Янукович вкрав вугілля навколо державних шахт
Янукович та його команда свого часу провернули авантюру, яка в найближчому майбутньому повністю паралізує вугільну промисловість України - приватизували вугільні пласти навколо працюючих державних шахт в Донбасі.
Янукович та його команда свого часу провернули авантюру,яка в найближчому майбутньому повністю паралізує вугільну промисловість України- приватизували вугільні пласти навколо працюючих державних шахт в Донбасі.
Про це дізнався після однієї із зустрічей з шахтарямиДонбасу, де я разом із головоюКонфедерації вільних профспілок України Михайлом Волинцем перебуваю із робочою поїздкою як член комітету повідновленню української державності на Донбасі і в Криму.
Як наслідок, щодо згаданої проблеми до мене надійшлозвернення від Державного підприємства «Селидіввугілля», яке залишається одниміз двох підприємств, що й досі в повному обсязі працюють на Донбасі.
2012 року Державною службою геології та надр України за заявамитовариств «Шахта «Росія» та «Шахта №1-3 «Новогродівська» (які входять до об’єднанняДержавного підприємства «Селидіввугілля») були надані спеціальні дозволи накористування надрами. Простішими словами пласти вугілля, які знаходятьсянавколо державних шахт, на будівництво і технічне переоснащення яких іздержавного бюджету було спрямовано 635,8 млн. грн., приватизували. Виходить, щошахта належить державі, а вугілля навколо приватне.
Як розповіли шахтарі, ділянки надр, надані вказаним товаристваму користування, безпосередньо поєднані гірничими роботами з ділянками надрдержавних шахт.
Через це держпідприємство залишилися практично безпідготовлених запасів вугілля, придатних до відпрацювання, а залишкових запасіввистачить максимум до кінця 2015 року за умови видобутку його на рівні існуючихвиробничих потужностей.
Як говорить ДП «Селидіввугілля», їхнєпідприємство не стало винятком серед підприємств, які юридично належать додержавного сектору економіки, але фактично знаходилося під контролем режиму Януковича.Відтак, рішення щодо виробничо-господарської діяльності, в тому числі порядкукористування надрами, приймалися поза його межами. Керівництво фактично булопозбавлено можливості впливати на розроблення плану подальшого розвитку.
На мою думку та ДП «Селидіввугілля», анулювання спецдозволів накористування надрами, наданих товариствам – це єдиний шлях вирішення проблеми.Проте спроби повернути у державну власність відповідні вугільні ділянки, непринесли результату. У відповідь на звернення ДП «Селидіввугілля» доДержгеонадра та Держгірпромнагляду останні здійснили у червні-липніпоточного року позапланові перевірки у ТОВ «Шахта «Росія» та ТОВ «Шахта №1-3«Новогродівська», які було проведено формально, та які не вирішують питанняповернення у державне надрокористування запасів вугілля. На даний час проблемаанулювання спецдозволів залишається невирішеною.
Звернувся до Прем’єр-міністра України, СБУ та Генпрокуратури з проханням втрутитисяу цю ситуацію, яка загрожує енергетичній безпеці України та є фактом багатомільйонноїкрадіжки у держави.
Сьогодні, коли Україна залишилася без газу, поновлення їївуглевидобуваючого потенціалу вкрай важливе і з точки зору безпекиенергетичного комплексу, і з точки зору забезпечення теплом громадян України.
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук 06.07.2025 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення 703
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 411
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 179
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 129
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 103
-
10 липня зійде Оленяча повня: о котрій її спостерігати
Життя 15304
-
Не картайте себе за стрес. Поради від експерток, як впоратися з високим рівнем кортизолу
Життя 12280
-
Психологія мільярдерів: чому вони купують наддорогі речі і навіщо їм це
Життя 7557
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 4875
-
Від поранення до власної справи: історія ветерана Федора Самбурського
Життя
4819