Ключове з законопроекту BEPS. Як проходитиме реалізація?
Про проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України з метою імплементації Плану протидії розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування».
Неодноразово писав про план BEPS з протидії розмиванню бази і виведенню прибутку з-під оподаткування, який повинні були імплементувати в Україні ще декілька років тому. І ось цього тижня нарешті було оприлюднено Мінфіном і НБУ проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України з метою імплементації Плану протидії розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування».
Раніше ми могли тільки припускати, як саме наш уряд буде реалізовувати план. Але тепер, коли є чіткі прописані кроки – ми можемо детальніше розібратись і зрозуміти, як саме планує діяти влада та як ці плани можуть повпливати на бізнес.
Крок перший – розкриття фізичними особами-резидентами України своєї участі в іноземних компаніях, які вони контролюють, і правила оподаткування таких компаній.
Далі планується обмеження витрат на фінансові операції з пов’язаними особами. Потім очікується введення плану дій щодо запобігання зловживаннь у зв’язку із застосуванням договорів про уникнення подвійного оподаткування.
Наступний крок спрямований на запобігання штучного уникнення визнання статусу постійного представництва.
І ще наступний крок – вдосконалення контролю за трансфертним ціноутворенням. І нарешті – визначення правил звітності в розрізі країн для міжнародних груп та компаній.
Також у законопроекті нарешті надано роз’яснення щодо ключових понять, наприклад, розтлумачується дохід з джерелом походження з України. Згідно з законопроектом, такими будуть вважатися доходи від відчуження акцій, корпоративних прав, частки в іноземних юр. особах, які будуть відповідати таким умовам:
- вартість акцій, корпоративних прав, часток іноземної юридичної особи на 50 % і більше утворюється за рахунок акцій, корпоративних прав в українській компанії, що належать зазначеній іноземній юр. особі прямо або опосередковано;
- та вартість акцій, корпоративних прав в українській компанії на 50 % і більше утворюється за рахунок нерухомості, яка розташована в Україні і належить такій компанії або використовується нею на підставі договору довгострокової оренди, фінансового лізингу тощо.
Також було надано вичерпне роз’яснення щодо ситуації, коли іноземна компанія визнається контрольованою іноземною компанією, якщо фізична особа – резидент України.
По-перше, це стається у випадку, коли резидент володіє часткою в іноземній компанії в розмірі 50 % і більше або якщо резидент володіє часткою в іноземній компанії в розмірі 25 % і більше, за умови, якщо кілька осіб – резидентів України володіють частками в іноземній компанії, розмір яких разом становить 50 % і більше.
Компанія також вважається контрольованою у випадку, коли резидент самостійно або разом з іншими резидентами здійснює фактичний контроль над іноземною компанією.
Це ключові моменти, які потрібні для виконання плану BEPS Україною, і нарешті у нас з’явився документ, який допоможе планово, поступово, а головне – не всупереч правовим нормам імплементувати нові вимоги, які сьогодні стоять перед українським бізнесом.
Але поки що це лише законопроект, і нам потрібно ще дочекатися його прийняття та ухвалення. Але після прийняття законопроекту ми нарешті зможемо уникнути визнання нас як країни, яка не співпрацює щодо оподаткування. А це дозволить розширити можливості для ведення українським бізнесом повноцінної діяльності на зовнішніх ринках, уникаючи упередженого ставлення з боку іноземних контрагентів, банків та інвесторів.
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко вчора о 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов вчора о 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак 13.11.2024 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко 13.11.2024 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал 13.11.2024 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов 13.11.2024 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Гра в імітацію 358
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 230
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 84
- Як зробити бізнес бездоганно продуктивним, а співробітників – супергероями 66
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями 45
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 12177
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 10321
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6569
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 4154
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 3602