ТОП-5 ботів-юристів: дешевше, швидше, простіше
Cьогодні я хотів би поговорити про ті сервіси, які не просто надають правову допомогу, а і готові проконсультувати - це про юридичних ботів,
Привіт. Ми вже з вами обговорювали питання, що стосуються онлайн-сервісів для бізнесу, для громадян, які онлайн послуги від держави здатні допомогти у реєстрації бізнесу.
Але сьогодні я хотів би поговорити про ті сервіси, які не просто надають правову допомогу, а і готові проконсультувати. Так, це про юридичних ботів, які надають консультації користувачам з різних питань, не просто вислуховують, дають пораду, а і допомагають обрати необхідну послугу у певної компанії чи у державній структурі.
І сьогодні хочу розповісти про ТОП-5 ботів, які працюють на українському юридичному ринку. Почнемо з останнього. Я якось згадував його на своїй сторінці у Фейсбуці – це бот на ім’я ARbot. Його роль та повноваження – складати і надсилати адвокатські запити.
Раніше необхідно було генерувати запити самостійно під кожну справу, друкувати, підписувати, сканувати, надсилати його, накладати ЕЦП через інші сервіси, чекати доставки запиту та все інше.
Проте сьогодні за допомогою ARbot можна згенерувати адвокатський запит, накласти на нього ЕЦП, відправити адресату на електронку і отримати підтвердження про те, що лист прочитано. Це все можна зробити в месенджері Фейсбуку за 10-15 хвилин. І не треба витрачати кілька годин, а то й тижнів, чекаючи, коли прийде підтвердження. В цьому його зручність для адвокатів.
Інший бот – Rent it Bot – помічник в оренді житла, який допомагає складати необхідні при оренді житла документи. Багато з тих, хто вперше орендує житло стикається з десятками питань та труднощів. І коли немає можливості отримати хоч мінімальну юридичну консультацію – цей бот вас дуже виручить.
Як все працює? Ви відповідаєте на прості запитання бота та отримуєте в результаті готові документи: перевірений договір, акти передачі житла, які повинні підписуватись при в’їзді та виїзді, розписку на випадок здійснення готівкової оплати оренди, додаткові угоди до попереднього укладеного договору тощо.
Окрім того, бот на основі попередньо зібраних даних може перевірити інформацію: про житло, про власника, про особу орендаря. Але, на жаль, бот працює тільки в Україні.
Ще один досить корисний сервіс – Джастісбот або робот-помічник в господарському процесі. Його задача – замість вас турбуватись щодо формальних вимог до процесуального документа: позовної заяви, апеляційної чи касаційної скарги.
Як все працює? Все досить просто: за посиланням бота (дивитись вище) обираємо господарське судочинство, знаходимо бота, погоджуємось з умовами, далі обираємо інстанцію, яка потрібна. Після цього відповідаємо на питання бота. І, як результат, отримуємо код для генерації шаблона позовної заяви або апеляційної чи касаційної скарги. Потім переходимо до Телеграм-бота і вставляємо цей код у чат з ним. І, нарешті, отримуємо лінки на документ.
Досить комфортно для тих, хто робить це вперше, або, навпаки, не має часу на це!
Також декілька років тому в Україні запустили бота, що допомагає оформити розлучення, під назвою SudoBot. Бот не просто допоможе скласти і подати заяву на розлучення, а ще й оплатити послугу і запросити сторони до суду.
І, до речі, звернення до бота звільнить користувача від необхідності йти до суду, щоб подавати позовну заяву. Крім того, сама процедура обійдеться дешевше. Послуги бота коштують 950 гривень, в суді – приблизно 1500 гривень.
І останній, але найуспішніший – PatentBot– бот-реєстратор торгових марок, який зводить процес подачі заявки на реєстрацію до 5-7 хвилин спілкування онлайн. В той самий час вартість надання послуги – в середньому в 2-3 рази нижча від аналогічної послуги за допомогою живого фахівця.
На українському ринку проект почав роботу в липні 2017 року, потім його сферу діяльності розширили і наразі від працює і на ринку США, ЄС і Китаю. Вчора PatentBot був оцінений в $ 1 млн.
Але я впевнений, 5 – це лише початок. І хто знає, може, за рік кількість послуг від ботів зросте в десятки разів. А поки слідкуйте за новинами та користуйтесь тими сервісами, що вже є!
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1384
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 674
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 567
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 305
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 184
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 8028
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 3111
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
3022
-
Королі савани, небезпечний Крейвен і поїздка, з якої немає вороття: три кіноновинки тижня
Життя 2590
-
"Ми повинні потримати цю штуку ще трохи". Трамп виступив проти заборони TikTok в США
Бізнес 2287