Кіно – на часі?
Яке сьогодні українське кіно? Що знімати і де? Документальне чи ігрове?
Всі ці питання так чи інакше ми чуємо від колег та студентів. Щоб почати роботу над фільмом, індустрія має визначити напрям, подати власну візію та приборкати цей хаос. Або почати з ним працювати.
Про тему
Тема повинна резонувати, вона має бути близькою автору, цікавою йому настільки, аби автор був готовий жертвувати своїм найдорожчим ресурсом – часом. Іноді навіть своїм здоров‘ям для того, щоб дослідити цю тему, пропустити через себе, дати глядачу якусь цінність. Це основне, заради чого працює митець. Він має через своє світосприйняття відкривати глядачу цінність.
Про спостереження
Спостереження – основний інструмент і документаліста, і режисера ігрового кіно. Вести спостереження важливо і всередині, і назовні.
Всередині ви спостерігаєте за своїм внутрішнім світом, починаючи з фізичного стану і закінчуючи своїм внутрішнім станом та проявом своєї підсвідомості. Дуже часто ваша підсвідомість надає вам тему саме уві сні. Здібність розпізнати ці таємні коди, які генерує ваш мозок під час сну, є важливою навичкою, яку треба випрацьовувати.
Спостереження за зовнішнім світом складається з великих пейзажних розгорнутих картин і деталей. Спостереження саме за цими деталями є основним. Здібності режисера спостерігати за деталями, накопичувати с своїй пам'яті матеріал та досвід, який потім можна використати в кіно, адже саме це може наштовхнути його на тему.
Про фідбек
Уявімо, що ви вже маєте тему і задум фільму. Тепер треба цей задум перевірити. Найпростіше – зібрати фокус-групу. Це можуть бути навіть родичі чи близькі друзі. Зберіть свій «колективний розум» та «прошторміть» цю ідею. Тепер ви маєте фідбек – починайте працювати з ним.
Опрацювавши цей фідбек, треба почати це все записувати, але не просто як свої хаотичні думки. Записувати треба, притримуючись певних технологій, починаючи з деталей і поступово розгортаючи історію. Хоча в кожного митця є свій спосіб.
Про концепцію
В ігровому кіно є сталі форми – логлайн, синопсис, заявка, літературний та режисерський сценарій тощо. У випадку документального фільму варіантів вигляду цього документу різні, тому що документалістика – це живий процес. Тобто пітчингувати можна навіть саму концепцію проєкту, і після цього вже починати в неї заглиблюватися, набирати матеріал і поступово перетворювати концепцію на синопсис. Або навпаки знаючи досконало свою тему, можна вже починати писати поепізодний план чи навіть сценарій.
Коли ідея проекту оформлена, є написаний синопсис, - це лягає в основу презентації проекту і супроводжується візуальною складовою: фото/відео референси, мудборд, тизер тощо, для того щоб посилити враження та розуміння фільму. Наступний етап – це пітчинг проєкту продюсерам, інвесторам, фондам.
Про команду
Фільм – про колективну творчість. Дуже важливо зібрати команду, яка буде слідувати за вами, і яка не тільки буде виконувати ваші прохання, але й буде вносити свої пропозиції. Треба мотивувати команду так, аби вона була зацікавлена в створенні фільму, щоб теж знаходила художні рішення, щоб теж горіла цим процесом.
На чолі команди зазвичай стоїть продюсер, він відповідає за успіх проекту. Головний творець фільму – режисер, це через його призму сприйняття та меседжі, глядач дивиться кіно, і знаходить в ньому себе. Успіх проєкту багато в чому залежить не лише від ідеї фільму, а й від команди, яка її реалізує.
Про фінансування
Фінансовий план проекту може містити в собі кілька частин, в залежності від етапу кіновиробництва. Все починається з ідеї, або логлайну, тож коли є ідея, можна шукати можливості фінансування. Існують міжнародні лабораторії та резиденції, куди ваш проект можуть прийняти як тільки ви маєте трітмент або розгорнуту заявку. Далі ви протягом тижня працюєте зі своїм проектом разом з коучем та кожного дня пітчите його на інших учасників групи. Це дуже важливий і цікавий досвід, який вбереже вас від сценарних помилок та допоможе зібрати міжнародний фідбек, а можливо і почати копродукцію. Також є фонди, які надають фінансову допомогу на етапі девелопменту проекту, тобто можна отримати кошти на написання сценарію. Далі з цим пакетом можна подавати у фонди на продакшн фільму або пітчити інвесторам. Зокрема існують програми, які фінансують постпродакшн та промокампанію фільму.
Про поради
І наостанок – будьте впевненими у собі, у тому, що знімаєте, і навіщо це робите. Або знайдіть тих, хто повірить у вас і йдіть до своєї мрії.
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 09:52
- Инструкция для семей: как проверить статус военного и оформить необходимые выплаты Віра Тарасенко вчора о 23:25
- Схеми "золотих паспортів" у ЄС під забороною: удар по російським олігархам Володимир Горковенко вчора о 23:08
- Захист прав національних спільнот – основний критерій вступу України в Європейський Союз Сергій Пєтков вчора о 18:12
- Час убезпечувати тил Євген Магда вчора о 15:36
- Шанс або вирок: як бути бізнесу в епоху цифрової трансформації Богдан Данилко вчора о 15:16
- Звільнення багатодітних батьків від оподаткування на об’єкти житлової нерухомості Юрій Стеценко вчора о 13:39
- Це не працює в B2B-маркетингу: як уникнути найпоширеніших помилок Алла Болоховська вчора о 11:46
- Проєкт регулювання криптоактивів в UK Олександр Черних вчора о 11:00
- Проблеми з концентрацією уваги: чому виникають і чи варто бити на сполох? Ольга Малахова 29.04.2025 20:51
- Корпоративна безпека під час війни: як управляти ризиками в умовах невизначеності Тетяна Андріанова 29.04.2025 16:49
- Аргентина відкриває правду про нацистів і диктатуру Дмитро Зенкін 29.04.2025 14:59
- Заповіт під вибухами: як військові передають останню волю без нотаріуса Світлана Приймак 29.04.2025 13:47
- Цивільна відповідальність за дитину: суд присудив відшкодувати збитки за пожежу Артур Кір’яков 29.04.2025 12:59
- Блекаут Іберії 28 квітня 2025: уроки для енергоринку Ростислав Никітенко 29.04.2025 12:33
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 548
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 183
- Проєкт регулювання криптоактивів в UK 149
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого 115
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT 107
-
Ухиляння від переговорів: Росія вже не хоче обговорювати зі США закінчення війни
Думка 29811
-
Битва палубних винищувачів: в Індії французькі Rafale без бою перемогли російські МіГи
Думка 14033
-
Індія та Пакистан на межі війни. Чи вийде зупинити нову ядерну загрозу – сценарії
9685
-
Америка в тумані "величі". 100 днів Трампа у цифрах і фактах
6280
-
Аеропорт "Львів" заявив про загрозу закриття через житлову забудову Сокільників
Бізнес 5330