Скандинавська поразка Кремля
Фінляндія, яка традиційно дотримувалася політики нейтралітету, збирається укласти договір із США стосовно налагодження військової співпраці.
Геополітичні потугиРосії не проходять повз уваги її найближчих сусідів. Не так давно стало відомо,що Фінляндія, яка традиційно дотримувалася політики нейтралітету, збираєтьсяукласти договір із США стосовно налагодження військової співпраці. Відповідно,дана подія може кардинально змінити баланс сил у Скандинавському регіоні.
Перш за все, варто розуміти, що такий перебіг подій єцілком закономірним, оскільки відображає прагнення Фінляндії гарантувати власнубезпеку. Також він є логічним в контексті підписання Швецією у червні 2016 рокуаналогічного договору. Тому можна спостерігати поступове входження даних державу сферу впливу США, яке, знову ж таки, не є чимось ірраціональним, оскількиДанія та Норвегія є повноцінними членами НАТО.
Така ситуація викликає занепокоєння Кремля, оскільки укладаннятаких договорів, які не означають автоматичного вступу до альянсу, розцінюютьсяним як спроба США загрожувати його національній безпеці. Так, побоювання Росіїне є безпідставними, але в появі такого роду зовнішньополітичних проблем виннавона сама. Лише варто згадати провокації Москви по відношенню до Стокгольму вжовтні 2014 (інцидент з підводним човном у територіальних водах) та у травні2015 (порушення повітряного простору Швеції російськими бомбардувальникамиТу-22М). Також свою роль відіграли погрози Володимира Путіна в бік Фінляндії вразі вступу останньої до НАТО. Все це фактично й призвело до того, що Стокгольмта Хельсінкі почали збільшувати витрати на збройні сили.
Таким чином, склалася парадоксальна ситуація. На даниймомент як у Швеції, так і в Фінляндії при владі перебувають сили, які не єприхильниками вступу до НАТО. Але Кремль своїми діями спонукає уряди вищезазначених країн шукати нових гарантій власної безпеки. Укладання договорів провійськову співпрацю із США, як вже зазначалося, не тягне за собою приєднання доНАТО, проте є чітким сигналом для Путіна стосовно того, що йому слід змінитисвою риторику по відношенню до скандинавських країн.
Але Росія не поспішає відмовлятися від політикигенерування конфліктів і планує у вересні провести консультації з країнамиБалтійського регіону щодо питань авіаційної безпеки. Але більшість з них простовідмовилися виконувати забаганку Путіна, особливо на фоні того, що не булизапрошені Данія та Фінляндія. Тому Москва лише зайвий раз демонструє химерністьта неадекватність своєї політики, яка і призводитиме до поступовогоперетворення всіх її сусідів на ворогів.
- Історія повторюється. І вона має повторюватись правильно Віктор Плахута вчора о 17:05
- Без землі. Небо хамелеонів Олег Короташ вчора о 16:19
- 3 роки вторгнення. 11 років війни. 400 років нашої боротьби Володимир Горковенко вчора о 12:31
- Процедура переведення військовослужбовця в іншу частину після самовільного залишення Тетяна Шупик вчора о 12:16
- Несправедливі умови договорів: як захистити себе від пастки? Дмитро Зенкін вчора о 10:00
- Біженці та мирні перемовини: час працює проти України Любов Шпак вчора о 08:52
- Альтернативна енергетика: що краще – СЕС, ВЕС чи приватні ГЕС? Ростислав Никітенко вчора о 07:37
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша 23.02.2025 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв 22.02.2025 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
-
Литва розпочала розбирати ЛЕП до Росії. Частину обладнання передадуть Україні – фото
Бізнес 2455
-
Що для України означає результат виборів у Німеччині
Думка 2273
-
Лідер сирного ринку проданий за борги. За Гадячсир заплатять 44 млн грн
Бізнес 2057
-
FT: У нового уряду Німеччини будуть проблеми зі збільшенням допомоги Україні
Фінанси 1542
-
Третій за величиною НПЗ Росії зупинився після атаки українських дронів
Бізнес 1517