Причини усунення ватажків донецьких бойовиків
Словесна реакція ватажків ЛДНР на вбивство вже другого свого «героя» лише за останніх кілька місяців може свідчити про одне – усунення лідерів угрупувань здійснене або принаймні санкціоноване Кремлем. Адже Москві нічого не заперечиш, тому й залишається хіб
Смерть ще одного ватажка терористів, безумовно, не можебути поганою звісткою для українських захисників. М’яко кажучи, мотив у нашихбійців і спецслужб був, цю обставину важко заперечити. Та водночас низка фактівсвідчать про більшу правдоподібність інших версій, ініціатори і виконавці якихперебувають по ту лінію фронту.
По-перше, якби «Гіві» дійсно ліквідувала українська ДРГ,невже бойовики обмежилися б лише лякливими погрозами про помсту в бік Києва,невже б змарнували нагоду атакувати українські позиції за підтримки російськихвійськ у відповідь на «терористичні методи» українських військ? Навряд, аджезазвичай бандформування здійснюють різні провокації, аби знайти хоч якийсьпривід і виправдання агресії. Тож не використати реальний привід длязагострення ситуації в ОРДЛО не змогли б. Відтак, тільки словесна реакціяватажків ЛДНР на вбивство вже другого свого «героя» лише за останніх кількамісяців може свідчити про одне – усунення лідерів угрупувань здійснене абопринаймні санкціоноване Кремлем. Адже Москві нічого не заперечиш, тому йзалишається хіба що погрожувати українцям.
Якщо це так і московські куратори дійсно влаштовуютьчистки в рядах бойовиків, то цілком можливо, що Росія поступово готується домісцевих виборів на Донбасі. І щоб диктувати в ході цього процесу свої умови,насамперед змусити Україну погодитися на ці вибори, російське керівництво йдена ліквідацію всіх елементів, за участі яких Київ ніколи не погодиться дати хідполітичному врегулюванню. За такого сценарію невдовзі можна очікувати йусунення вищого керівництва ЛДНР – Захарченка і Плотницького.
Нарешті, ще одне припущення цілком вписується в фабулуостанніх подій на Донбасі. Вбивство «Гіві» може бути частиною провокативних дійна фоні ескалації бойових дій в Авдіївці. Здається, російська сторона до цьогочасу вже випробувала всі можливі пороги чутливості ЄС і нової адміністрації СШАбагаторазовими обстрілами і спробами штурмів цього міста. І, вочевидь, реакціяміжнародних партнерів більш ніж влаштувала Кремль, точніше повністю розв’язалайому руки для подальшої агресії. До речі, показово, що авторитетні російськіЗМІ продовжують називати Авдіївку підконтрольною ДНР територією. З одного боку,це робиться для того, щоб пояснити, хто і чому обстрілює місто (адже не можеукраїнська армія обстрілювати своє ж місто), з іншого – аби таки відвоювати цютериторію без порушення «перемир’я» (адже якщо для російського телеглядачаАвдіївка вже належить ДНР, то «ополченці» нічого й не порушуватимуть, зайнявшинову територію насправді). Таким чином, це означає новий масштабний наступворога на Донбасі.
Актуальності останньому варіанту додають повсюдні розмовипро вичерпаність Мінських угод та необхідність їх перегляду. При цьому всідобре пам’ятають, в яких умовах підписувалися Мінськ-1 та Мінськ-2 – це булопісля Іловайська та під час Дебальцевого відповідно. Тому є висока імовірністьтого, що легітимувати Мінськ-3 Росія також збирається під масштабним військовимтиском на Україну, в умовах якого найпростіше добиватися фіксації тих положень,котрі знову позбавлять Київ можливості збереження державного суверенітету привирішенні конфлікту. І щоб вийти з чергового глухого кута, знадобиться вжеМінськ-4.
- Увольнение с военной службы, родители - инвалиды Віра Тарасенко вчора о 20:04
- Інноваційна стійкість – запорука розвитку під час кризи Єгор Осадчук 31.01.2025 20:39
- Як штучний інтелект і дата-центри стимулюють глобальний попит на мідь Ксенія Оринчак 31.01.2025 10:37
- Спільна власність та спадкування: мрії та реальність у лабіринті правових зв'язків Світлана Приймак 31.01.2025 10:09
- Інтернет-реклама, що уникає бана. Але так буде не завжди Богдан Кашаник 30.01.2025 15:24
- Тренди українського фінтеху 2025: адаптація до викликів і нові можливості Сергій Сінченко 30.01.2025 15:08
- Як обрати правильного партнера для співпраці в рамках моделі Build-Operate-Transfer (BOT) Ніна Гузей 30.01.2025 14:21
- Освіта майбутнього: які революційні зміни потрібні Україні? Любов Шпак 30.01.2025 13:21
- Чому ми знаємо багато, але не діємо? Катерина Мілютенко 29.01.2025 22:23
- Економічні бульбашки: причини виникнення, характеристика та основні цикли Юрій Асадчев 29.01.2025 15:43
- "Нові" гарантії для бізнесу: чи зупинять вони безпідставні кримінальні провадження? Богдан Глядик 29.01.2025 15:16
- Українська міграція до Польщі: виклики, можливості та наслідки Сильвія Красонь-Копаніаж 29.01.2025 14:41
- Найбільший банк Нідерландів ING Group залишає росію після більш ніж 30-річної присутності Володимир Горковенко 29.01.2025 12:26
- Діти під прицілом Богдан Кашаник 28.01.2025 23:01
- Точний прогноз, що змінює все Наталія Качан 28.01.2025 21:10
- Точний прогноз, що змінює все 101
- Українська міграція до Польщі: виклики, можливості та наслідки 82
- Скасування Господарського кодексу України: необхідність чи передчасність? 80
- Модна усмішка: Як сучасна ортодонтія змінює стандарти краси 74
- Встановлення опіки над майном зниклої безвісти особи: що змінилося? 74
-
Тюрма за допомогу? Хто і чому блокує підтримку України в ЄС – перелік країн
2376
-
В Україні не вистачає сховищ для 1 млн тонн картоплі, це дестабілізує ринок
Бізнес 2162
-
Тисяча і одна проблема. Як амбітний проєкт міста Неом опинився на межі закриття
Технології 1694
-
Бізнес-тиждень: Ахметов завезе кокс зі США, Київстар купує таксі, де мобілізованим платять більше
Бізнес 1661
-
Молдовагаз замінила Газпром у Придністров'ї: першу партію газу вже доставили
Бізнес 1285