Працювати без світла неможливо? Українські бізнесмени доводять зворотне
Підприємці винаходять лайфхаки як бути автономними, інвестують в енергогенеруючі прилади та навіть переобладнують виробничі лінії.
Бізнес по-українськи – справа із багатьма змінними та невідомими. Сьогодні констант немає. Є гнучкість, швидкість у прийнятті рішень та адаптивність до нових реалій. Впродовж місяця ворог атакує енергосистему України. Щодня нашими містами прокочуються віялові відключення світла. Чи заважає це бізнесу? Авжеж!
Та чи спиняє це бізнес? Аж ніяк.
Світло – наше все
Кожного дня у нашому офісі працюють 10-12 людей. Через війну частково перейшли на віддалений режим роботи. Та все ж таки – в офісі основний робочий процес. Тут шумно, людно, багато дзвінків, працює оргтехніка. Ми навчилися ощадливо використовувати енергоресурси. Та працювати без світла – ні. Коли немає електрики зупиняється і виробництво, і продажі, і бізнес-справа в цілому.
Здавалося б – це всього на 4-6 годин. Але це 4-6 робочих годин! І така вимушена пауза може призвести до занадто великих фінансових та репутаційних втрат. Тож необхідно думати як нівелювати ризики.
Подібну до нашої, ситуацію має кожен перший підприємець, що залишився в Україні.
Що робити? Обрав вкластись в автономну електрику
Вкласти кошти в генератори, портативні зарядні станції та акумулятори – це не просто зважене рішення компанії. Це вимога українського сьогодення. Купуйте!
Автономними станціями здається, запаслися всі – великий, середниій та малий бізнеси. Навіть невеликі вагончики з кавою мають поруч джерело живлення.
Аби підтримати виробництво, ми також придбали декілька генераторів від 3 до 6 кВт та більш потужний генератор на 15 кВт. Це звичайно, не закриє всі потреби в електриці. Але дозволить частково функціонувати підрозділам виробництва. Якщо цього виявиться не досить, будемо добирати необхідну потужність завдяки оренді (маємо досвід користування генераторами на 180 кВт). Що ж до офісу – в кабінет генератор не поставиш – сюди закупили зарядні станції та павербанки, а ще акумуляторні діодні лампи.
Загалом на пристрої, що забезпечують автономною електрикою, витратили майже 400 тисяч гривень. Але ця інвестиція далекоглядна, як на мене. Адже не залишить компанію без роботи в темряві.
Знайти обладнання – той ще квест
Замовити енергогенеруюче устаткування та джерела струму ще не означає їх отримати. Враховуйте це у закупівлях. Легким шлях не буде – на підтвердження мій власний досвід.
Другу половину жовтня присвятив вивченню обладнання, шукав на маркетплейсах та оформлював заявки. Але попит перевищив пропозицію. Товари розліталися із такою швидкістю, що менеджери на встигали змінювати статус на “відсутній на складі”. Були такі дні, коли отримував на день до 8 дзвінків зі скасуванням замовлень.
Пам’ятаю, як шукав акумуляторні лампи для офісу. Наявні у продавця скінчилися, тож мені запропонували придбати налобні ліхтарики для кожного працівника. Свою лампу я врешті знайшов та придбав в автомобільному магазині. Як не дивно.
Енергогенеруюче устаткування – страховка від зупинки бізнесу
Якщо ви підприємець і за якихось причин ще не встигли придбати пристрої, що забезпечать компанію електрикою, раджу неодмінно це зробити. І скоріше. Адже далі через високий попит, інфляцію та дефіцит товарів, ціни на обладнання тільки зростатимуть. Моє переконання: краще зараз заплатити дорого, ніж потім дуже дорого. Генератори та акумулятори нам всім точно знадобляться цієї зими. А далі – можуть стати в нагоді у побуті.
Отож, варто готуватися до роботи за різних умов. Зі світлом та без. Відповідно до бюджетів, підприємці винаходять різноманітні рішення, аби їхній бізнес не зупиняла темрява. Ми свої електрогенеруючі гаджети у компанії вже протестили – змінимо джерела живлення, але продовжимо працювати.
- Як ми захистили право власності клієнта на землю: негаторний чи віндикаційний позов? Андрій Лотиш 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко вчора о 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова вчора о 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак вчора о 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак вчора о 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин вчора о 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк вчора о 11:09
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук 06.07.2025 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський 04.07.2025 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова 04.07.2025 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян 04.07.2025 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак 04.07.2025 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський 04.07.2025 12:19
- Готують підвищення тарифів для населення 689
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 403
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 178
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 119
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 101
-
Що обрати замість моря – найкращі місця для відпочинку в Україні, ціни та тренди 2025
Життя 15868
-
10 липня зійде Оленяча повня: о котрій її спостерігати
Життя 10459
-
Не картайте себе за стрес. Поради від експерток, як впоратися з високим рівнем кортизолу
Життя 9224
-
Батьки першокласників отримають по 5000 грн від держави: деталі
Фінанси 4025
-
Психологія мільярдерів: чому вони купують наддорогі речі і навіщо їм це
Життя 3915