Покроково про реформу митниці. Чого очікувати до квітня
Митниця. Що буде з новим органом? Скільки українці заплатять за такий поділ? Коли він відбудеться та чи на користь він піде? Читайте нижче.
Наприкінці грудня 2018 року Кабмін схвалив Постанову про реорганізацію ДФС і запропонував поділити фіскалів на Державну податкову та Державну митну служби. Я вже коротко писав про те, як урядовці планують здійснити реформу, але сьогодні хотілось би окремо розібрати питання митниці.
Що буде з новим органом? Скільки українці заплатять за такий поділ? Коли він відбудеться та чи на користь він піде? Читайте нижче.
Коли?
Обіцяють, що усі центральні та регіональні підрозділи митниці буде реорганізовано у рамках нової структури до кінця квітня 2019 року. Але поки що на початку лютого якихось конкретних кроків зроблено ще не було.
Хто за кого несе відповідальність?
Нова митниця згідно з новим порядком буде підпорядковуватися Міністру фінансів України. При цьому багато власних підрозділів, які на сьогодні функціонують на митниці, будуть ліквідовані. Цікаво, чому на напряму Прем’єру?
За що буде відповідати новостворений орган?
Взагалі реформування ДФС спонукало уряд перетворити замкнутий і забюрократизований орган на дві окремі надважливі служби для України (митницю і податкову), які стануть більш технічними і будуть відповідати за якісний сервіс для громадян, бізнесу, інвесторів, а також візьмуть на себе забезпечення зборів і доходів до казни.
Хто зробить митницю такою?
До кінця квітня 2019 року відокремлена митниця має отримати керівника шляхом прозорого підбору. Він не просто буде відповідати за побудову і розвиток новоствореного органу, а й має створити принципово нову стратегію, аби новий орган працював не на переробках і прикладах старої митниці чи за принципами ДФС. Новий керівник повинен мати чітке уявлення про свої ключові задачі і знати, у якому напрямку розвиватись та які для цього потрібні інструменти.
І на цьому шляху вже є труднощі, бо підбір керівника до новоствореної митниці хронологічно припадає на президентські вибори, які концентруватимуть на собі суспільно-політичну та медійну увагу. Тож тут всім нам варто не проґавити момент!
Що буде далі?
Ще у 2017 році було розроблено проект плану дій щодо реформування митниці, який планують реалізувати вже після розподілу та делегування деяких обов’язків митниці.
Планується, насамперед, гармонізувати та оптимізувати українське митне законодавство з митним законодавством ЄС. І це першочерговий план, бо законодавчою роботою митниця повинна зайнятися до 2020 року, це передбачено у тому числі Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.
Звісно, що ще одним важливим напрямком стане забезпечення співрозмірності санкцій за порушення митного законодавства з масштабом нанесеної та потенційної шкоди для держави. Бо на сьогодні це важливий момент для бізнесу, а особливо для тих, хто має справу з експортом.
Ну і, звісно, займуться удосконаленням процедур адміністративного оскарження рішень митних органів – це також крок на зустріч бізнесу. З тією ж метою обіцяють впровадження конкретних інструкцій для уникнення чиновницького свавілля. Для цього займуться удосконаленням порядку провадження у справах про порушення митних правил. Ну і як логічне продовження – посилення відповідальності працівників митниці, у тому числі за шкоду, нанесену третім особам. Для бізнесу цей нюанс буде як ніколи корисним та необхідним.
Ще одним важливим напрямком буде розвиток пост-митного контролю та митного аудиту. Це повинно статись завдяки реформуванню системи внутрішньої безпеки та внутрішнього аудиту.
Також запроваджується оновлена система KPI (як для керівників, так і для працівників, перегляд підходів до підбору кадрів, а також створення уніфікованої системи оцінки задоволення бізнесу роботою митних органів.
Але чи так все буде? Невідомо, бо така система реформування обіцялась ще у 2017-му. Наразі ж перед Міністерством фінансів стоїть задача скласти оновлений, а головне, реальний план реформування митниці.
Чи вдасться в такі короткі терміни? Не впевнений, але маю сподівання! Буду тримати вас в курсі найсвіжіших і найважливіших новин! Далі буде!
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Як зруйнувати країну 351
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 201
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 152
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 135
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 111
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
29372
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11036
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 7566
-
Як весняна погода вплине на врожай пшениці в Україні й світі
Думка 7188
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 6791