Про "роздуми" ДПС на півмільярда та перемогу Парламентської спецкомісії
Нам вдалось не лише допомогти підприємству, яке до нас звернулось, а й сприяти системним змінам в цьому маленькому секторі.
До переможних справ Парламентської спецкомісії по захисту інвесторів додався ще один. Днями отримали позитивні новини від наших заявників, Червонослобідського спиртзаводу на Київщині. Після піврічного простою завод нарешті відновив роботу завдяки нашій допомозі.
З цим зверненням від заводу наша Спецкомісія почала працювати два місяці тому.
Півроку тому податківці забрали ліцензію у спиртзаводу за формальне порушення – перевірка вирішила, що відеокамери на заводі знаходяться не на всіх етапах виробництва (хоча щомісячні перевірки протягом 1,5 року перед цим такого «порушення» дивним чином не виявляли, а закон і підзаконка не уточнюють переліку «всіх етапів виробництва», тож «етапом виробництва» теоретично бути будь-що). Тим не менше, завод додав камери з «хотєло» податкової на наступний же день.
Але ліцензію у підприємства все одно забрали. Виробник не здався і подався на нову ліцензію. Після чого ДПС, прийнявши документи до розгляду, кілька місяців думала. Без відповідей і дедлайнів.
На прохання виробника думати швидше, податківці зазначили, що через війну мають право думати безстроково. Бо так говорить постанова КМУ №165 про деокуповані території, де дозволяється не надавати адмінпослуги в строк. Але хіба для цього приймалася ця постанова!?
З таким підходом податківців до працюючого бізнесу, як ми будемо збирати податки на армію та обороноздатність!?
Через "роздуми" Державної податкової служби, завод за ці півроку недоотримав 500 млн грн, які могли б піти в бюджети всіх рівнів у вигляді податків. А 100 співробітників підприємства півроку просиділи без роботи.
Після того, як ми вперше публічно заявили про роботу над кейсом, з аналогічними зверненнями та скаргами на дії ДПС до нас звернулися ще 2 спиртзаводи.
Тож наша Парламентська спецкомісія серйозно взялась за ці справи. І вже маємо результати.
Нам вдалось не лише допомогти підприємству, яке до нас звернулось, а й сприяти системним змінам в цьому маленькому секторі.
По-перше, на рівні держави - уряд скасував постанову №165 і повернув довоєнні строки надання адміністративних послуг для всіх регіонів. Тепер жоден державний орган не зможе “думати” безстроково, як робили в ДПС, а бізнес отримуватиме адміністративні послуги вчасно.
По-друге, у цьому конкретному кейсі - ДПС таки розблокувала роботу Червонослобідського спиртзаводу, виконавши рішення суду, яке виробник отримав на свою користь ще 25 липня. Реальне його виконання почалося тільки після того, як Парламентська спецкомісія взялась за справу.
Дякую члену нашої Парламентської спецкомісії Ларисі Білозір за лідерство по цій справі.
Хотілося б бачити більш державницький підхід від наших контролюючих органів. Саме за рахунок внутрішніх податків ми сьогодні фінансуємо ЗСУ. Тому завдання всього державного апарату зараз - допомагати бізнесу працювати, а не створювати штучні перепони під час війни.
- Корпоративна безпека під час війни: як управляти ризиками в умовах невизначеності Тетяна Андріанова вчора о 16:49
- Аргентина відкриває правду про нацистів і диктатуру Дмитро Зенкін вчора о 14:59
- Заповіт під вибухами: як військові передають останню волю без нотаріуса Світлана Приймак вчора о 13:47
- Цивільна відповідальність за дитину: суд присудив відшкодувати збитки за пожежу Артур Кір’яков вчора о 12:59
- Блекаут Іберії 28 квітня 2025: уроки для енергоринку Ростислав Никітенко вчора о 12:33
- Офіс повертається Алеся Карнаухова вчора о 10:21
- "Давайте вже після Паски": як працює самосаботаж Людмила Євсєєнко вчора о 10:00
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков 28.04.2025 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін 28.04.2025 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад 28.04.2025 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка 28.04.2025 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна 28.04.2025 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький 28.04.2025 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль 28.04.2025 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер 28.04.2025 08:40
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 520
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 180
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 137
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого 99
- СЗЧ – вихід з ситуації є 97
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 35540
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 24518
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 20996
-
Десять найбільших армій у 2025 році за витратами на армію — хто потрапив до рейтингу
Інфографіка 13772
-
Мирного рішення не буде: умовляння не працюють, а застосовувати силу Захід не бажає
Думка 8772