Легалізація грального бізнесу – хто проти кого?
Скоро буде рік, як Президент пообіцяв легалізувати гральний бізнес. Чому цього не відбулось і чи є винуваті?
Пройшло вже більше місяця з тих пір, як країна пішла на карантин. Як на мене – це був дуууже неоднозначний і емоційний крок влади, але вішати всіх собак на В.Зеленського, я б все ж не став.
Хоч він і несе політичну відповідальність за дії та бездіяльність Уряду Гончарука, але все ж слід відзначити, що на відміну від багатьох блогерів економістів, він не закликав українських підприємців продавати медичні маски за кордон, і не він не перекрив вивіз медзасобів за межі України.
Але попри всю дискусійність питань введення карантину відкритим залишається, що робити після його скасування, ну або просто, що робити громадянам і державі, як одним вижити, а іншим залучити гроші в бюджет. За три місяці ми маємо падіння промислового виробництва на 45%, недоотримання грошей в дохідну частину бюджету, яка вже перевалила за десятки мільярдів гривень, ну і дефіцит в бюджеті у розмірі близько 200 мільярдів.
Ситуація близька до катастрофічної, адже мало створити Фонд боротьби з наслідками COVID-19, треба його ще й наповнити живими грошима. А взяти їх поки немає звідки. Приватизацію Уряд відверто провалив, ринок землі запрацює лише наступного року, і то поки не факт, доходи від спецконфіскації статків корупціонерів поки що також знаходяться на папері, а питання легалізація грального бізнесу зависло в профільному Комітеті.
І, на скільки я розумію, там досі не можуть визначитись, яка ж модель має стати базовою, модель загальних правил для всіх, або все ж збереження касти привілейованих «лотерейників». Тобто чи піде держава шляхом розвитку інклюзивності, де прогрес базується на вільній конкуренції, або все ж переможуть ексклюзивні інститути, які базуються на монополії тих, хто зумів домовитись із «владною кришею».
І це суто українська звичка, декларувати європейськість, але при цьому намагатись втілити в усі сфери життя та економіки методи бананових автократій.
Хотів би зазначити, що монополія «лотерейників» погана не тим, що це лотереї, або навіть не тим, що більша частина операторів мають російське походження. Вона погана тим, що під її прикриттям десять років квітнула найбільш ублюдошна форма геймблінгу, без захисту інтересів гравця та держави із постійним збагаченням лише прокурорів, поліцейських, та виведенням доходів в офшор. І як на мене, зараз вже не може стояти питання, чи буде збережені привілейовані позиції лотерей, має стояти лише одне питання: «Коли нарешті Верховна Рада України зреалізує обіцянку Володимира Зеленського і запустить адекватний легальний гральний бізнес в країні». Бо поки що складається враження, що із державних структур тільки Офіс Президента, ну і можливо Міністерство фінансів України дійсно зацікавленні у легалізації грального бізнесу.
Слід зазначити, що попри всі публічні заяви В.Зеленського і ОП, питання легалізації почало пробуксовувати ще на рівні розробки законопроекту. Уряд Гончарука підготував на стільки недолугий законопроект, що Парламенту знадобилось декілька місяців на його доопрацювання, та прийняття у першому читанні. І хоч це і не є екстраординарною ситуацією, коли законопроект доробляється, але через те, що був згаяний час зараз, питання із легалізацією, яке мало бути вирішене до січня 2020 року досі у підвішеному стані.
Попри любов наших політиків до колективної відповідальності, саме в питанні визначення остаточної редакції до другого читання законопроекту №2285-д відповідальність лежить на Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, а якщо більш конкретно, то на Данилі Гетманцеві. Саме від нього, починаючи із січня (прийняття в першому читанні) залежить якість і оперативність підготовки законопроекту до другого читання. Адже за той час, що минув можна було не тільки проконсультуватись з усіма зацікавленими операторами ринка, а вже підготувати і затвердити текст до другого читання, і на кожній погоджувальній раді задовбувати Разумкова вимогою внести законопроект в зал. Якщо цього всього не відбувається, то або законопроект вже занадто ретельно готують, ну або Д.Гетманцев трохи не розуміє чим має займатись на своїй посаді.
Повторюсь, питання грального бізнесу та його легалізації вже давно вийшла за межи дискусії треба чи не треба. Треба. Залишилось нарешті визначитись, як саме запустити ринок, щоб і держава отримала свої оспівані 4,2 млрд.грн., і інвестори були в рівних умовах і гравці захищенні. По іншому воно не взлетить…
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак вчора о 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов вчора о 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль 16.11.2024 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов 16.11.2024 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 10040
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 7997
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 7953
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5234
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4265