Соціум. Вбивця людини
Ми дійшли до того стану, коли саме життя сприймається як даність. Воно перестало мати цінність як таке. І що основне – найбільше воно втрачає цінність там, де про нього найбільше говорять – на Заході.
Ефект впливу соціуму на людинудосить дивний. Ми одночасно зникаємо як особистості, при цьому живемо в уявномуегоцентричному світі. Складається враження, немовби все рухається навколо нас із думками про нас. Хоча насправді цінність людини полягає у її впливі на світ.
У світі живе вже більше семимільярдів людей. І кожна має своє бачення, свій досвід, віру чи невір’я в богів, гроші, свій впливчи самотність. Однак кожне бачення світу залежить від соціуму. Від того, наякій щаблині розвитку особа стоїть, наскільки вона хоче відповідатинавколишньому середовищу, та чи взагалі є особистістю.
І тут ми наштовхуємося на сказанераніше. Ми мусимо бути якісь. Не у плані моралі, оскільки це чуття спричиненевнутрішнім станом людини. А у плані поведінки та ставленні до людей, їхньогосоціального/політичного/майнового стану. Який наш успіх? Чи достатньо мидосягли у кар’єрі, чиправильно ми робимо що-небудь з погляду сторонньої людини? Якимось чиномформується «нормальність», яка не пов’язана з мораллю чи вірою, а лише з кастовістю.
І не слід тут розуміти кастовістьяк індуїстську догму. Скоріше як такий набір рис і дій, який вписує людину вякусь «комірчину». Якщо ти слухаєш певну музику, читаєш певні книги чи статті,дотримуєшся певного стилю в одязі, маєш певні уявлення про сімейні цінності чиїх відсутність, заробляєш і досягаєш успіху на певному рівні, то ти маєшналежати чи то до хіпстерів, панків, бізнесменів, окультистів, фашистів, лібералів,селян, міщан тощо, можна перелічити усі ідеології чи культури/субкультури.
Усі, хто поводиться «просто якось»- випадає з суспільства. І залежно від обставин, стає або генієм, абобожевільним, хоча, по суті, є просто людиною, яка вирішила жити інакше, неоглядаючись на інших.
Ми створили світ, у якому людина,як унікальна розумна істота, можливо, не тільки на Землі, але й у Всесвіті, настількисебе принизила, що не в стані зрозуміти своєї важливості. Навряд чи хоча бкожна десята людина може сказати, заради чого живе, що в ній цінного, щоцінного в її житті. Все відбувається автоматично, роботизовано. Ми снідаємо,працюємо, відпочиваємо, незалежно від географії та віросповідання, за напередвизначеним графіком. Ми творимо і спілкуємося відповідно до встановленихсоціумом стандартів. Знову-ж-таки, не стандартів моральних (добро-зло), аповедінкових, суспільних. Ми дійшли до того стану, коли саме життя сприймаєтьсяяк даність. Воно перестало мати цінність як таке. І що основне – найбільше воновтрачає цінність там, де про нього найбільше говорять – на Заході. Замістьтого, щоб підіймати питання оберігання самої індивідуальності людини, авідповідно – більшої можливості розвитку для усіх, «прогресивна» частинасуспільства просто створює нові типи соціальних груп, до яких треба належати. Іякщо ти до них не належиш – то випадаєш з еволюції, хоча саме питання еволюції –дуже сумнівне.
Ми самі створили для себе межі таумови. Обмежуємо власний час і можливість для вдосконалення. Людина втрачаєсебе, свою людяність, свою людськість. Ми не створюємо умов для вільногорозвитку науки чи навіть просто розуму. Навіть у найрозвиненіших країнах людинамусить йти по наперед протоптаній доріжці. Соціум вбиває людину, формуючи «гвинтики»для функціонування великої машини - людства.
Тільки заради чого?
- Корпоративна безпека під час війни: як управляти ризиками в умовах невизначеності Тетяна Андріанова 16:49
- Аргентина відкриває правду про нацистів і диктатуру Дмитро Зенкін 14:59
- Заповіт під вибухами: як військові передають останню волю без нотаріуса Світлана Приймак 13:47
- Цивільна відповідальність за дитину: суд присудив відшкодувати збитки за пожежу Артур Кір’яков 12:59
- Блекаут Іберії 28 квітня 2025: уроки для енергоринку Ростислав Никітенко 12:33
- Офіс повертається Алеся Карнаухова 10:21
- "Давайте вже після Паски": як працює самосаботаж Людмила Євсєєнко 10:00
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков вчора о 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін вчора о 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад вчора о 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка вчора о 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна вчора о 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький вчора о 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль вчора о 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер вчора о 08:40
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 517
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 179
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 135
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого 98
- СЗЧ – вихід з ситуації є 95
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 34168
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 21897
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 19692
-
Десять найбільших армій у 2025 році за витратами на армію — хто потрапив до рейтингу
Інфографіка 12687
-
Мирного рішення не буде: умовляння не працюють, а застосовувати силу Захід не бажає
Думка 8644