Тут можна дізнатись коли та хто планує перевірити ваш бізнес
Тепер регуляторні служби знову зможуть приходити на підприємства з перевірками. Що це буде?
Буквально вчора лишав на своїй сторінці у Facebook пост про те, що заборона на перевірки бізнесу закінчилась. Одразу посипались питання щодо нюансів таких перевірок.
Перше, про що потрібно знати – заборона закінчилась на планові перевірки, проте позапланові і до цього були можливі за спеціальним порядком. А ось мораторій на планові перевірки діяв з 2014 року, потім був продовжений у 2017 році. А 1 січня 2019 року втратив чинність закон «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», який стосувався запровадження заборони на перевірку бізнесу. І в Україні почала діяти урядова постанова, яка запроваджує новий підхід до проведення перевірок.
Це означає, що регуляторні служби знову зможуть приходити на підприємства з перевірками. Але влада обіцяє, що тепер перевірки бізнесу будуть відбуватись зовсім по-іншому. По-перше, перевірки будуть ґрунтуватись на ризиках діяльності компанії, тобто першочергово перевірятимуть ті компанії, як несуть загрозу, наприклад, довкіллю та здоров’ю людей.
Органи, які будуть перевіряти підприємства, матимуть на меті не тільки покарання, а і попередженні ризиків, в тому числі і податкових. А представники бізнесу будуть знати, коли і чому до нього прийде перевірка.
Для цього інспекційні органи (26 з них) відкрили інформацію про перевірки, їх можна знайти на порталі inspections.gov.ua. Достатньо ввести назву компанії, її ЄДРПОУ та ідентифікаційний код і найменування органу державного нагляду чи контролю, який повинен здійснювати перевірку і встановити 2019 рік. Там ви побачите предмет перевірки, дату початку та строки, коли вона буде проводитись. В цій системі вже опубліковано та внесено відомості щодо приблизно 250 тисяч запланованих перевірок. Також у системі внесені відомості щодо близько 48 тисяч результатів вже проведених перевірок. Це теж може знадобитись: можливо, вам потрібно перевірити вашого контрагента чи компанію, з якою ви тільки плануєте бізнес.
Але не тільки інспекційні органи створили інформаційний ресурс для інформатизації бізнесу. Не відстають і фіскали – ДФС також сформувала план-графік документальних перевірок на 2019 рік. У цей графік включено понад 5 тисяч суб'єктів підприємницької діяльності. Подивитися цей план-графік можна за посиланням – http://sfs.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/362017.html.
У багатьох також виникає питання щодо раціональності введення таких планових перевірок. Адже раніше рішення про зупинення перевірок бізнесу приймалося з метою припинити тиск на підприємців з боку контролюючих органів, виключивши таким чином корупційний фактор, та стимулювати розвиток малого та середнього бізнесу. Але позапланові перевірки все одно відбувались, а компанії, перевірки яких би ґрунтуватись на ризиках (наприклад, тих, що несуть загрозу довкіллю чи здоров’ю людей), не перевірялись.
Тож що краще: коли все відбувається відкрито, прозоро, усі знають про перевірки, дати їх проведення, строки, предмет перевірки та знають, який орган та з яких питань може висунути претензію, чи коли ці перевірки відбуваються позапланово, невідомо з якого питання, незрозуміло коли? Це питання відкрите, бо результатів таких перевірок ще немає, тож все цікаве ще попереду.
Однак варто зауважити ще одне – крім введення планових перевірок, запровадили й адміністративну відповідальність працівників регуляторних органів за порушення під час перевірок бізнесу, зокрема щодо неправомірних вимог контролерів. Тож будемо бачити, як бізнес буде почуватись краще.
- Бюджет-2025 прийнятий, але це не точно. Любов Шпак 18:55
- Час затягувати паски Андрій Павловський 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 26461
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21339
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 15440
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 9705
-
В Україні збанкротував ще один страховик
Бізнес 9326