Нотаріат: чому відтепер нотаріуси працюватимуть чесно?
Нотаріат – сфера, з якою щороку стикається левова частка українців. Нотаріус, особа, що посвідчує договори на великі суми та від правомірності дій якої залежить багато, повинна бути бездоганно підготовленим фахівцем. Ні для кого не секрет, як отримували
Нотаріат – сфера, з якою щороку стикається левова частка українців. Нотаріус, особа, що посвідчує договори на великі суми та від правомірності дій якої залежить багато, повинна бути бездоганно підготовленим фахівцем.
Ні для кого не секрет, як отримували свідоцтва нотаріуси за «попередників» та яким чином регулювалося питання діяльності нотаріату в Україні. Усі наслідки такого підходу ми відчували у попередні роки: публікації про недобросовісних нотаріусів, що «віджимали» майно українців, періодично з’являлися у пресі.
Відповідальність за порушення
Наразі в Україні повноцінно функціонує Антирейдерський закон, що став серйозною превентивною мірою у скоєнні порушень нотаріусами у сфері державної реєстрації:
- По-перше, відтепер за неправомірні реєстраційні дії нотаріуси «світить» перспектива потрапити за грати на термін до 10 років;
- По- друге, наразі Мін’юст має право робити подання до спеціальної Комісії щодо позбавлення нотаріуса права займатися нотаріальною діяльністю за порушення у сфері державної реєстрації;
- По-третє, Мін’юст може тимчасово обмежити доступ нотаріусу до реєстру нерухомості, або ж заблокувати його назавжди за особливо серйозні «помилки»;
- Усі матеріали щодо нотаріусів-порушників Мін’юст передає до правоохоронних органів.
Допуск до професії
Наразі для того, щоб стати нотаріусом необхідно мати юридичну освіту не нижче другого рівня та досвід роботи від шести років: три з яких загальний юридичний досвід, ще три роки доведеться пропрацювати у ролі помічника нотаріуса. Інша опція – одразу після закінчення вищого навчального закладу влаштуватися помічником нотаріуса й пропрацювати у нього 6 років. Зазначу, що нотаріус має право мати лише одного помічника. Наступний етап – скласти серйозний іспит.
Іспит для нотаріуса
Підготовка та знання нотаріусів мають бути на найвищому рівні! Тому й кваліфікаційний іспит та вимоги до професії мають бути відповідними.
Сьогодні ми досягли бажаного рівня допуску до професії. Зазначу, що наразі при складанні іспиту на право зайняття нотаріальною діяльністю людський фактор відсутній. Кандидат має перед собою лише комп’ютерну мишку та монітор, перед ним 90 тестових питань, з яких мінімум на 72 питання необхідно відповісти правильно). Як тільки час для відповідей закінчується ті, що не склали тест (результат повідомляє комп’ютер) встають і виходять Зазвичай - це близько 90% бажаючих отримати свідоцтво!
Наступний етап – ситуативні завдання та задачі. 10 завдань, кожне оцінюється у 5 балів, мінімум потрібно набрати 40 балів. Відповідь на такий тип завдань теж оцінює комп’ютер.
Тобто людський фактор – абсолютно відсутній! Людина отримує право займатися нотаріальною діяльністю виключно на підставі власних знань та досвіду. Відповідно надалі надає якісні послуги у межах чинного законодавства.
У 2016 році було видано 19 свідоцтв на зайняття нотаріальною діяльністю, кандидатів на отримання було понад 260. Тобто лише близько 7% кандидатів змогли успішно скласти іспит.
Усі зміни є дуже важливими. Адже прозора та злагоджена робота нотаріату – запорука розвитку правової та справедливої держави!
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук вчора о 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук вчора о 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін вчора о 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич вчора о 11:39
- 8 звичок бідних людей, які заважають розбагатіти Олександр Висоцький вчора о 11:23
- Кому дадут отсрочку: новые правила для многодетных отцов и не только Віра Тарасенко 20.05.2025 23:41
- Gaming в Онтаріо, або як Операторам успішно отримати ліцензію Ольга Ярмолюк 20.05.2025 17:48
- Аудити безпеки в громадах: інноваційна методика для громад Галина Скіпальська 20.05.2025 14:22
- Що приховала влада у державному бюджеті 2024 року? Любов Шпак 20.05.2025 13:05
- "Гостомельська пастка" для місцевого самоврядування Володимир Горковенко 20.05.2025 10:25
- Топ 5 податкових порушень у 2025 році Сергій Пагер 20.05.2025 08:57
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак 19.05.2025 15:49
-
Андрій Портнов: історія, що починалась в кримінальному Луганську, а закінчилась у Мадриді
45795
-
Зумери поступово відмовляються від навички, яка супроводжувала людство протягом 5500 років
Життя 22857
-
Росія ударила по Шостці. Пояснюємо подвійну загрозу новини про "70 загиблих на полігоні"
15819
-
Трамп провалив переговори, настав час рішуче посилити тиск на Кремль
Думка 7883
-
Зеленський-2025 проти зразка 2019 року. Як шість років та війна змінили президента України
7097