Зміна зовнішньої політики Ізраїлю: що це дасть Україні
На початку року прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньяху заявив, що Ізраїль змінить зовнішню політику й активно візьметься за Іран.
За його словами, Ізраїль буде вести "активну, енергійну, відповідальну і національну політику" замість колишньої "бездіяльності". Зокрема Нетаньяху анонсував протидію радикальному ісламу в регіоні.
Що зміниться у зовнішній політиці Ізраїлю? Чому ця “нова політика” вигідна для України?
Протистояння з Іраном
Як повідомляють в ГУР, станом на 4 січня Росія має у своєму арсеналі близько 100 іранських дронів-камікадзе, якими вона атакує Україну. Втім, РФ очікує чергову партію дронів.
Враховуючи вичерпання запасів високоточних ракет, іранські шахіди росії вкрай необхідні, щоб підтримувати свою кампанію проти критично важливої інфраструктури та проти мирних жителів.
Прості дешеві безпілотники-камікадзе не відіграють істотної ролі на полі бою. Іран використовує ці дрони для дестабілізації ситуації в регіоні. В кінці листопада Ізраїль звинуватив Іран в атаці на танкер в Перській затоці дроном-камікадзе і назвав ці дії провокативними. Росія ж, очевидно, використовує їх для психологічного впливу, сподіваючись виснажити цивільне населення України.
Фактично, перекривання каналів постачання цих шахедів і могло б загнати у глухий кут рф. Адже за словами голови розвідки Кирило Буданова, у Росії лишилося ракет на два масованих удари по Україні – росіяни зменшують кількість, щоб тримати імітацію інтенсивності цих ракетних атак.
За даними розвідки, на одну ракетну атаку Росії потрібно працювати 1,5-2 місяці. У той самий час, виготовлення шахідів не вимагає великої кількості часу та витрат.
Якщо такий “постачальник” втратить можливість виробляти ці ракети, Росії доведеться вигадувати щось нове, а на це піде кілька місяців. А це, до речі, дуже навіть реалістичний сценарій.
Активізація Ізраїлю в регіоні може гарантувати те, що Іран вже не зможе виробляти та постачати дрони у тих об'ємах, як зараз. Чому?
Перекривання каналів постачання — цілком ймовірний сценарій
23 жовтня минулого року Ізраїль знищив ракетами у Сирії місце збору іранських безпілотників. Сталося це в районі військового аеропорту у Дамаску, який контролюється фактично Іраном.
Це був “перший дзвіночок” для Ірану.
Адже згодом у США серйозно почали заявляти, що США та Ізраїль планують завадити Ірану постачати дрони до РФ. Про це речник Держдепартаменту США Нед Прайс повідомив на брифінгу.
Серйозність намірів Прайс підкреслив тим, що це стало предметом розмов не тільки з державними структурами Ізраїлю по лінії як Держдепартаменту, а й Білого дому. Тож, ймовірно, що “бавовни” на іранських “конвеєрах” найближчим часом побільшає.
Попри те, що багато хто драматизує навколо розмови нового міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена та російського колеги Сергія Лаврова, це аж ніяк не змінить загальної концепції побудови зовнішньої політики Ізраїлю “завжди діяти в інтересах Ізраїлю”.
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков вчора о 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін вчора о 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад вчора о 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка вчора о 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна вчора о 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький вчора о 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль вчора о 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер вчора о 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін 27.04.2025 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука 27.04.2025 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді Павло Васильєв 25.04.2025 21:39
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 25.04.2025 10:36
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 489
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 164
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 133
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 101
- 100 днів, які не повернули мир в Україну 94
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 22813
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 14149
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 12586
-
Мирного рішення не буде: умовляння не працюють, а застосовувати силу Захід не бажає
Думка 7956
-
Десять найбільших армій у 2025 році за витратами на армію — хто потрапив до рейтингу
Інфографіка 7350