Закупівлі в сфері медицини. Р-раціональність?!
Основною метою реформи в системі державних закупівель було зниження корупції під час закупівель, а також досягнення максимальної ефективності та економії.
Закупівлі в сфері медицини.Р-раціональність?!
Основною метою реформи в системі державнихзакупівель було зниження корупції під час закупівель, а також досягненнямаксимальної ефективності та економії.
До держзакупівель в сфері медицини завжди увага суспільства була нанайвищому рівні, адже не лише здоров’я, а й життя залежить від того, наскількидержава в змозі забезпечити своїх громадян лікарськими засобами.
Міністерство охорони здоров’я України, зметою того ж таки раціонального планування потреб таефективних витрат бюджетних коштів, затвердило Наказ щодо порядку визначенняобсягів потреби в закупівлі лікарських засобів закладами і установами охорониздоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевихбюджетів (від 11.07.2017 № 782; зареєстровано у Міністерствіюстиції України 13.07.2017 за № 851/30719). Документ набувчинності 21.07.2017.
Передбачається, що для визначенняпотреби в закупівлі лікарських засобів, у тому числі для визначення потреби влікарських засобах, вартість яких відшкодовується за рахунок коштів державногота місцевих бюджетів, застосовуються методи кількісної оцінки потреб улікарських засобах. Потреба в лікарських засобах може визначатись задопомогою одного або комбінації двох методів кількісної оцінки.
Зазначається, що розрахунок потреби повинен бути об’єктивним, та виходити зпереліку встановлених для нього даних, зокрема, показників захворюваностінаселення, в тому числі кількості епізодів лікування для кожноїхвороби або стану, стандартних схем лікування, інформації про лікарськізасоби, включені до Національного переліку (міжнародна непатентовананазва, код анатомо-терапевтичної класифікації, лікарська форма, силадії (дозування), кількість в упаковці, оптово-відпускна ціназа упаковку), наявності фінансових ресурсів для забезпеченняфармакотерапії (затверджені бюджети, кошториси тощо, включаючи даніпро заплановані видатки на закупівлю лікарських засобів).
Задля запобігання створенню дефіциту необхідно враховувати можливістьвиникнення випадків, що унеможливлюють подальше використання лікарськихзасобів, зокрема закінчення строку придатності, механічний, хімічний, фізичний,біологічний або інший вплив. Рівень можливих втрат може становити до 3% на рік.
Отже, витрачання закладами і установами охорони здоров’я коштів має бути раціональним тавиходити з розумного та об’єктивного планування потреб.
Ну що ж, звернемо тепер увагу на практику.
Є в нас замовник Національна медична академія післядипломної освітиімені П. Л. Шупика. Академія готує висококваліфікованих спеціалістів. Це провідний закладпіслядипломної медичної освіти найвищого рівня акредитації, сучасний науковийта лікувальний центр.
Відповідно до інформації, розміщеної всистемі електронних закупівель ProZorro, Медична академія запланувала закупитифармацевтичну продукцію (дезінфікуючі засоби та анестетики).
Проаналізувавши інформацію, встановлено,що Академія уникає проведення відкритих торгів на закупівлю. Так, запланованопридбати фармацевтичну продукцію чотирма процедурами з очікуваною вартістю 79 000грн, 79 000 грн, 70 000 грн та 70 000 грн у періоджовтень-листопад 2017 року.
Тобто протягом двох місяців Національнамедична академія планує купити одні й ті самі товари на загальну суму понад200 000 грн, що перевищує пороговий показник та має проводитись увідповідності до положень Закону України «Про публічні закупівлі».
Однак, для уникнення процедури відкритихторгів, замовник розбиває закупівлю на частини та проводитиме її як допорогову.
Законодавство в сферізакупівель передбачає, що замовник не має права ділити предметзакупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритихторгів або застосування Закону України «Про публічнізакупівлі».
Оскільки, загальна вартість за цимпредметом закупівлі фармацевтичної продукції перевищує межі 200 000грн, Національна медична академіяповинна провести закупівлю у відповідності зЗаконом України «Про публічні закупівлі».
А ось «раціональне» планування тапроведення закупівлі Обухівською центральною районною лікарнею.
Закупівля капітального ремонтустаціонарного флюорографа ФЦОЗ.
У оголошенні заявлена як допороговапроцедура закупівлі. Проте, очікувана вартість – 225 000 грн, тобтовартість перевищує порогове значення у 200 000 грн. Пропозицію подав лишеодин учасник, ФОП (Особа), який і був визначений переможцем.
З переможцем укладено договір на суму223 800 грн. Термін виконання робіт – червень-липень поточного року.Здавалося б перемога?! Економія аж 1 200 грн і обладнання відремонтоване.Але є одне але! Договір укладено 14 червня 2017 року. Проте, станом на заразжодних коштів виконавцю не надходило, тобто що це може означати? Договір невиконаний - стаціонарний флюорограф не відремонтований.
Р-раціональність?!
Дослідження проводиться у рамкахпроекту «Медичні закупівлі місцевого рівня – контроль та реагування», якийздійснюється за підтримки ГО «Інститут аналітики адвокації» та МФ«Відродження».
- Поки ППО в дорозі — шахед вже у вікні Дана Ярова 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина вчора о 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська вчора о 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- Проведення перевірок в частині вчинення мобінгу: внесено зміни до законодавства Анна Даніель 01.07.2025 01:16
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 606
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 279
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 208
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 140
- Як повернутись до програмування після довгої IT-перерви 96
-
Росія запустила завод з виробництва патронів для автоматів Калашнікова у Венесуелі
Бізнес 17861
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 12288
-
Що буде з Україною без зброї США. Три сценарії та нова роль Європи
11629
-
Американська зброя на паузі: звідки вітер віє і до чого тут Китай
7053
-
Бій-реванш Усик – Дюбуа: де та о котрій дивитися
Життя 6107