Антирейдерські ресурси: як підключитися і себе убезпечити
В Україні діє декілька інформаційних ресурсів, завдяки яким можна відслідковувати зміни щодо активів
Рейдерськими атаками на готовий бізнес та окреме нерухоме майно наразі вже нікого не вразити.
Ре́йдерство полягає у вилученні майна на нібито законних підставах та набутті сумнівними шляхами тимчасового права розпоряджатися активами.
Інсценованим бізнес-конфліктам та правочинам з відчуження «допомагають» прогалини у системи державних інституцій, зокрема, у реєстраційній, правоохоронній та судовій сферах.
На сьогоднішній день відсутні 100-відсоткові засоби захисту від рейдерів і кожного разу «ділки» вражають новими витонченими схемами. Але, не все так сумно. Є варіанти вже post factum та превентивні міри.
Щодо перших. Урядом створена Міжвідомча комісія з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств, а Мін’юстом створена Антирейдерська комісія. Вказані органи достатньо швидко реагують на заяви щодо фактів рейдерських захоплень і вживають заходів щодо скасування відповідних реєстраційних дій щодо «нових власників» активів.
Щодо других, то є дуже багато варіантів захисту, які розробляється спеціально під кожний об’єкт. Про це в окремій статті. А зараз хочу розповісти що можна використати, щоб бути завжди вчасно в курсі хто «пробиває» ваші активи та слідкувати за «рухами у реєстрах».
Практично будь-яка дія рейдерів із захоплення вашого бізнесу відображатиметься в одному з державних реєстрів: підроблена довіреність, продаж землі або нерухомості, початок процедури банкрутства або зміна власника підприємства тощо. Таких реєстрів у державі понад 60 – і встежити за кожним з них в ручному режимі вкрай складно.
Тому, державою та комерційними установами запропоновані наступні сервіси, підключившись до яких завжди можна бути напоготові.
СМС-Маяк – це сервіс моніторингу реєстраційних дій з об'єктами нерухомого майна фізичних і юридичних осіб. Сервіс розроблений Мін'юстом. Він інформує тих, хто на нього підписаний, про зміну власника нерухомого майна та про зміни, які відбулися в юрособі (змінився директор або склад учасників і т. д.). Сервіс платний.
VKURSI - комерційний сервіс, що офіційно співпрацює з утримувачами державних оеєстрів. Окрім змін в ЄДР, VKURSI контролює судовий реєстр, адже рішення суду може з’явитися набагато раніше фактичних змін в ЄДР, дані реєстру нерухомості, виконавчі провадження, стан розрахунків з бюджетом тощо.
YouControl – аналітична онлайн-система, що надає досьє на кожну компанію України на основі відкритих даних. Система збирає дані з більш ніж 50 джерел. Вона відстежує зміни в держреєстрах і візуалізує зв'язки між афілійованими особами.
Opendatabot – платформа, що працює з державними відкритими даними. Компанія збирає, об'єднує і аналізує дані основних публічних реєстрів країни. Це державний ресурс, створений спеціально для громадян. Людина підписується на підприємство, що її цікавить, – і отримує інформацію щодо всіх змін даних з держреєстрів, які пов'язані з цією назвою.
Приватбанк - надає послуги щодо перевірки контрагентів, враховуючи дані державних реєстрів.
Вказані ресурси - це не панацея та не «чарівна пілюлю» від «чудо-рейдерів». Але, якщо ви знаходитесь в зоні ризику, то підключення до цих платформ буде точно не зайвим.
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак вчора о 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко вчора о 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал вчора о 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов вчора о 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 10012
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 9786
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6415
-
У країнах ЄС ціни на вершкове масло зросли на 40%. Україна скорочує експорт
Бізнес 4834
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 3606