Apple vs Amazon.com
Компанія Apple подала судовий позов проти онлайн-рітейлера Amazon.com, звинувачуючи останнього в порушенні торговельних марок на бренд App Store і використанні даного бренду без належного дозволу. За даними Bloomberg, судовий позов від імені Apple був пода
"Amazon почало неправомірно використовувати торговельну марку Apple App Store, асоціюючи її з власною програмою мобільної розробки", йдеться у скарзі Apple. Компанія Apple стверджує, що торговельна марка App Store була зареєстрована ще влітку 2008 року, відразу після виходу другого покоління смартфона iPhone 3G.
Восени минулого року Amazon вперше заявила про плани щодо запуску власного онлайн-каталогу мобільних додатків, названого Appstore. Згідно з правилами компанії, розробникам пропонується заплатити 99 доларів за вхід в мобільний магазин, і надалі продавати свої програми, залишаючи собі 70% прибутку, а 30% віддаючи в якості комісії.
Два місяці тому Microsoft заявила, що незгодна з торговою маркою App Store, виданої компанії Apple. У Microsoft зазначають, що "App Store" став загальновживаним поняттям, яке почали використовувати багато виробників програмного забезпечення. Запатентувавши його зараз, Apple зможе чинити тиск на інші компанії, присутні на ринку мобільного софту.

Відзначимо, що компанія Apple запустила інтернет-магазин мобільного програмного забезпечення Apple App Store в 2008 році, а через тиждень після цього подала заявку на торговельну марку App Store. Тоді наміри Apple виглядали цілком слушними і обгрунтованими, тому що ніяких інших App Store'ів на ринку тоді ще не було. Тобто були магазини програмного забезпечення для мобільних телефонів, але там були зібрані розробки для різних платформ.
В Apple ж, ймовірно, вже тоді побачили перспективність App Store як бренду, так і як самої концепції, подавши заявку в Бюро по патентам і торговим маркам США (USPTO).
Microsoft подала своє заперечення в апеляційний комітет Бюро, заявивши, що в 2011 році відповідної торгової марки ще немає, але і з'явитися вона вже не може, оскільки App Store'ами зараз називають буквально всі магазини мобільного софту. У своєму зверненні до апеляційного комітету Microsoft пише, що зараз власні магазини мають компанії Google, RIM, Microsoft, Nokia і Palm (HP), формально всі вони називаються по-різному - Android Market, App World, Marketplace, Ovi Store та ін., але в пресі, а також більшість користувачів називає ці магазини для стислості App Store'ами, причому далеко не завжди усвідомлюючи, що ця назва вказує на Apple. Очевидно, що видавши трейдмарк на цю назву, Бюро поставить конкурентів Apple в явно невигідне становище, зазначають у Microsoft.
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков вчора о 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін вчора о 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад вчора о 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка вчора о 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна вчора о 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький вчора о 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль вчора о 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер вчора о 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін 27.04.2025 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука 27.04.2025 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді Павло Васильєв 25.04.2025 21:39
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 25.04.2025 10:36
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 480
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 161
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 133
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 100
- 100 днів, які не повернули мир в Україну 94
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 18326
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 10429
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 6244
-
Іспанія та Португалія залишилися без світла: блекаут на всьому Піренейському півострові
Бізнес 4970
-
Мирного рішення не буде: умовляння не працюють, а застосовувати силу Захід не бажає
Думка 3958