб. м гарячої води на одну людину.
Дозволяється звертатися засубсидією:
- Власникамдвох квартир, двох автомобілів;
- Тим,хто здає в оренду житло;
- Тим,хто робить покупки на суму до 50 тис. грн;
- Членамсімей, де є безробітний (працездатний, що не перебуває на обліку на біржіпраці, і не навчається).
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін вчора о 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука вчора о 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді Павло Васильєв 25.04.2025 21:39
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 25.04.2025 10:36
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 479
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 153
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 131
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 100
- 100 днів, які не повернули мир в Україну 93
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 15587
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 8875
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 4575
-
Іспанія та Португалія залишилися без світла: блекаут на всьому Піренейському півострові
Бізнес 4287
-
Дипломатія Трампа між "він так бачить результат" та "нічого не виходить"
Думка 3873