Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
07.09.2022 12:07
Українські девелопери ринку нерухомості, рік 2022. Частина 3/5
Чергова, третя частина матеріалів про український ринок девелопменту нерухомості
Третя частина матеріалів про український ринок девелопменту нерухомості.
ІІІ. ДЕВЕЛОПЕРИ ПАРАЛЕЛЬНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ.
Цей тип девелоперів був створений бізнесменами України, які прийшли у будівельний бізнес з інших бізнесів, які вони змогли розвинути до того, як спланували покорити висотні та/чи заміські житлові квадратні метри. Прибутковість девелоперського бізнесу в Україні починаючи з нульових років і до самої кризи 2008 року спокусила багатьох успішних бізнесменів перенаправити свої грошові потоки у архітектурні проекти та глибокі котловани обнесені зеленими будівельними парканами. А можливість отримати банківські кредити, і часто одночасно у декількох банках декому з них навіть затьмарила очі.
Основною особливістю таких девелоперів було те, що вони намагалися на ринку нерухомості втілювати успішні стратегії, які ними були опановані на інших ринках. Звичайно ж то були хибні шляхи розвитку, адже те що роздрібному бізнесу бальзам, девелоперському отрута.
Особливо болючим питанням дня них було питання кадрів. З одного боку девелопери паралельних можливостей полюбляли запрошувати у свої компанії спеціалістів від іменитих професійних українських девелоперів, при цьому зваблювали їх доволі високими ставками заробітку. З іншого боку не надавали їм можливості у самостійних відповідальних рішеннях. Принцип «Навіщо винаймати дорогий професійний персонал, щоб потім вказувати, що йому робити?» був і сьогодні є П’ятою Ахіллеса девелоперів типу №3. Плинність кадрів була звичною річчю у таких компаніях, звичайно ж, при умові, що такі девелопери мали більше ніж один завершений проект.
Жага майбутніх прибутків помножений на любительській романтизм не давали вірно оцінити свої можливості та прагматично підійти до складності майбутніх проектів та їх розмірів. Саме з цих причин, на ринку з’явилися великогабаритні недобудови та маргінальні проекти поза ринком споживання, які були зрозумілі лише їхнім власникам.
У девелоперів типу №3 часто буксували проекти через невідповідність нормативній базі будівництва. У 90% випадків усі прорахунки проектів, а іноді і просто дикі рішення виправляв зростаючий ринок. Адже ринок, який знаходиться у стадії росту завжди пробачає помилки девелопменту. І лише кризи та стагнація рику показує хто є профі, а хто тимчасовий заробітчанин на девелоперському ринку нерухомості.
Серед девелоперів типу №3 за 31 рік існування ринку був найбільший відсоток банкрутів та тих, хто продавав свої проекти конкурентам після того як усвідомлював, що одного бажання і азартного нахабства замало, щоб конкурувати із девелоперами типів №1 та №2 (про девелоперів типів №№ 1 та 2 див у попередніх матеріалах). На жаль на даний момент в Україні знаходяться сотні недобудов, і більшість серед них – результат роботи девелоперів паралельних можливостей.
Найбільш успішними девелоперами цього типу були і є ті, які у першу чергу відповідально ставилися до створення команд, довіряли професіоналам і не закривали очі на існуючі проблеми, які виникали під час реалізації проектів.
Очікування.
У післявоєнний період девелопери типу №3 останніми серед всіх п’яти типів розпочнуть (якщо звичайно розпочнуть) відновлювати будівельні роботи. Тут головне слово «роботи», а не оголошення про відновлення робіт. Також одними із перших охоче піддадуться емоціям та нададуть ринку знижки та дисконти всім та на все. Жага до заволодіння невеликою часткою покупців на початковій стадії відновлення ринку може зіграти з ними поганий жарт на довгій дистанції. Тому, покупцям слід ретельно буде вивчити свого девелопера та проаналізувати його тип.
Девелопери паралельних можливостей з часом залишаться у меншості серед всіх типів девелоперських компаній. До цього часу вони внесли свій вклад в розвиток ринку, і нехай не завжди якісними проектами, та переважно завжди ціновою політикою, яка подобалася багатьом споживачам.
Далі буде.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський вчора о 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін вчора о 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель вчора о 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко вчора о 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Искусство наступать на грабли Володимир Стус 31.03.2025 17:05
- Нова судова практика – відсутній обов’язок надсилання копії скарги виконавцю Андрій Хомич 31.03.2025 16:01
- НАБУ: невиправдані надії Георгій Тука 31.03.2025 15:48
- Податкове резидентство для енерготрейдерів з іноземними бенефіціарами Ростислав Никітенко 31.03.2025 12:41
- Фінансова модель університетів майбутнього Віталій Кухарський 31.03.2025 12:21
Топ за тиждень
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? 3755
- Шукайте жінку! Білоруський варіант 362
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів 249
- НАБУ: невиправдані надії 220
- Аудит українських надр. Відзив "сплячих" ліцензій. Передача надр іноземцям 155
Популярне
-
У рейтингу мільярдерів Forbes з'явилось поповнення від України
Бізнес 54602
-
Колишній власник Галі Балуваної пояснив вихід з бізнесу: Було некомфортно
Бізнес 45164
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
20144
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17274
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
14690
Контакти
E-mail: [email protected]