Співпраця в АПК між Україною та Малайзією
Малайзія із населенням 29 млн осіб та ВВП на душу населення – 12 600 доларів має стати серйозним ринком для експорту сільгосппродукції з України.
За підсумками офіційного візиту до Малайзії Президента України ПетраПорошенка та міністра Мінагрополітики Тараса Кутового варто зазначити, щопосилення співробітництва між обома країнами вигідно передусім українським сільгоспвиробникам,які вже і сьогодні впевнено себе почувають на малайзійському ринку.
Малайзія займає важливе місце в рейтингу торговихпартнерів нашої країни в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. За підсумкамиминулого року загальний товарооборот України з Малайзією становив 298 млндоларів. Левову частку експорту України в Малайзію складає сільгосппродукція.
У першому півріччі цього року Україна експортувала доМалайзії продукції на $ 52,4 млн дол., із яких соняшникової олії на суму –понад 30 млн дол., соєвої олії – на 3 млн дол., пшениці – на 6 млн дол.,згущеного молока – на 2 млн дол., бобових – на 1,5 млн дол., макухи – на 1 млндол., борошна – на 500 тис. дол.
Заперше півріччя 2016 року, в порівнянні з минулорічними показниками, зростанняекспорту сільгосппродукції з України в Малайзію становило 24%. Українськіаграрії здатні задовольнити попит Малайзії ще по багатьом позиціям.Хочетьсявірити, що підписання двосторонніх угод дасть поштовх для розвитку в Україніпродукції з доданою вартістю. Та окрім міжнародних договрів длярозвитку вітчизняного виробництва, має бути досягнутодомовленостей щодо вирішення питання оподаткування АПК шляхом внесеннявідповідних змін до Податкового кодексу України.
Якми знаємо за дорученням Першого віце-прем'єр-міністра — Міністра економічногорозвитку і торгівлі С. Кубіва вМінекономрозвитку було створено відповідну робочу групу за участю представиківМіністерства фінансів, Міністерства аграрної політики, Державної фіскальноїслужби та громадських організацій.
- Корпоративна безпека під час війни: як управляти ризиками в умовах невизначеності Тетяна Андріанова вчора о 16:49
- Аргентина відкриває правду про нацистів і диктатуру Дмитро Зенкін вчора о 14:59
- Заповіт під вибухами: як військові передають останню волю без нотаріуса Світлана Приймак вчора о 13:47
- Цивільна відповідальність за дитину: суд присудив відшкодувати збитки за пожежу Артур Кір’яков вчора о 12:59
- Блекаут Іберії 28 квітня 2025: уроки для енергоринку Ростислав Никітенко вчора о 12:33
- Офіс повертається Алеся Карнаухова вчора о 10:21
- "Давайте вже після Паски": як працює самосаботаж Людмила Євсєєнко вчора о 10:00
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков 28.04.2025 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін 28.04.2025 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад 28.04.2025 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка 28.04.2025 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна 28.04.2025 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький 28.04.2025 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль 28.04.2025 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер 28.04.2025 08:40
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 520
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 180
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 137
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого 99
- СЗЧ – вихід з ситуації є 97
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 35540
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 24518
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 20996
-
Десять найбільших армій у 2025 році за витратами на армію — хто потрапив до рейтингу
Інфографіка 13772
-
Мирного рішення не буде: умовляння не працюють, а застосовувати силу Захід не бажає
Думка 8772