Банки стають paperless
Банки не лише спрощують свої взаємовідносини з клієнтами, але й переходять на безпаперову роботу, що відповідає загальним тенденціям, які на сьогодні простежуються на державному рівні.
В цьому році НБУ зробиввеликий крок в напрямку запровадження paperless у такій консервативній сфері,як банківська. Так, українським банкам надано можливість перейти на електроннийдокументообіг зі своїми клієнтами. 17 серпня 2017 р. набрала чинності відповіднапостанова Правління НБУ №78 «Про затвердження Положення про застосуванняелектронного підпису в банківській системі України», яка допомогла врегулювати це питання. Положеннязобов'язало банки розробити внутрішні документи, які регулюватимуть роботу зелектронними документами, завіреними електронним підписом. Таким, чином, банки повиннігарантувати можливість клієнтам взаємодіяти з ними в електронному вигляді.
31 жовтня 2017 рокунабрала чинності Постанова № 106 «Про затвердження змін до деякихнормативно-правових актів Національного банку України». Даним документомпередбачені наступні нововведення, які стосуються електронного документообігу.
По-перше,дозволено укладення договорів про відкриття банківського рахунку табанківського вкладу в електронній формі, зокрема, шляхом приєднання клієнта допублічної пропозиції укладення договору. Так, Постановою № 106 передбачено, щодоговір банківського рахунку та договір банківського вкладу укладаються вписьмовій формі (паперовій або електронній). Електронна форма договору маємістити електронний підпис/електронний цифровий підпис клієнта (представникаклієнта) та уповноваженої особи банку відповідно до вимог, установленихнормативно-правовим актом НБУ з питань застосування електронного підпису вбанківській системі України.
Договір банківського рахунку та договірбанківського вкладу можуть укладатися шляхом приєднання клієнта до публічноїпропозиції укладення договору (оферта), який розміщений у загальнодоступномудля клієнта місці в банку та на його офіційному сайті в мережі Інтернет. Банкзобов’язаний надати клієнту у спосіб, визначений банком та клієнтом, у томучислі за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних,інформаційно-телекомунікаційних систем примірник договору, що дає змогувстановити дату його укладення.
По-друге, скасованообов’язок щодо використання суб’єктом господарювання печаток на документах (утому числі на розрахункових документах). Це значно полегшує використаннясистеми електронного документообігу між банком та клієнтом.
По-третє, надано правоклієнтам, які вже мають рахунки в банку, на відкриття наступних рахунків уцьому банку без особистої присутності, шляхом подання документів в електронномувигляді. Постанова № 106 передбачає, що якщо клієнт уже має вбанку рахунок, цей клієнт ідентифікований та верифікований банком і сформованасправа з юридичного оформлення рахунку, то відкриття нового рахунку можездійснюватися банком на підставі поданих клієнтом за допомогою засобівінформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем документівв електронній формі, визначених Інструкцією «Про порядок відкриття,використання і закриття рахунків унаціональній та іноземних валютах», оформлених з урахуванням вимог ЗаконівУкраїни «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електроннийцифровий підпис» та нормативно-правового акту НБУ з питань застосуванняелектронного підпису в банківській системі України (тобто постанови ПравлінняНБУ №78).
Такимчином, банки не лише спрощують свої взаємовідносини з клієнтами, але й переходятьна безпаперову роботу, що відповідає загальним тенденціям, які на сьогодні простежуютьсяна державному рівні.
- Поки ППО в дорозі — шахед вже у вікні Дана Ярова 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина вчора о 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська вчора о 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- Проведення перевірок в частині вчинення мобінгу: внесено зміни до законодавства Анна Даніель 01.07.2025 01:16
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 607
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 283
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 210
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 142
- Як повернутись до програмування після довгої IT-перерви 96
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 12415
-
Американська зброя на паузі: звідки вітер віє і до чого тут Китай
8132
-
Бій-реванш Усик – Дюбуа: де та о котрій дивитися
Життя 6509
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
5847
-
"Ми – два крила одного літака": як українське подружжя створило nail beauty-бізнес на $2 млн у США
Життя 5784